ua
Особистий кабінет
Записатися
УЗД під час вагітності
ua
УЗД під час вагітності
УЗД під час вагітності
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

УЗД під час вагітності

Ультразвукове дослідження під час вагітності

Під час рутинних (планових) УЗД можна отримати відповіді на наступні клінічні запитання:

УЗД на ранніх термінах вагітності (до 10 тижнів):

 • Чи вагітність знаходиться в матці?
 • Скільки там дітей?
 • Якщо це близнюкова вагітність, то яка?
 • Чи дитина жива (має серцебиття)?
 • Коли має бути очікуваний термін пологів (дослідження для встановлення дати)?


УЗД на 11-13 тижні:

 • Чи є нормальним ранній розвиток дитини?
 • Скільки там дітей?
 • Якщо це близнюкова вагітність, то яка?
 • Чи помітні якісь аномалії?
 • Чи є додаткова рідина в ділянці шиї (вимірювання товщини комірцевого простору)?
 • Коли має бути очікуваний термін пологів (дослідження для визначення дати)?

Під час цього дослідження є можливість провести оцінку ризику хромосомних аномалій (таких як синдром Дауна). Більше інформації про можливості дослідження в цей період Ви можете отримати, ознайомившись із книжечкою, присвяченою оцінці ризиків щодо можливих пізніших ускладнень перебігу вагітності та щодо можливих хромосомних аномалій Вашої дитини.


УЗД в 20 тижнів (в другому триместрі/оцінка анатомії плода):

 • Коли очікуваний термін пологів (може бути менш достовітним, ніж на ранніх термінах)?
 • Скільки там дітей?
 • Чи дитина зростає належним чином?
 • Чи існує підозра на наявність яких-небудь проблем у дитини (оцінка анатомії плода)?
 • Де розташована плацента в матці?
 • Чи достатньою є кількість оплодневої рідини?


Оцінка росту плода (в третьому триместрі/в останні 3 місяці вагітності):

 • Чи дитина зростає належним чином?
 • Чи достатньою є кількість оплодневої рідини?
 • Яким є розташування дитини?
 • Чи існує підозра на проблеми, що не могли бути виявлені раніше?

Доплерометричне дослідження (дослідження кровоплину):

Ультразвуковий сканер дозволяє також досліджувати кровоплин до плаценти або в певних кровоносних судинах. Кольоровий Доплер може використовуватися для визначення судин, що будуть проявлятися червоним або синім кольором, залежно від напряму кровоплину. Кровоплин є джерелом особливого звуку, що нагадує серцебиття.

Це дослідження надає важливу інформацію про те, наскільки добре працює плацента, а також про стан плода.

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Спеціальні та додаткові ультразвукові дослідження під час вагітності

Вимірювання довжини шийки матки

Це дослідження проводиться з застосуванням невеликого датчика, що вводиться в піхву (трансвагінально) для вимірювання довжини шийки матки. Якщо шийка коротка, Ваш лікар обговорить з Вами, чи існує підвищена ймовірність передчасних пологів та можливі заходи їх попередження.

УЗД під час вагітності

Виявлення аномалій та дослідження серця плода

Ультразвукове дослідження під час вагітності дозволяє контролювати стан плоду, чи правильно він розвивається, а також своєчасно виявити відхилення, в разі виникнення, та вжити заходів.

Якщо під час УЗД буде виявлено будь-яке підозріле явище, лікар, що проводить дослідження, може призначити додаткові обстеження. Інколи, якщо проблемна ділянка специфічна (наприклад, серце), лікар порекомендує майбутній мамі відвідати вузькопрофільного фахівця, такого як, наприклад, дитячий або плодовий кардіолог.

УЗД під час вагітності

3-вимірні дослідження

Багато сучасних ультразвукових сканерів здатні створювати 3-вимірні зображення. Ці зображення можуть бути корисними для одержання додаткових деталей, якщо є підозра на вади розвитку. Чи є потреба у 3-вимірному режимі, визначає сам лікар, який здійснює УЗД.

УЗД під час вагітності

Чи повинна я проходити дослідження під час вагітності?

Ні, проведення дослідження є суто «Вашим вибором». Проте УЗД – це єдиний метод, що дає можливість побачити плід. Більшість лікарів та акушерок вважають, що інформація, отримана завдяки УЗД, є ключовою для належного ведення вагітності. Проте важливо, щоб мета проведення дослідження була роз’яснена Вашим власним лікарем, у якого Ви стоїте на обліку, таким чином, аби Ви не зіткнулися з небажаною інформацією. Ультразвук не є ідеальним і існує можливість пропустити патологію або неправильно оцінити одержані дані. Можуть знадобитися інші додаткові дослідження або повторні УЗД для підтвердження/спростування попередніх висновків. Крім того, для УЗД не є незвичайною ситуація, коли підозрюється одна проблема, а після народження дитини виявляється інша.

Ультразвукові дослідження найкраще розглядати як спосіб отримати зображення та інформацію, що можуть бути розтлумачені як одразу після Вашого обстеження, так і пізніше. Це залежатиме від організації місцевої служби ультразвукового дослідження та може відрізнятися для різних лікарів і клінік.

УЗД під час вагітності

УЗД для розваги (немедичне УЗД)

Побачивши свою дитину, Вас можуть охопити позитивні емоції, проте медичний огляд має на меті перевірити наявність проблем, а не лише одержати зображення. Оскільки процес УЗД може виявитися цікавим, існує багато клінік, які пропонують дослідження лише з цією метою. Вам слід знати, що іноді навіть ультразвукове «дослідження для розваги» може виявити неочікувані проблеми з дитиною та вагітністю. Окрім того, «дослідження для розваги» може не зосереджуватися на тих самих моментах, що й медичне обстеження, і може пропустити важливу інформацію, а, отже, між ними існує величезна різниця.

УЗД під час вагітності

Запитання про УЗД під час вагітності

Що таке ультразвукове дослідження?

Ультразвукове дослідження (УЗД) — це легкий спосіб побачити плід, що розвивається в матці. Зображення можна збільшити, аби роздивитись матку (місце, де розвивається дитина), послід (плаценту), оплодневу рідину (рідину, що оточує дитину) та анатомію дитини.

Чи це безпечно для мене та моєї дитини?

УЗД виконуються під час вагітності вже понад 30 років. Дотепер відсутні доведені дані про ризики для Вас або Вашої дитини. Звукові хвилі можуть виробляти тепло, оскільки спричиняють коливання невеликої амплітуди. Це тепло мінімальне та швидко розсіюється, проте може накопичуватися, якщо дослідження проводиться тривалий час в одному й тому ж місці. Отже, важливо, щоб фахівець, який проводить УЗД, пам’ятав про це під час проведення дослідження. Існують міжнародні правила безпеки, яких мають дотримуватись усі компанії, що виробляють ультразвукове обладнання.

Навіщо мені потрібне УЗД під час вагітності?

УЗД є важливою частиною ведення Вашої вагітності. У минулому лікарі та акушерки покладалися лише на дані зовнішнього або внутрішнього медичного огляду. В той час як він все ще залишається важливим, УЗД може надати набагато більше інформації. Це єдиний спосіб «побачити» дитину. УЗД дозволяє отримати корисну інформацію про розвиток плода, кількість оплодневої рідини та стан плаценти. УЗД можуть проводитися з різною метою в різні терміни вагітності. Кількість цих досліджень може бути різною в залежності від того, де Вам проводять УЗД, та чи підозрюються якісь проблеми.

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон