Питання-Відповідь | Медіацентр | «Лелека» - №1 пологовий будинок в Києві

ua
Личный кабинет

Питання-відповідь

Коли відкрився пологовий будинок «Лелека»?

12 грудня 2016 року в пологовому будинку «Лелека» відкрилося відділення жіночої консультації.
19 грудня 2016 року – акушерське відділення.
Відділення оперативної гінекології успішно функціонує з січня 2017 року.

Надаються знижки іноземним громадянам?

Промознижки в пологовому будинку «Лелека» діють лише для громадян України.

Як стати на облік з ведення вагітності в «Лелеці»?

Оптимальний варіант – записатися на консультацію до акушера-гінеколога «Лелеки». Після консультації наш акушер-гінеколог зможе порекомендувати один з пакетів зі спостереження вагітності. При сплаті пакета, вартість консультації буде врахована у вартість будь-якого пакету.

З якого тижня можна укласти договір  на пологи у «Лелеці»? 

Пацієнти, які стоять на обліку у «Лелеці» або в клініці «Надія», укласти договір можуть з 22-го тижня вагітності. Пацієнти, які стоять на обліку в іншому медичному закладі, укласти договір можуть з 32-го тижня вагітності, після проходження обстеження у «Лелеці». Вартість обстеження буде врахована у вартість пакетів на родопоміч.

Які документи необхідно мати з собою при укладенні договору на пологи?

Перед укладенням договору при собі необхідно мати:

 • паспорт;
 • ідентифікаційний номер;
 • обмінну карту.

Що таке внутрішнє медичне страхування в пологовому будинку «Лелека»?

Незалежно від обраного вами пакета на ведення пологів у вартість включено страхування медичних ризиків. При необхідності і медичних показаннях – операція кесаревого розтину (за винятком пакетів «Просто пологи», «Стандарт»), перебування новонародженого у відділенні інтенсивної терапії на весь неонатальний період (28 днів), забезпечення всіма необхідними медикаментами матері і дитини.

Чи можливо обрати тип розродження у «Лелеці»?

Рішення щодо типу розродження (кесарів розтин або фізіологічні пологи) приймається виключно акушер-гінекологом за медичними показаннями.

Що потрібно брати з собою для народження дитини у «Лелеці»?

До вартості пакета включено абсолютно все, що потрібно для пологів і перебування породіллі з дитиною в нашому пологовому будинку після пологів, детально – в розділі «Пологи». Ми рекомендуємо брати з собою лише:

 • паспорт;
 • одяг для дитини на час перебування в пологовому будинку;
 • особистий одяг для мами (рекоменуємо халат і нічну сорочку).

Чим відрізняються палати?

Типи палат відрізняються виключно сервісними складовими. Якість і обсяг медичної допомоги однаково високі в усіх палатах.

Чи є на території пологового будинку «Лелека» ресторан?

Так, у нас є ресторан, який забезпечує дієтичною їжею всіх наших пацієнтів стаціонару, а також функціонує в режимі звичайного ресторану з понеділка по п'ятницю з 8:30 до 19:30, в неділю з 08:30 до 17:00. Детально про меню:

 • основне меню 
 • меню сніданків
 • дієтичне меню
 • десерти

Скільки днів перебуває мама з дитиною в пологовому будинку «Лелека»?

Після фізіологічних пологів - 2 доби, після операції кесарів розтин - 3 доби.
Дитині (дітям) з гестаційним віком від 22 до 34 і більше днів, якій (яким) необхідна інтенсивна терапія, неонатологічна допомога надається в необхідному об'ємі і передбачає перебування дитини (дітей) протягом 28 днів у відділенні інтенсивної терапії. Подальше лікування вимагає переводу дитини (дітей) в спеціалізований лікувальний заклад на другий етап виходжування.
Мамі такої новонародженої дитини (дітей) за договором забезпечується перебування в пологовому будинку до 10 днів з моменту пологів, подальше перебування матері можливо тільки при наявності вільних місць та за додаткову плату.

Які щеплення роблять новонародженому в пологовому будинку «Лелека»?

Новонародженому проводять вакцинацію від гепатиту Б, туберкульозу БЦЖ (при наявності вакцин в Україні) та ін'єкції вітаміну К (за письмовою згодою мами та при відсутності протипоказань).

Які обстеження роблять новонародженим в перші дні життя?

Кожному новонародженому в пологовому будинку «Лелека» проводять:

 • неонатологічний скринінг на основні генетичні захворювання згідно законодавства України;
 • ранній скринінг вроджених вад серця (пульсоксиметрія) та ЕХО-КГ;
 • аудіологічний скринінг з метою ранньої діагностики порушень слуху.

Які аналізи повинен надати чоловік, щоб бути присутнім при пологах дружини?

Тільки результат флюорографії.

Чи є в пологовому будинку «Лелека» цілодобова медична консультація в телефонному режимі?

У пологовому будинку «Лелека» є цілодобова медична диспетчерська служба.

Які варіанти знеболювання можуть бути запропоновані породіллям?

Наші фахівці застосовують епідуральну анестезію, інгаляційне знеболення пологів  і комбіновану спинально-епідуральну анестезію. Ці види знеболювання дають можливість жінці залишатися у свідомості і брати активну участь в пологах, при цьому забезпечується максимальний комфорт для жінки, а вплив на плід мінімальний.

Чи видається в пологовому будинку свідоцтво про народження дитини?

Так, ми видаємо свідоцтво про народження (за винятком пакетів «Просто пологи», «Стандарт»). У випадку з сурогатним материнством ми тісно співпрацюємо з агентством, яке направило пару, для забезпечення коректного оформлення документів.

Як породіллю доставляють в пологовий будинок?

За договором на родопоміч (пологи) в пологовому будинку «Лелека», пацієнт має можливість одноразово скористатися послугою бригади швидкої медичної допомоги для госпіталізації в пологовий будинок. Послуга надається самим пологовим будинком або уповноваженими ним бригадами інших медичних центрів ( «Добробут», «Борис», «Медіком», міська станція швидкої допомоги).

Чи є моливість в Пуща-Водиці оселитися вагітній жінці і родині?

Пологовим будинком «Лелека» передбачена можливість організувати перебування вагітної з членами сім'ї в «Пуща Конгрес Готель», що дозволить поєднати сімейний відпочинок на природі з цілодобовим медичним наглядом за вагітною в безпосередній близькості від пологового будинку. Для пацієнтів «Лелеки» діє знижка - 20% на розміщення в готелі. Додатково ознайомитися з ціновою політикою можна за посиланням.

Чи проводиться у вас процедура ЕКО?

Пологовий будинок Лелека не надає медичної допомоги з лікування безпліддя (ЕКЗ), з цього питання ви можете звернутися в Клініку Репродуктивної Медицини «Надія», яка є нашою партнерською клінікою, або в один з інших центрів з лікування безпліддя.

Звертаємо вашу увагу, що пацієнтам, які спостерігають свою вагітність в клініці «Надія», на пакет з ведення пологів в пологовому будинку «Лелека» буде надана знижка в розмірі 5%, 12,5%, 15% и 20% в залежності від обраного сервісного пакету.

Чи робите ви забір пуповинної крові?

За бажанням пацієнта після народження дитини і перетину пуповини медичним персоналом може бути проведений забір пуповинної крові (тканини, плаценти) для подальшої обробки і зберігання в одному зі спеціалізованих закладів, з якими співпрацює пологовий будинок:

 • Biovaultfamily
 • Сімейний банк пуповинної крові «Гемафонд»;
 • Інститут Клітинної терапії;
 • Future Health (лабораторії у Великобританії та Швейарії);
 • Український банк стовбурових клітин (Львів).
 • Cryosave

Пацієнт пологового будинку «Лелека» може вибрати для забору та зберігання пуповинної крові, тільки вищевказані установи – це гарантує пацієнту якість надання послуг.

Як підготуватися до здачі аналізів?

Перед забором крові рекомендується дотримуватися кількох загальних правил:

 • не вживати жирну їжу за кілька годин до здачі аналізу;
 • незадовго до забору крові випити 1-2 склянки звичайної негазованої води (це знизить в'язкість крові);
 • по можливості відмовитися від прийому ліків мінімум за добу до здачі аналізів; при здачі аналізів на тлі прийому лікарських препаратів необхідно вказати це в бланку-направленні.

Для отримання коректних аналізів (кров на гормони) рекомендується:

 • уточнити оптимальні дні менструального циклу (або термін вагітності) для здачі крові на фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ), прогестерон, естрадіол, андростендіон, 17-гідроксіпрогестерон, пролактин, а також на специфічні маркери: інгібін В і антимюллерівский гормон ;
 • при оформленні бланка-направлення необхідно вказати фазу менструального циклу або термін вагітності – це гарантує отримання достовірних результатів дослідження.

Аналізи разової порції сечі:

 • не рекомендується вживати напередодні дослідження (за 10-12 годин): алкоголь, гостру, солону їжу, харчові продукти, що змінюють колір сечі (наприклад, буряк, моркву);
 • у міру можливості виключити прийом сечогінних препаратів;
 • перед здачею аналізу провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів;
 • жінкам дослідження не рекомендується проводити під час менструації.