ua
Личный кабинет

Питання-відповідь

Коли відкрився пологовий будинок «Лелека»?

З 12 грудня 2016 року в пологовому будинку «Лелека» відкрилося відділення жіночої консультації.
З 19 грудня 2016 року – акушерське відділення.
Оперативна гінекологія - успішно функціонує з січня 2017 року.

Надаються знижки іноземним громадянам?

Промо знижки в пологовому будинку «Лелека» діють лише для громадян України.

Як стати на облік з ведення вагітності в «Лелеці»?

Оптимальний варіант – записатися на консультацію до акушер-гінеколога «Лелеки». Після консультації наш акушер-гінеколог зможе порекомендувати один з пакетів зі спостереження вагітності. При оплаті пакета, вартість консультації буде врахована у вартість будь-якого пакету.

З якого тижня можна укласти договір  на пологи у «Лелеці»? 

Для Пацієнтів, які стоять на обліку у «Лелеці» та в клініці "Надія" укласти договір можна з 22 тижня вагітності. Для Пацієнтів, які стоять на обліку в іншому медичному закладі, укласти договір можна з 34 тижня вагітності, після проходження обстеження у «Лелеці». Вартість обстеження буде врахована у вартість пакетів на родопоміч.

Які документи необхідно мати з собою при укладенні договору на пологи?

Перед укладенням договору при собі необхідно мати:

 • паспорт;
 • ідентифікаційний номер;
 • обмінну карту.

Що таке «внутрішнє» медичне страхування в пологовому будинку «Лелека»?

Незалежно від обраного Вами пакета на ведення пологів - у вартість включено страхування медичних ризиків. При необхідності і медичних показаннях - операція кесарів розтин (за винятком пакету "Стандарт"), перебування новонародженого у відділенні інтенсивної терапії на весь неонатальний період (28 днів), забезпечення всіма необхідними медикаментами для матері і дитини.

Чи можливо обрати тип розродження у «Лелеці»?

Рішення щодо типу розродження (кесарів розтин або фізіологічні пологи) приймається виключно акушер-гінекологом по медичним показанням.

Що потрібно брати з собою при народженні дитини у «Лелеці»?

До вартості пакета включено абсолютно все, що потрібно для пологів і перебування породіллі з дитиною в нашому пологовому будинку після пологів, детально в розділі "Пологи". Ми рекомендуємо брати з собою лише:

 • паспорт;
 • одяг для дитини на час перебування в пологовому будинку;
 • особистий одяг для мами (рекоменуємо халат і нічну сорочку).

Чим відрізняються палати?

Типи палат відрізняються виключно різноманітними сервісними складовими. Якість і обсяг медичної допомоги однаково високі в усіх палатах.

Чи є на території пологового будинку «Лелека» ресторан?

Так, у нас є ресторан, який забезпечує дієтичною їжею всіх наших Пацієнтів стаціонару, а також функціонує в режимі звичайного ресторану з понеділка по п'ятницю з 8.30 до 20.00, в неділю з 10.00 до 20.00. З меню ресторану можна ознайомитися за посиланням:

 • основне меню 
 • меню сніданків
 • дієтичне меню
 • десерти

Скільки днів перебуває мама з дитиною в пологовому будинку «Лелека»?

Після фізіологічних пологів - 3 дні, після операції кесарів розтин - 4 дні.
Дитина (діти) з гестаційним віком від 22 до 34 і більше тижнів, яким необхідна інтенсивна терапія, неонатологічна допомога надається в необхідному об'ємі і передбачає перебування дитини протягом 28 днів у відділенні інтенсивної терапії. Подальше лікування вимагає переводу дитини в спеціалізований лікувальний заклад на другий етап виходжування.
Мамі такої новонародженої дитини за Договором забезпечується перебування в пологовому будинку до 10 днів з моменту пологів, подальше перебування матері можливо тільки при наявності вільних місць та за додаткову плату.

Які щеплення роблять новонародженому в пологовому будинку «Лелека»?

Проведення вакцинації проти гепатиту Б і проти туберкульозу БЦЖ та вітамін К (за письмовою згодою мами та при відсутності протипоказань).

Які обстеження роблять новонародженим в перші дні життя?

Кожному новонародженому в пологовому будинку «Лелека» проводять:

 • Розширений неонатологічний скринінг на 26 генетичних захворювань;
 • Ранній скринінг вроджених вад серця (пульсоксиметрія) та ЕХО-КГ;
 • Аудіологічний скринінг з метою ранньої діагностики порушень слуху.

Які аналізи повинен надати чоловік, щоб бути присутнім при пологах дружини?

Тільки результат флюорографії.

Чи є в пологовому будинку «Лелека» цілодобова медична консультація в телефонному режимі?

У пологовому будинку «Лелека» є цілодобова медична диспетчерська служба.

Які варіанти знеболювання можуть бути запропоновані породіллям?

Наші фахівці застосовують епідуральну анестезію і комбіновану спинально-епідуральну анестезію. Ці види знеболювання дають можливість жінці залишатися у свідомості і брати активну участь в пологах, при цьому забезпечується максимальний комфорт для жінки, а вплив на плід мінімальний.

Чи видається в пологовому будинку свідоцтво про народження дитини?

Так, ми видаємо свідоцтво про народження (за винятком пакету "Стандарт"). У випадку з сурогатним материнством ми тісно співпрацюємо з агентством, яке направило пару, для забезпечення коректного оформлення документів.

Як породіллю доставляють в пологовий будинок?

За договором на родопоміч (пологи) в пологовому будинку «Лелека», Пацієнт має можливість одноразово скористатися послугою бригади «швидкої медичної допомоги» для госпіталізації в пологовий будинок. Послуга надається самим пологовим будинком або уповноваженими ним бригадами інших медичних центрів ( «Добробут», «Борис», «Медіком», міська станція швидкої допомоги).

Чи є моливість в Пуща-Водиці оселитися вагітній жінці і родині?

Пологовим будинком "Лелека" передбачена можливість організувати перебування вагітної з членами сім'ї в Пуща Конгрес Готель, що дозволить поєднати сімейний відпочинок на природі з цілодобовим медичним наглядом за вагітною в безпосередній близькості від пологового будинку. Для пацієнтів "Лелеки" діє знижка - 20% на розміщення в готелі. Додатково ознайомитися з ціновою політикою можна за посиланням.

Чи є у вас послуги ЕКО?

Пологовий будинок Лелека не надає медичної допомоги з лікування безпліддя (ЕКЗ), з цього питання Ви можете звернутися в Клініку Репродуктивної Медицини «Надія», яка є нашою партнерською клінікою, або в один з інших центрів з лікування безпліддя. Звертаємо вашу увагу, що для Пацієнтів, які спостерігають свою вагітність в клініці «Надія», на пакет з ведення пологів в пологовому будинку «Лелека» буде надана знижка в розмірі 5%, 12,5%, 15% и 20% в залежності від обраного сервісного пакету за умови оплати до 30.06.2018.

Чи робите ви забір пуповинної крові?

За бажанням Пацієнта, після народження дитини і перетину пуповини медичним персоналом, може бути проведений забір пуповинної крові (тканини, плаценти) для подальшої обробки і зберігання в одному зі спеціалізованих закладів, з якими співпрацює пологовий будинок:

 • Гемафонд;
 • Інститут Клітинної терапії;
 • Future Health (лабораторії у Великобританії та Швейарії);
 • Український банк стовбурових клітин - Львів.

Пацієнт пологового будинку «Лелека» може вибрати для забору та зберігання пуповинної крові, тільки вищевказані установи - це гарантує Пацієнту якість надання послуг.

Як підготуватися до здачі аналізів?

Перед забором крові рекомендується дотримуватися кількох загальних правил:

 • не вживати жирну їжу за кілька годин до здачі аналізу;
 • незадовго до забору крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води (це знизить в'язкість крові);
 • по можливості відмовитися від прийому ліків мінімум за добу до здачі аналізів; при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів, необхідно вказати цей факт в бланку-направленні.

Для отримання коректних аналізів (кров на гормони) рекомендується:

 • уточнити оптимальні дні менструального циклу (або рядків вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: інгібін В і антимюллерівский гормон ;
 • при оформленні бланка-направлення необхідно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності - це гарантує отримання достовірних результатів дослідження.

Аналізи разової порції сечі:

 • не рекомендується вживати напередодні дослідження (за 10-12 годин): алкоголь, гостру, солону їжу, харчові продукти, що змінюють колір сечі (наприклад: буряк, морква);
 • у міру можливості виключити прийом сечогінних препаратів;
 • перед здачею аналізу провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів;
 • жінкам дослідження не рекомендується проводити під час менструації.