Точність обстеження, якість проведення маніпуляцій та безпека пацієнта під час відеогастроскопії залежить від 2 основних факторів:
- Команда спеціалістів. Гастроскопію у Центрі сучасної хірургії "Лелека" проводять досвідчені лікарі-ендоскопісти, які мають багаторічний досвід в ендоскопічній хірургії, в супроводі кваліфікованих лікарів анестезіологів та медичних сестер.
- Ендоскопічне обладнання. Для проведення гастроскопії в МЦ «Лелека» використовується сучасна відеоендоскопічна система експертного рівня Olympus EVIS EXERA III останнього покоління, удосконалена технологія якої дозволяє візуалізувати найменші структури судин та слизової оболонки органів ШКТ та проводити лікувальні процедури
Відеогастроскопія під наркозом Під час відеогастроскопії у «Лелеці» пацієнт перебуває в стані медикаментозного сну, це дає кілька переваг:
- Для пацієнта процедура проходить комфортно, без жодних неприємних відчуттів. Ба більше, за відгуками пацієнтів – після гастроскопії уві сні вони почуваються відпочившими.
- Лікар при цьому може не поспішаючи ретельно оглянути всі відділи стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки, що підвищує інформативність обстеження та провести необхідні маніпуляції.
Експертна відеогастроскопія у «Лелеці» проходить в кілька етапів:
1. Спочатку лікар проводить бесіду з пацієнтом, розпитує про наявність хвороб та скарг, які турбують пацієнта. А також готує апаратуру до процедури.
2. Пацієнт лягає на кушетку на бік і лікар-анестезіолог вводить його в стан медикаментозного сну.
3. Між зуби пацієнта поміщається спеціальна капа, щоб зуби не зімкнулися під час процедури. Після цього ендоскопіст вводить гнучкий лапароскоп через ротову порожнину в стравохід і починає обстеження відділ за відділом.
Під час обстеження зображення виводиться на великий монітор і лікар ендоскопіст таким чином ретельно оглядає кожну ділянку стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки. Лапароскоп оснащений камерою високої роздільної здатності, з багатократним збільшенням, що забезпечує чітке зображення і якісну візуалізацію досліджуваної зони.
За необхідності, під час процедури можуть бути проведені різні маніпуляції:
- забір тканин для проведення ретельного цитологічного чи гістологічного дослідження;
- видалення сторонніх тіл в верхніх відділах ШКТ;
- проведення поліпектомії – видалення поліпів;
- проведення електрокоагуляції, кліпування, чи ін'єкційного лікування при шлунково-кишковій кровотечі (ШКК);
- ендоскопічне лігування варикозно розширених вен стравоходу;
- встановлення капілярного зонду для ентерального харчування;
- ендоскопічне стентування обтуруючих пухлин верхніх відділів ШКТ, та інші.
Тривалість обстеження займає 3-5 хвилин, якщо під час процедури проводяться діагностичні чи лікувальні маніпуляції – тривалість може бути довша. Під час гастроскопії проводиться відеозапис процесу дослідження.
4. Після гастроскопії пацієнта переводять в кімнату відпочинку, де він протягом 2 годин може відійти від наркозу, відпочити, та привести себе в порядок і відправляється додому.
Важлива інформація! Після процедури пацієнту заборонено сідати за кермо автомобіля, так як наркоз, що вводиться під час гастроскопії, може пригнічувати увагу та реакцію. Враховуйте цей момент, плануючи проведення ендоскопічного обстеження.