Аденома простати (гіперплазія передміхурової залози) – це доброякісна пухлина, яка розвивається внаслідок розростання тканин передміхурової залози та призводить до збільшення її розмірів. Зважаючи на анатомічні особливості організму, збільшена простата стискає сечівник та завдає значного дискомфорту.
Аденома простати на сьогодні зустрічається у кожного десятого чоловіка віком старше 45-50 років. Рідше захворювання може бути діагностовано у осіб більш молодшого віку.
Які основні симптоми гіперплазії передміхурової залози?
- Підвищення кількості сечовипускань, посилюються вночі
- Слабкий струмінь сечі
- Утруднення та біль при сечовипусканні
- Болі в промежині, які поширюються в надлобкову ділянку та поперек
- Мимовільні виділення сечі
- Відчуття неповного спорожнення сечового міхура
- Загальна слабкість, спрага, втрата апетиту, закрепи та запах сечі з рота
Як діагностувати аденому простати?
Для діагностики захворювання проводиться ряд досліджень, які дозволяють не лише встановити діагноз, а й правильно обрати лікувальні методи – консервативні чи хірургічні.
- Насамперед, лікар проводить огляд пацієнта, пальпує передміхурову залозу , що дозволяє встановити чи наявне збільшення залози
- УЗД органів малого тазу дає змогу встановити точні розміри простати, обрахувати залишковий об’єм сечі, що є важливим для вибору лікувальної тактики.
- Визначення простат-специфічного антигену (ПСА) для виключення онкологічного процесу.
Які існують методи лікування аденоми простати у чоловіків?
Лікування гіперплазії передміхурової залози поділяється на консервативне та хірургічне:
Консервативне лікування застосовують на ранніх етапах захворювання, коли функції сечового міхура та сечівника збережені. В даному випадку, основною метою лікування є припинення розростання тканин передміхурової залози, що зазвичай досягається препаратами – цитостатиками. Додатково лікар може призначити лікування, що попередить розвиток ниркової недостатності та профілактує інфекційні ускладнення.
Хірургічне лікування має на меті видалення передміхурової залози – простатектомію. Цю операцію виконують декількома способами – відкритим або лапароскопічним. Також існує лазерне видалення аденоми простати – малоінвазивний метод, який проводиться за допомогою лазера, введеного трансуретрально.
В «Лелеці» ми надаємо перевагу сучаснішим методам, які спрощують післяопераційний період, зменшують частоту ускладнень, тому виконуємо простатектомію лапароскопічно.