Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
У Медичному центры "Лелека" на високому рівні проводять органозберігаючі ендоваскулярні операції при акушерських та гінекологічних ускладненнях.
Емболізація маткових артерій (ЕМА) — це метод, який можна застосовувати при будь-яких розмірах і кількості фіброматозних вузлів.
Одною з головних переваг емболізації маткових артерій є те, що після ЕМА матка зберігається як орган, і жінка зберігає можливість вагітності та пологів.
Міома матки є найпоширенішою доброякісною пухлиною у жінок.
За статистичними даними, частота міоми після 30 років становить 25-35%, тобто у кожної третьої жінки репродуктивного віку, яка звернулася в гінекологічну клініку, діагностується ця доброякісна пухлина. З віком частота захворювань вища – у 40-50 років міома матки виявляється приблизно у 50-65% жінок. Міома частіше зустрічається серед жінок зайнятих розумовою працею, на відміну від жінок зайнятих фізично.
Через значне поширення патології та її негативний вплив на репродуктивну систему жінки і здоров'я вцілому – проблема лікування хворих на міому матки є однією з найактуальніших в сучасній гінекології.
Для лікування патології в "Лелеці" ефективно використовується сучасний метод – емболізація маткових артерій міоми матки.
Емболізація маткових артерій (ЕМА) для лікування міоми матки – це принципово новий метод, здатний вирішити проблему лікування новоутворення матки будь-яких розмірів, не видаляючи матку, як орган.
Суть ЕМА полягає в припиненні кровотоку в гілках маткових артерій, які кровопостачають міому. Все це призводить до значного зменшення і / або зникнення пухлини і її проявів.
Висока ефективність емболізації маткових артерій підтверджена великою кількістю досліджень, та рекомендується європейськими і американськими товариствами акушерів-гінекологів.
Якщо у вас виявили міому матки, і лікар-гінеколог пропонує вам видалення матки – не поспішайте з рішенням, збережіть орган.
Запрошуємо вас на консультацію до лікаря гінеколога МЦ "Лелеки" для уточнення діагнозу та визначення, чи можливе лікування новоутворення методом ЕМА.
Ангіодисплазія матки (інші назви: артеріовенозна мальформація матки, артеріовенозна аномалія матки, дифузний кавернозний ангиоматоз, тощо) – це патологічний судинний зв'язок між артеріями та венами, зазвичай вроджений.
У артеріовенозних мальформаціях (ангіодисплазіі) зазвичай відсутня капілярна мережа, внаслідок чого здійснюється пряме шунтування крові з артеріального басейну в систему вен. Дуже часто це виглядає як розширені, розтягнуті «клубки» судин в матці або біля матки.
Основним симптомом ангіодисплазіі матки є маткова кровотеча, інтенсивність якої залежить від діаметра судини, що кровоточить. У таких пацієнток часто мають місце хронічні тазові болі і невиношування вагітності. Важливою є близькість судин ангіодисплазіі, що знаходяться в стінці матки, до ендометрію – це обумовлює ризик виникнення не лише спонтанних кровотеч, але і кровотеч при проведенні гістероскопії чи вишкрібання. Перша кровотеча відбувається найчастіше під час пологів.
Якщо ангіодисплазія матки ускладнюється кровотечами, то вирішити проблему можна шляхом емболізації маткових артерій і артерій ангіодисплазіі.
Емболізація маткових артерій, як методика зупинки кровотеч, широко використовується у всьому світі для зупинки маткових кровотеч і неоперабельних злоякісних пухлин жіночої статевої сфери, що кровоточать.
Доброякісне захворювання, при якому внутрішній шар матки (ендометрій) проростає в товщу самої матки. Головна особливість аденоміоза полягає в тому, що ендометрій проростає тільки в міометрій (м'язовий шар матки) і не поширюється за його межі, тобто не вражає прилеглі органи (як при звичайному ендометріозі).
Аденоміоз у багатьох жінок протікає безсимптомно, але якщо у жінок з аденоміозом різко знижена якість життя через тазові болі й рясні менструації, то постає питання про лікування даного стану.
Якщо за даними УЗД дослідження визначається гарне кровопостачання вогнищ аденоміозу, то емболізація маткових артерій (ЕМА) буде ефективною методикою в лікуванні цього стану.
Через вроджену слабкість судинної стінки, а також венозного застою в органах малого таза, як наслідок запальних захворювань малого таза, вагітності та пологів, відбувається розширення вен яєчників і хронічний застій венозної крові в них.
Найбільш частою ознакою захворювання є хронічні тазові болі тупого чи тягнучого характеру, при цьому пацієнтка не може чітко вказати їх локалізацію, а гінекологічний огляд показує відсутність явної патології. Також оваріковарікоцеле може бути причиною дисфункції яєчників, порушення менструального циклу, звичних викиднів і безпліддя.
Ендоваскулярне лікування оваріковарікоцеле полягає у введенні в яєчниковую вену спеціальної спіралі та склерозанта, які перекривають просвіт судини. Таким чином в розширених венах яєчника припиняється кровопостачання і немає застою венозной крові в них.
Операція малотравматична
Не вимагає загального наркозу
Можна застосувати до будь-яких видів міом і при цьому зберігає матку як орган
Зберігає потенційну можливість наступної вагітності
Протікає практично без крововтрати
Може здійснюватись у хворих, яким протипоказані інші види хірургічного лікування і значно скорочує терміни перебування в стаціонарі
Операцію обирають жінки з симптомною міомою, та наявних в анамнезі операцій на органах малого таза
Передові технології, сучасне обладнання, інноваційні підходи
Збереження репродуктивних функцій жінок
Досвід проведення ЕМА фахівцями лелеки понад 350
Реєстрація успішна!
З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!