ua
Особистий кабінет
Вагітність високого ризику,  Ведення вагітності високого ступеня ризику пологовий будинок «Лелека»
ua
Вагітність високого ризику,  Ведення вагітності високого ступеня ризику пологовий будинок «Лелека»
Вагітність високого ризику,  Ведення вагітності високого ступеня ризику пологовий будинок «Лелека»

Вагітність високого ризику

Пологовий будинок «Лелека» особливу увагу приділяє напрямку роботи з вагітними, які мають фактори, що провокують підвищення ризику вагітності, а також вагітними жінками вже з високим ступенем акушерського та неонатального ризиків.

У пологовому будинку «Лелека» надають медичну допомогу на рівні світових стандартів, пацієнткам з діагнозами різної складності, в тому числі і з патологіями. Потужна медицина, досвідчені фахівці, безпека та страхування ризиків – це складові, які дають можливість надати якісну і своєчасну допомогу вагітним жінкам з високим ступенем ризику.

Вагітність високого ризику,  Ведення вагітності високого ступеня ризику пологовий будинок «Лелека»

Фактори, що підвищують ризик вагітності

Детальне дослідження факторів ризику – це природний етап пренатальної діагностики. Однак вагітні жінки з високим ступенем ризику вимагають ретельного контролю гінеколога і направлення до лікаря-фахівця вузькопрофільного медичного закладу.

- Зрілий вік матері. У жінок віком 35 років і старше підвищений ризик перебігу вагітності.
- Спосіб життя. Куріння, вживання алкоголю і наркотиків може стати додатковим фактором ризику.
- Історія захворювань. Кесарів розтин в анамнезі, народження дитини з низькою масою або передчасні пологи – пологи раніше 37 тижня вагітності – можуть підвищити ризик перебігу наступних вагітностей. Інші фактори ризику включають сімейний анамнез генетичних патологій, історію викиднів або смерті дитини незабаром після народження.
- Фонові захворювання. Хронічні захворювання, такі як діабет, високий артеріальний тиск і епілепсія, підвищують ризик вагітності. Стан крові, такий як анемія, інфекція або супутні психічні розлади, також можуть підвищити ризики при вагітності.
- Ускладнення під час вагітності. Різні ускладнення, що розвиваються під час вагітності, представляють такі ризики, як проблеми з маткою, шийкою матки або плацентою. Занепокоєння також можуть викликати занадто велика (полігідрамніон) або низька кількість амніотичної рідини (олігогідрамніон), підвищення чутливості (резус-конфлікт) – потенційно серйозна патологія, якщо ваша група крові має негативний резус-фактор, а група крові вашої дитини – позитивний.
- Багатоплодова вагітність. Ризики при вагітності вище для жінок, які виношують двійню або більшу кількість дітей.

Вагітність високого ризику,  Ведення вагітності високого ступеня ризику пологовий будинок «Лелека»

Захворювання, що вимагають ретельного контролю

Якщо у вас вагітність з високим ступенем ризику, ви можете пройти додаткові обстеження або процедури до стандартного пренатального скринінгу.

У пологовому будинку «Лелека» застосовуються додаткові обстеження до планових УЗД за наявності факторів ризику, що ускладнюють вагітність:

- Серцево-судинні та ниркові порушення (артеріальна гіпертензія, гострий пієлонефрит та цистит в анамнезі, прееклампсія та інші захворювання).
- Метаболічні розлади (гестаційний діабет, порушення роботи щитовидної залози).
- Акушерський анамнез обтяжений багатоплодовою вагітністю, кесаревим розтином, звичайним невиношуванням, попередніми передчасними пологами, патологічним станом плода і т.д.).

Ведення вагітності високого ступеня ризику в «Лелеці»

Провідні фахівці

До складу медичного персоналу входять провідні фахівці в акушерстві та гінекології, фетальній хірургії та неонатології. Постійна участь фахівців має важливе значення не лише для надання медичної допомоги вагітним, а й також для  наукової діяльності (публікації, конференції, фундаментальні дослідження та викладання). В підході до ведення вагітних високої групи ризику застосовуються передові технології та останні світові протоколи лікування таких пацієнтів.

1.

Використання передових методів спостереження вагітності

Використання передових методів спостереження вагітності будь-якої складності, а особливо вагітності високої групи ризику для дослідження генетичних аномалій плода: амніоцентез (дослідження амніотичної рідини), кордоцентез, біопсія ворсин хоріона (плаценти), PrenaTest, 3D -ехографія з відеозаписом тощо. Вперше в Україні лікарем вищої категорії була проведена операція з порятунку плода – фетоскопія (внутрішньоутробна маніпуляція, яка проводиться під чітким контролем УЗ-датчика і ендоскопа для огляду плода з метою діагностики і лікування виявлених вад).

2.

Використання пристрою PREGNABIT

Використання в роботі пристрою PREGNABIT – це один з інноваційних підходів, який допомагає вести вагітність високого ступеня складності. PREGNABIT – це система бездротового моніторингу стану матері та плода, яка застосовується у вагітних, які мають фактори, що підвищують ризик перебігу вагітності. Сьогодні жінки з вагітністю високого ризику змушені часто відвідувати жіночу консультацію для того, щоб оцінювати і контролювати стан плода. А цей пристрій постійно знаходиться з вагітною, завдяки чому ми можемо бути впевнені в стані здоров'я матері та плода, одночасно зменшуючи медичні втручання в їх життя і якісно виконуючи свою роботу.

 

3.

Надання спеціалізованої акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги

Надання сім'ям спеціалізованої висококваліфікованої акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги із запровадженою системою страхування медичних ризиків. Пологовий будинок «Лелека»  першим в Україні запровадив страхування вагітності для жінок, які спостерігають вагітність в нашій жіночій консультації, і страхування пологів для тих, хто вирішив народити в «Лелеці» .

4.

Пологові зали обладнані фетальними моніторами серії Sonicaid

Всі пологові зали обладнані сучасними фетальними моніторами серії Sonicaid, які дозволяють контролювати стан плода/плодів як під час вагітності, так і безпосередньо перед початком і під час пологів, дозволяють реєструвати серцеві скорочення (ЧСС) плода/плодів з одночасною реєстрацією скорочувальної діяльності матки і рухової активності плода (актограми).

5.

Система дистанційного отримання інформації про стан плода/плодів

Вперше в Україні в пологовому будинку «Лелека» фетальні монітори об'єднані в централізовану систему, завдяки якій акушер, навіть не перебуваючи поруч з вагітною, може постійно дистанційно отримувати інформацію про стан плода/плодів, інформацію про характер пологової діяльності та своєчасно реагувати на будь-які зміни.

6.

Автоматизовані системи моніторингу кровообігу, тиску і стану крові новонародженого

У відділенні неонатології та інтенсивної терапії новонароджених використовуються автоматизовані системи моніторингу кровообігу, тиску і стану крові новонародженого. Дана методика застосовується в неонатології для раннього виявлення та діагностики порушень розвитку центральної нервової системи у новонароджених. Проведення добового моніторингу церебральних функцій показано немовлятам, народженим раніше терміну, які перенесли гіпоксичний стан або мають ознаки відхилення в розвитку ЦНС.

7.

Відео Напрямку

Вагітність високого ризику,  Ведення вагітності високого ступеня ризику пологовий будинок «Лелека»
Ведення вагітності з цукровим діабетом
Вагітність високого ризику,  Ведення вагітності високого ступеня ризику пологовий будинок «Лелека»
Система бездротового моніторингу SENSE4BABY
Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон