ua
Особистий кабінет
Записатися
≡ Хіміотерапія в Києві при різних видах раку ► Ціна | МЦ Лелека
ua
≡ Хіміотерапія в Києві при різних видах раку ► Ціна | МЦ Лелека
≡ Хіміотерапія в Києві при різних видах раку ► Ціна | МЦ Лелека
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

≡ Хіміотерапія в Києві при різних видах раку ► Ціна | МЦ Лелека

Хіміотерапія в МЦ «Лелека», Київ

ЛИШЕ У КВІТНІ 2025
✳ -10% знижки на консультацію лікаря хіміотерапевта для учасників Leleka Family Club.

Запис на консультацію за ☎️ +38 044-390-34-44

Що таке хіміотерапія та як вона працює?

Хіміотерапія – це вид лікування злоякісних пухлин, при якому використовуються лікарські засоби, які зупиняють або уповільнюють ріст клітин пухлини.

Хіміотерапевтичні препарати зупиняють або уповільнюють ріст клітин злоякісних пухлин, руйнуючи їх або припиняючи їх поділ. Клітини раку зазвичай ростуть і діляться дуже швидко, неконтрольовано і невпорядковано. Оскільки ракові клітини ростуть і діляться дуже швидко, вони можуть відриватися від початкової пухлини та переміщуватися в інші ділянки тіла. Цей процес називається метастазуванням.

Хіміотерапія вважається системною терапією, оскільки вона проходить через кров і впливає на весь організм.

Клітини раку ростуть і діляться швидше, ніж здорові клітини. Хіміотерапія впливає на клітини, що швидко поділяються, наприклад на клітини злоякісних пухлин, у яких поділ відбувається частіше, ніж у непухлинних клітин. Тим не менш, хіміотерапевтичні препарати є токсичними і можуть пошкодити здорові клітини, особливо клітини, які швидко ростуть і діляться, наприклад клітини крові.

Хіміотерапія – це складний метод лікування, який впливає на весь організм.

Щоб лікування раку було ефективним, а побічні ефекти мінімальними, потрібен задовільний загальний стан пацієнта та висока кваліфікація й знання багатьох фахівців. Вибір лікарні та лікаря для проведення хіміотерапії — важливе рішення, яке слід приймати свідомо.

Переваги проведення хіміотерапії в Києві в МЦ «Лелека»:

Персоналізований підхід – курс хіміотерапії призначає кваліфікований лікар хіміотерапевт після постановки діагнозу мультидисциплінарною командою лікарів. Препарати, дозування, схему введення, тривалість терапії лікар призначає з врахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.

Високі стандарти та сучасні протоколи. Курс хіміотерапії для пацієнта лікарі складають згідно з міжнародними протоколами хіміотерапії, дозволеними в Україні та затвердженими онкологічними науковими спільнотами ESMO (Європейська асоціація онкологів) та NCCN (Національна онкологічна мережа) з дотриманням жорстких стандартів приготування та введення хіміопрепаратів.

Висока якість хіміопрепаратів, адже ми використовуємо лише оригінальні сертифіковані препарати від провідних світових компаній виробників.

Комфортні умови перебування пацієнта під постійним контролем та турботою. Під час проведення терапії пацієнт перебуває в умовах комфортного стаціонару в персональній палаті, де за його станом постійно спостерігає кваліфікований персонал: медична сестра, лікар онколог, анестезіолог.

Оперативне надання онкологічної допомоги. Початок проведення курсу хіміотерапії розпочинається відразу після проведення діагностичних досліджень, оцінки стану пацієнта, та визначення тактики хіміотерапевтичного лікування – без черг та запису в лист очікування.

Коригування лікування та супровідна терапія. Завдяки постійному контролю за станом пацієнта за потреби може бути проведено коригування курсу лікування, а також проведення супровідної терапії для мінімізації побічної дії хіміотерапії.

До початку лікування важливо отримати відповіді на всі свої питання, щоб уникнути страхів щодо майбутнього. Якщо вам призначена хіміотерапія, запрошуємо на консультацію до лікаря онколога в МЦ «Лелека» в Києві, на якій ви отримаєте вичерпні відповіді на всі ваші запитання, підтримку в цей складний період вашого життя та якісну медичну допомогу.

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

ЦІНИ НА ВВЕДЕННЯ ХІМІОТЕРАПІЇ

Хіміотерапія в Києві в МЦ «Лелека»

Види хіміотерапії та способи проведення

Залежно від стадії онкологічного процесу та клінічної ситуації ваш лікар може порекомендувати хіміотерапію:

  • перед операцією або променевою терапією (неоад'ювантна хіміотерапія): ви можете отримати хіміотерапію для зменшення розмірів пухлини та активності злоякісних клітин. Цей варіант може зробити можливим проведення менш об'ємної операції та дозволити дізнатися більше про біологію самого раку через те, як він реагує на хіміотерапію. Існує варіант одночасного проведення хіміотерапії та променевої терапії, для підсилення ефективності останньої.
  • після хірургічного втручання (ад’ювантна хіміотерапія): іноді ракові клітини залишаються у вашому організмі, але не виявляються під час обстеження існуючими методами. Ваш лікар може порекомендувати хіміотерапію після операції, щоб знищити будь-які залишкові клітини злоякісної пухлини та зменшити ризик повернення онкологічного захворювання (рецидиву).
  • при прогресуючому або занедбаному (метастатичному) онкологічному захворюванні (паліативна хіміотерапія): якщо клітини пухлини поширилися на інші ділянки тіла, хіміотерапія може бути основним лікуванням.


Хіміотерапевтичні препарати можуть бути призначені:

  • внутрішньовенно, що означає, що вони доставляються безпосередньо в кров через крапельницю, порт або катетер;
  • перорально, у вигляді таблетки або капсули, яку ви приймаєте всередину.

Існує ряд хіміотерапевтичних препаратів, які використовуються для лікування злоякісних пухлин. У багатьох випадках у режимі хіміотерапії використовується комбінація двох або більше лікарських засобів. Залежно від характеристик злоякісної пухлини хіміотерапевтичні препарати можна поєднувати з іншими методами лікування, такими як гормональна терапія, променева терапія, таргетна терапія та/або імунотерапія.

Підготовка до хіміотерапії

Підготовка до хіміотерапії починається з консультації з клінічного онколога (хіміотерапевта). На консультації з хіміотерапевтом обговорюється схема лікування, тактика введення хіміопрепаратів, тривалість курсів, їх кількість та кратність. Також лікар відповість на всі запитання, які виникають, розповість про можливі побічні ефекти від призначеного лікування та надасть інструкції щодо необхідних заходів перед лікуванням, під час та після лікування.

Ставте лікарю питання про очікувані побічні реакції під час та після хіміотерапії, а також запитайте про заходи, які можна вжити для пом'якшення їх впливу на організм. Не соромтеся отримати повну інформацію.

Етапи підготовки до хіміотерапії залежать від конкретних препаратів, які будуть призначені пацієнту, та методу їх застосування.

Пацієнту може знадобитися:

  • Проходження обстежень для визначення розповсюдженості захворювання, функціонального стану організму, включаючи аналізи крові, сечі. Також важливо перед початком лікування перевірити стан серцево-судинної системи. У разі виявлення проблем лікар може вибрати інший підхід або змінити дозу для забезпечення безпеки пацієнта.
  • Вживання заходів для організації домашнього господарства та роботи. Лікар розповість як хіміотерапія вплине на щоденну діяльність пацієнта, проте важко передбачити, як саме він буде себе відчувати. Поговоріть з рідними про можливу необхідність відпочинку чи допомоги вдома після лікування.
  • Готовність до першої процедури. Приїжджайте на лікування відпочилими та позитивно налаштованими, оскільки позитивний настрій полегшує перенесення хвороби. Лікар надасть вам інструкції щодо прийому їжі перед введенням хіміопрепаратів. Також розгляньте можливість попросити близьку людину вас супроводжувати на курс хіміотерапії, особливо в перший раз, коли ліки можуть викликати сонливість або інші побічні ефекти, ускладнюючи водіння.

 

Як проводиться хіміотерапія?

Призначення та лікування злоякісних пухлин хіміотерапевтичними засобами проводить виключно лікар-онколог (хіміотерапевт). Лікар визначає, які препарати або комбінації препаратів будуть використовуватися. Вибір залежить від типу та стадії раку, історії попередньої хіміотерапії, віку, загального стану організму. Лікар розрахує дози і розробить схему лікування, враховуючи масу тіла та інші фактори.

Деякі хіміотерапевтичні препарати для лікування злоякісних пухлин можна приймати перорально (внутрішньо) у вигляді таблеток або капсул. Але більшість хіміотерапевтичних засобів вводять у вигляді інфузії у вену через крапельницю, порт або катетер протягом певного періоду часу.

На підбір препаратів, метод введення та тривалість лікування впливають різні фактори, в тому числі: тип раку, стадія раку, загальне самопочуття пацієнта, історія лікування, наявності супутніх захворювань, тощо.

Перед початком процедури пацієнта оглядає лікар, проводить заміри та за необхідності додаткову діагностику, і дає рекомендації.

Внутрішньовенна хіміотерапія в МЦ «Лелека» проводиться в умовах комфортного цілодобового стаціонару, де пацієнт перебуває в персональній палаті під постійним контролем кваліфікованого персоналу.

Для внутрішньовенного введення хіміопрепаратів в МЦ «Лелека» використовуються автоматичні інфузійні дозатори інфузомати, для контролю точності та режиму введення, та спеціальні катетери або порт-системи для хіміотерапії. Хіміопрепарат вводиться мікродозами протягом певного періоду, який може тривати від 3 до 72 годин.

Разом з введенням хіміопрепаратів проводиться супутня терапія для полегшення симптомів побічних ефектів хіміотерапії.

Після закінчення введення ліків, пацієнт ще протягом 30-60 хвилин перебуває під наглядом персоналу стаціонару для контролю його самопочуття, лікар проводить огляд та готує рекомендації для продовження лікування та реабілітації вдома.

Хіміотерапія проводиться циклами (курсами) – період лікування, за яким слідує період відновлення. Один цикл може включати хіміотерапію в перший день, а потім три тижні відновлення без лікування.

Схема (програма) хіміотерапії складається з кількох циклів. Кількість циклів у схемі та загальний час, необхідний для завершення однієї програми, залежить від хіміотерапевтичних препаратів, які отримує пацієнт. Для завершення більшості схем потрібно від трьох до шести місяців, враховуючи тривалість періодів відновлення.

У деяких випадках, якщо рак вважається агресивним, лікарі можуть порекомендувати схему хіміотерапії з високою дозою. Високодозова хіміотерапія означає, що період відновлення між циклами займає менше часу – скажімо, кожні два тижні замість трьох тижнів і передбачає призначення додаткових лікарських засобів для прискорення відновлення.

Протягом всього курсу хіміотерапевтичного лікування лікар на постійному зв’язку з пацієнтом.

Відновлення після хіміотерапії

Після виписки лікар призначає пацієнтові підтримуючу терапію після хіміотерапії, спрямовану на зменшення побічних ефектів (нудота, блювота, тощо), препарати для захисту та підтримки організму і профілактики захворювань.

Також пацієнту надаються рекомендації щодо способу життя:

  • Харчування. Головне правило, щоб раціон був різноманітним, щадним і корисним. Доведеться відмовитися від смаженого, занадто жирного, солоного, гострого для зменшення навантаження на шлунок, нирки, печінку. В залежності від діагнозу можуть бути індивідуальні обмеження щодо раціону. Лікарі-дієтологи МЦ «Лелека» можуть допомогти пацієнтові після хіміотерапії скласти раціон харчування, який буде корисним та смачним.
  • Відпочинок. Після лікування, через те що організм ослаблений, пацієнти зазвичай відчувають втому та слабкість навіть від звичайної простої роботи. Тому потрібно ввести за звичку перерви по 15-20 хвилин для відпочинку.
  • Фізична активність. В цей період потрібно уникати великих фізичних навантажень. При цьому ходьба на свіжому повітрі та помірна фізична активність навпаки рекомендуються для підняття настрою та додавання сил.

Що не можна робити після хіміотерапії?

Після проведеної хіміотерапії відмовтеся від шкідливих звичок, таких як паління, вживання алкоголю, уникайте стресових ситуацій.

Не вганяйте себе в депресію та зацикленість на хворобі. Якщо це самостійно вам не вдається, в нашому центрі ви можете отримати допомогу психолога: онлайн або на очній зустрічі.

 

Цей період потрібно максимально заповнити справами і заняттями, які підбадьорюють, додають настрою, приносять задоволення, відволікають від хвороби й лікування. Якщо маєте бажання подорожувати – чудова ідея, єдине перед цим обговоріть свої плани з вашим лікарем.

В разі погіршення самопочуття – зверніться з допомогою до лікаря.

Спеціалісти клініки «Лелека»

≡ Хіміотерапія в Києві при різних видах раку ► Ціна | МЦ Лелека
Лікар мамолог, онколог, хіміотерапевт Досвід 15 років Детальніше
≡ Хіміотерапія в Києві при різних видах раку ► Ціна | МЦ Лелека
Лікар онколог, хірург-онколог, мамолог, онкомамолог Досвід 36 років Детальніше
≡ Хіміотерапія в Києві при різних видах раку ► Ціна | МЦ Лелека
Лікар мамолог, хірург-онколог, кандидат медичних наук Досвід 15 років Детальніше
≡ Хіміотерапія в Києві при різних видах раку ► Ціна | МЦ Лелека
Лікар-мамолог вищої категорії, онкодерматолог, онколог, хірург Досвід 22 роки Детальніше

Найчастіші питання про хіміотерапію

Які можуть бути побічні ефекти від хіміотерапії?

Хіміотерапія може завдати шкоди клітинам, які швидко діляться – наприклад, клітинам слизової оболонки у ротовій порожнині та кишечнику, волосяним фолікулам, клітинам крові – що може викликати побічні ефекти.

Побічні ефекти залежать від режиму хіміотерапії, який вам проводиться, кількості циклів, які ви отримуєте, і вашого загального стану здоров’я. Крім того, у вас можуть бути інші побічні ефекти, відмінні від інших пацієнтів, які отримують той самий режим хіміотерапії.

Більшість хіміотерапевтичних препаратів можуть викликати короткочасні побічні ефекти, які зникають після закінчення хіміотерапії. Деякі з найпоширеніших:

  • анемія або низький рівень еритроцитів та/або гемоглобіну;
  • лейкопенія або низький рівень лейкоцитів;
  • тромбоцитопенія або низький рівень тромбоцитів;
  • втрата волосся (алопеція);
  • зміна апетиту;
  • запор або діарея;
  • виразки в роті та горлі;
  • швидка втомлюваність;
  • проблеми з фертильністю;
  • підвищений ризик інфікування;
  • порушення пам'яті;
  • менопауза та симптоми менопаузи, включаючи приливи;
  • зміни нігтів;
  • нудота, блювання;
  • периферична невропатія (пошкодження нервів рук і ніг);
  • спотворення сприйняття смаків і запахів;
  • зміна маси тіла.

Важливо повідомити вашому лікарю про будь-які побічні ефекти, які у вас виникають. Є засоби, які можуть допомогти запобігти або полегшити більшість побічних ефектів хіміотерапії.

Дуже важливо знати, що побічні ефекти не відображають ефективність проведеного лікування. Деякі пацієнти вважають, що хіміотерапія є більш ефективною, якщо вона викликає серйозні побічні ефекти, або що хіміотерапія не ефективна, якщо вона не викликає жодних побічних ефектів. Це не правда.

Побічні ефекти не мають нічого спільного з ефективністю хіміотерапії.

Ви та ваш лікар зважуєте всі переваги та побічні ефекти лікування, коли вирішуєте, яка схема хіміотерапії найкраща для вас.

1.

Де проводиться хіміотерапія в Києві?

Курси хіміотерапії проводяться в умовах комфортного цілодобового стаціонару медичного центру «Лелека» за адресою вулиця Квітки Цісик, 56, місто Київ (Оболонський район).

В МЦ «Лелека» курси хіміотерапії проводяться при наступних видах раку:

  • рак молочної залози;
  • при пухлинах іншої локалізації.

Консультацію лікаря онколога (хіміотерапевта) можна пройти в поліклінічних відділеннях МЦ «Лелека» за адресами:

  • бульвар Лесі Українки, 23-Б – «Лелека» на Печерську;
  • вулиця Квітки Цісик, 56 – «Лелека» на Оболоні.
2.
Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон