ua
Особистий кабінет
Партнерські пологи - в пологовому будинку «Лелека»
ua
Партнерські пологи - в пологовому будинку «Лелека»
Партнерські пологи - в пологовому будинку «Лелека»

Партнерські пологи

Основне завдання партнера під час пологів – моральна і психологічна підтримка породіллі.


Процес пологів триває кілька годин, при цьому активна родова діяльність – остання фаза, яка проходить досить швидко. Присутність медиків необхідна саме в останній фазі, в решту часу вони можуть залишати родову палату. Саме в ці моменти участь партнера стає незамінною – партнер може розмовляти з породіллею, подавати їй воду, масажувати крижі.


Партнер в пологах не повинен брати на себе функції медичних працівників. Навіть якщо партнер породіллі сам медик, його участь в пологах виключає медичну допомогу. Наглядом за породіллею і родовою діяльністю займається родова бригада. Якщо партнер помітив якусь проблему, а в родовій палаті немає фахівця, краще негайно покликати медика, ніж намагатися вирішити проблему самостійно.


Партнерські пологи припускають співчутливе, турботливе ставлення партнерів один до одного.


Партнер повинен з повагою ставитися до побажань породіллі, виконувати її прохання, навіть якщо в якийсь момент вона попросить залишити родову палату. У свою чергу, партнер може сам вирішити вийти, якщо виявиться не готовим брати активну участь в пологах. До цього варто поставитися з розумінням: пологи – сильний стрес і для жінки, і для близьких. У цьому випадку варто повідомити медиків з родової бригади, якщо вони не були присутні в цей момент в палаті, про відхід партнера.

 

Запитання та можливі проблеми

Як організувати партнерські пологи?

Для партнерських чи спільних пологів потрібно визначитися з пологовим будинком. Можна запитати поради у гінеколога, який спостерігає вагітну жінку або почитати відгуки про лікарні в інтернеті.

 Перебувати на пологах та відвідувати пацієнтів стаціонару у “Лелеці” під час пандемії Covid 19 може лише 1 партнер протягом усього терміну перебування у пологовому будинку.

1.

Хто може бути присутнім на пологах?

Зазвичай партнером під час пологів є чоловік та батько дитини. Але за бажанням породіллі, партнером може бути близька людина або родич, який належним чином підготувався до пологів.


Під час пандемії COVID-19 більшість пологових будинків відмовляє від присутності партнера на пологах. Та колектив "Лелеки" вважає, що моральна підтримка партнера під час пологів дуже важлива, тому у нас можна народжувати з партнером.


Єдине обмеження – під час діючих карантинних мір бути присутнім на пологах та відвідувати маму з дитиною в палаті може лише один, заздалегідь обраний, партнер, без ознак респіраторного захворювання.

2.

Чи можуть у клініці відмовити партнеру в спільних пологах?

Так, можуть. Це можливо, якщо немає попередньої домовленості про партнерські пологи, або якщо партнер не готовий брати участь у пологах - немає необхідних документів або має респіраторні ознаки.

3.

Як партнерські пологи можуть вплинути на відносини подружжя?

Як правило, партнери легко забувають стрес, пережитий під час пологів, особливо на фоні турботи про дитину. Але якщо чоловік жінки занадто вразливий, його присутності на пологах краще уникнути.

4.

Запис на безкоштовну консультацію
для обговорення індивідуального плану ведення пологів


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Правила підготовки до пологів вдвох

Партнерські пологи - в пологовому будинку «Лелека»

Підготовка до партнерських пологів ділиться на декілька частин

Медична підготовка партнера
 


Перед пологами партнеру потрібно пройти ряд обстежень:

  • зробити флюорографію легень;
  • огляд проявів респіраторних захворювань.
Партнерські пологи - в пологовому будинку «Лелека»

Підготовка документів
 

Якщо пологи проходять в тій же клініці, де жінка спостерігалася під час вагітності, і партнер проходив обстеження тут само – документи не потрібні. Варто мати при собі паспорт або інше посвідчення особи, всі інші дані зберігаються в базі даних клініки.

В інших випадках партнеру, окрім посвідчення особи, потрібно мати на руках медичну карту з результатами аналізів, які підтверджують, що йому не протипоказано бути присутнім на пологах.

Партнерські пологи - в пологовому будинку «Лелека»

Психологічна підготовка


В багатьох сучасних пологових будинках проводяться курси для майбутніх батьків.

Жінки, які планують спільні пологи, можуть відвідувати заняття разом із партнером. На курсах жінок навчають правильній поведінці під час пологів, розповідають про стадії родової діяльності, відчуття, можливі проблеми. Якщо партнер буде відвідувати курси з жінкою, йому буде простіше супроводжувати її на всіх етапах родової діяльності.

Спільні пологи в пологовому будинку

При плануванні спільних пологів потрібно заздалегідь визначитися з клінікою, де будуть проходити пологи. Якщо ви потрапите в черговий пологовий будинок, може виявитися, що дана лікарня не призначена для пологів з партнером - наприклад, там може не бути індивідуальної родової палати. Тому не тільки ви повинні бути готові до партнерських пологів, але і лікарня.

Обрану лікарню необхідно відвідати заздалегідь, щоб уточнити правила партнерських пологів і список необхідного. Наприклад, в деяких клініках партнеру достатньо мати чистий комплект одягу і шльопанці, а в інших пологових будинках будуть наполягати на одноразовому халаті та бахилах. Крім того, не завадить поцікавитися необхідним списком документів - особливо це важливо для пацієнтів, витрати яких покриває страхова компанія.

1.

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон