ua
Личный кабинет
Грудне вигодовування, консультації в пологовому будінку«Лелека»
ua
Грудне вигодовування, консультації в пологовому будінку«Лелека»
Грудне вигодовування, консультації в пологовому будінку«Лелека»

Грудне вигодовування

В пологовому будинку «Лелека» проводять консультації з грудного вигодовування, дитячого харчування та дитячого сну.

Під час яких кожна мама може отримати сучасну інформацію, оволодіти практичними навичками, поставити запитання, позбутися страхів та отримати мотивацію, що дозволить насолоджуватися материнством.

Питання з грудного вигодовування

Підготовка до грудного вигодовування

Ще не так давно мамам казали про необхідність підготовки грудей до вигодовування. На щастя, наукові досліди довели, що жодної фізичної підготовки не потрібно.

Отримання сучасної інформації про грудне вигодовування під час вагітності дозволить дізнатися про фізіологію лактації, організацію процесу вигодовування, а також допоможе позбутися страху та налаштуватися психологічно на вигодовування груддю.

Консультація спеціаліста з грудного вигодовування під час вагітності дозволить своєчасно визначити анатомічні особливості молочної залози, які можуть призвести до труднощів під час грудного вигодовування. 

Цінність грудного вигодовування для мами та дитини

Період грудного вигодовування  – один з найважливіших  в житті кожної дитини.  Грудне молоко народжене самою природою, і тому створює найбільш сприятливі умови для повноцінного росту, оптимального фізичного і психологічного розвитку дитини.

Перші дні після народження дитини

Перші дні та навіть години здебільшого визначають встановлення лактації. Підготуйтеся до догляду за  новонародженим з перших днів життя. Це не лише дозволить налагодити грудне вигодовування, але і допоможе Вам краще зрозуміти потреби малюка.

Контакт мами та дитини шкіра-до-шкіри сприяє не тільки покращенню адаптації, але й допоможе регулювати температуру тіла вашого малюка, частоту серцевих скорочень та навіть дихання. Після природніх пологів цей контакт забезпечить тепловий ланцюг протягом перших двох годин. Практикуйте прикладання в позиції «перехресна колиска» або «з-під руки». Ці позиції є найбільш зручними для контролю правильного прикладання.

Грудне вигодовування при використанні спинальної аналгезії також можливе. Використовуйте позиції «лежачи на спині». Малюк знаходиться на Вас (зверніть увагу на забезпеченні дихання малюку), лежачи на грудях, але далеко від розрізу. Як тільки Ви будете рухомі, обирайте позицію «лежачи на боці» або ж «з-під руки».

Прикладайте до грудей в перші декілька тижнів часто, за потребою, не обмежуючи тривалість смоктання. Для того, щоб отримати достатню кількість калорій та поживних  речовин, малюку необхідне часте харчування. Як правило, діти в перші місяці повинні їсти приблизно кожні 2 години (від початку годування до початку наступного) або приблизно 10 разів на добу. Часті годування також важливі для встановлення гарної лактації.

Організація вигодовування в перші місяці

В перші тижні грудного вигодовування Ви можете зіштовхнутися з труднощами, але Ви в цьому не самотні. Цілодобове вигодовування, поверхневий сон малюка, його бажання часто бути поруч, може втомлювати молоду маму. На початку шляху важливо мати терпіння, регулярно піклуватись про себе і бути впевненими, що найближчим часом Ви адаптуєтеся до потреб одне одного і Вам стане легше будувати комунікацію.

1. Прикладайте дитину до грудей за вимогою не обмежуючи тривалість смоктання. Не чекайте плачу, стежте за ранніми ознаками готовності дитини прикластися до грудей (облизує губи, відкриває ротик, активізація пошукового рефлексу, смоктання рук і повертання голови з відкритим ротиком на бік).

2. Змінюйте груди по мірі їх зціджування. Якщо в одне годування Ви запропонували обидві груди, наступне прикладання починайте з тієї, якою закінчували.

3. Часті прикладання (навіть якщо це кожні 30-60 хв) не говорять про нестачу грудного молока. Навчіться розуміти, яка з базових потреб може бути не задоволена в поточний момент.

4. Якщо в перший місяць малюк спить довго, більше 2-х годин, важливо розбудити його для прикладання. Часті прикладання - отримання дитиною харчування в достатньому обсязі є основами забезпечення достатнього обсягу молока в майбутньому.

5. Вночі важливо забезпечити не менше 3-х годувань.

6. Вибирайте зручне розташування малюка біля грудей, стежте за правильним захопленням і ефективним смоктанням.

7. Використовуйте правильно підтримуючу білизну для годуючих мам.

8. Пийте достатню кількість рідини (за спрагою) та харчуйтеся збалансовано.

9. Регулярно знаходьте час для свого відпочинку та наповнення ресурсом.

10. Оточіть себе підтримкою близьких і консультанта з грудного вигодовування.

 

Грудне вигодовування, консультації в пологовому будінку«Лелека»  

  "Грудне вигодовування спочатку може здатися складним процесом, незважаючи на його природність. Згодом, Ви з малюком адаптуєтеся і дізнаєтеся один одного краще. Це означає, що задовольняти своєчасно потреби дитини через час Вам стане легше.

До того ж, з перших днів Вас будуть оточувати фахівці, що володіють широким спектром знань, навичок і досвіду. Не бійтеся говорити про складнощі, вони тимчасові за умови отримання своєчасної допомоги." - спеціаліст з грудного вигодовування пологового будинку "Лелека"

Запрошуємо вас на консультацію до спеціаліста з грудного вигодовування Марини Чепурної, яка з радістю відповість на усі ваші запитання. Записатись ви можете за контактним номером телефону: 0 800 303 444

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон