Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Які переваги ведення вагітності у жіночих консультаціях пологового будинку "Лелека"?
Які фахівці проводять пренатальну діагностику в пологовому будинку "Лелека"?
У пологовому будинку "Лелека" пренатальну діагностику плода проводять акредитовані фахівці з ультразвукової діагностики та акушери-гінекологи згідно міжнародних стандартів The Fetal Medicine Foundation, які підтверджують свої знання практикою та отримали сертифікат, який надає їм право користуватися кращими програмами для розрахунків ризику можливих аномалій в першому триместрі, зокрема програмою ASTRAYA;
Які результати можливі при проведенні тесту SAGE NADIYA?
Результати SAGE NADIYA дозволяють робити висновки щодо можливості наявності аномалій хромосом 21, 18, 13, статевих (Х та Y), а також субхромосомні порушення. У випадку позитивної відповіді лікар обговорить з вами значення отриманих даних і визначить оптимальну стратегію подальшого ведення вагітності.
Ваші результати можуть мати такі формулювання:
• «анеуплоїдія не визначена», що свідчить про наявність нормального числа копій хромосом плода;
• «анеуплоїдія виявлена», що означає відсутність копії певної хромосоми або наявність додаткової. В такому випадку рекомендується проведення діагностичної процедури і каріотипування;
• «анеуплоїдія підозрюється» — проміжковий і надзвичайно рідкісний результат, який означає можливість наявності у плода додаткової хромосоми. У такому випадку також рекомендується проведення діагностичної процедури й каріотипування.
Зверніть увагу, що рішення про переривання вагітності не може ґрунтуватися виключно на результаті НІПТ. Якщо після проведення дослідження є підозра на виявлення анеуплоїдії, рекомендується діагностична процедура (амніоцентез).
Чи означають нормальні результати, що моя дитина буде здоровою?
SAGE NADIYA — високоточний неінвазивний скринінговый тест. Однак, жоден тест не може дати абсолютну гарантію, що Ваша дитина не матиме будь-яких проблем зі здоров'ям.
SAGE NADIYA дозволяє визначити анеуплоїдії хромосом 21, 18, 13, Х і Y, а також деякі субхромосомні порушення (мікроделеції). Однак, він не може ідентифікувати всі можливі генетичні та негенетичні стани плода.
У випадку висновку «анеуплоїдія не визначена» йдеться про негативний результат тесту. Але, при цьому, не виключаються всі потенційні генетичні проблеми, пов'язані з хромосомами. Негативна відповідь стосується лише досліджуваних маркерів і не виключає інших ймовірних відхилень у стані здоров'я дитини.
Рекомендується проведення медико-генетичного консультування до і після тесту.
Висновки «анеуплоїдія визначена» та «анеуплоїдія підозрюється» мають на меті позитивний результат дослідження, який потребує підтвердження шляхом інвазивної діагностичної процедури. В таких обставинах амніоцентез і каріотипування плода проводяться безкоштовно.
Точно визначити хромосомний набір плода можна виключно шляхом інвазивної процедури (біопсії ворсин хоріону, амніоцентезу, кордоцентезу).
Які види хромосомних порушень діагностує SAGE NADIYA?
За нормою кожна хромосома має пару. Здорові люди мають 23 пари хромосом, одна пара з яких — статеві. Чоловіки мають статеві хромосоми ХY, жінки — ХХ.
SAGE NADIYA визначає відсутню або додаткову хромосому, тобто «анеуплоїдію», яка призводить до вроджених пороків, а також порушень психомоторного розвитку різного ступеня вираження. Найбільш розповсюдженими анеуплоїдіями є: трісомія 21 (синдром Дауна), трісомія 18 (хвороба Эдвардса), трісомія 13 (синдром Патау), кожну з яких можна визначити за допомогою теста SAGE NADIYA. Також може бути проведений скринінг на мікродилеції (субхромосомні відхилення), такі як синдром ДіДжорджи, Прадера-Віллі тощо.
У випадку Вашої згоди на визначення статі дитини можливість виявлення аномалій статевих хромосом, наприклад, синдрому Тернера (наявність тільки однієї Х хромосоми у жінок) або
синдрому Клайнфельтера (наявність додаткової Х хромосоми у чоловіків), триплоїдія Х у жінок і синдрому Якобса (додаткова хромосома Y у чоловіків).
Які є можливості дослідження аунеплоїдій?
Сьогодні є достатньо широкий вибір тестів для вагітних. Традиційні скринінгові дослідження використовуються з метою оцінки ризику вагітності щодо деяких хромосомних аномалій. Більшість із них потребують неодноразового відвідування клініки, здачі крові, проведення УЗД за короткий термін. Результат скринінгу зазвичай формулюється у вигляді ризику (наприклад, 1:50 або 1:500), який характеризує лише ймовірність визначення деяких хромосомних аномалій. Ці методи нажаль не дають однозначної відповіді, мають великий відсоток «хибнонегативних» і «хибнопозитивних» результатів. Не всі тести мають високу точність.