Підготовка до колоноскопії є важливою складовою якісної та точної діагностики, тому до підготовки потрібно підійти дуже відповідально.
Якісна підготовка до колоноскопії заключається в тому, щоб товста кишка була повністю порожня, триває кілька днів і складається з 2 етапів:
- дієта
- медикаментозна підготовка
1 Дієта
За 3 доби до процедури необхідно почати притримуватися безшлакової дієти.
Для цього потрібно виключити із раціону грубу та жирну їжу, їжу, багату на клітковину, бобові, а саме: копченості, сосиски, ковбаси, гриби, квасолю, горох, горіхи, випічку, свіжі овочі, фрукти та ягоди, молочні продукти (окрім нежирного сиру та натурального йогурту), наваристі супи й борщі, цільнозернов або чорний хліб, газовані та алкогольні напої, фруктові соки.
Ваш раціон в ці дні може складатися із овочевих бульйонів та супів, вареного пісного курячого м’яса чи телятини, вареної картоплі та яєць, не жирної риби, киселів, прозорих соків. Можна також вживати вівсянку, вермішель, рисову кашу. Можна пити не міцні каву та чай.
Об’єм рідини не обмежується – пийте, як зазвичай.
За 1 добу до обстеження у першій половині дня можна вживати лише рідку прозору їжу і рекомендується випити до 2 літрів негазованої води, у другій половині дня потрібно утриматись від прийому їжі.
2 Медикаментозна підготовка до колоноскопії (алгоритм)
Для очищення кишківника, напередодні колоноскопії необхідно приймати спеціальний сольовий розчин в два етапи:
- надвечір з 17.00 до 19.00;
- та зранку, в день обстеження, з 05.00 до 07.00.
Спеціальний сольовий розчин – це аптечні препарати «Ізіклін», «Мовіпреп», «Фортранс», «Діагнол», «Ендофальк». Препарат потрібно приймати чітко дотримуючись інструкції.
Закінчити прийом препарату потрібно за 3-4 години до обстеження.
Після закінчення прийому препарату не можна нічого їсти та пити. ВКС проводиться натщесерце.