ua
Особистий кабінет
Записатися
Квадрантектомія та лампектомія молочної залози ▷ Лікування у Києві | МЦ Лелека
ua
Квадрантектомія та лампектомія молочної залози ▷ Лікування у Києві | МЦ Лелека
Квадрантектомія та лампектомія молочної залози ▷ Лікування у Києві | МЦ Лелека
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Квадрантектомія та лампектомія молочної залози ▷ Лікування у Києві | МЦ Лелека

Квадрантектомія та лампектомія в МЦ «Лелека», Київ

Лампектомія або квадрантектомія – це органозберігаючі хірургічні втручання при раку молочної залози (РМЗ), які передбачають видалення пухлини разом з невеликою кількістю здорової тканини молочної залози, тобто видаляється не вся молочна залоза, а її частина, або 1/4 частина (квадрант) при квадранектомії. Оскільки видаляється лише частина молочної залози, лампектомію та квадрантектомію іноді також називають частковою мастектомією.

На відміну від мастектомії (повного видалення молочної залози), лампектомія та квадрантектомія, окрім досягнення необхідного для ефективного лікування злоякісних пухлин радикалізму операції, мають на меті збереження природнього зовнішнього вигляду жінки.

Для проведення органозберігаючих операцій при раку молочної залози важливо звертатися до висококласних хірургів з великим практичним досвідом.

В МЦ «Лелека» ми зібрали провідну в галузі онкології України команду хірургів, онкологів, хіміотерапевтів. В арсеналі онкохірургів сучасні операційні обладнані новітнім медичним обладнанням.

Наші хірурги володіють великим досвідом і виконують всі види хірургічних втручань, включаючи квадрантектомію.

Для отримання кваліфікованої допомоги від мамолога-онколога, вам достатньо звернутися до нашого контакт-центру за ☎️ +38 044-390-34-44, або заповнити форму нижче.

Показання до проведення квадрантектомії або лампектомії

Важливо відмітити, що вирішення про збереження органу шляхом видалення лише пухлини залежить від різних факторів: віку пацієнтки та стану її здоров'я, імунологічного статусу злоякісного новоутворення і відсутності вогнищ метастазування, тощо. Також важливо враховувати наявність протипоказань до променевої терапії, яка є обов'язковою після органозберігаючих операцій при раку грудей.

Хірургічне лікування раку молочної залози шляхом видалення лише ураженої ділянки, а не всієї молочної залози можливе у випадку виявлення раку грудей на ранній стадії.

У яких випадках призначається квадрантектомія або лампектомія:

  • рання стадія раку молочної залози – 1-2;
  • розміри пухлини не великі та пухлина займає не великий обсяг молочної залози – до 5 см;
  • новоутворення одиничне;
  • відсутні мутації генів BRCA1 і BRCA2.

Кожний випадок унікальний та потребує індивідуального підходу. Для вибору методу оперативного втручання команда лікарів онкологів МЦ «Лелека» оцінює багато факторів. Чим раніше буде виявлена патологія, тим більше шансів на проведення щадної хірургії та ефективного лікування.

Якщо:

  • ви давно не проходили профілактичний огляд молочних залоз;
  • вас турбує дискомфорт чи больові відчуття в залозах, або ви виявили ущільнення;
  • ви хочете отримати другу думку щодо встановленого діагнозу раку молочної залози

–запрошуємо вас на консультацію до лікаря мамолога в МЦ «Лелека».

Наша провідна в галузі онкології команда хірургів, онкологів, хіміотерапевтів відповість на всі Ваші питання і допоможе Вам почуватися впевнено до, під час і після кожного етапу діагностики та лікування раку молочної залози.

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Спеціалісти клініки «Лелека»

Квадрантектомія та лампектомія молочної залози ▷ Лікування у Києві | МЦ Лелека
Лікар онколог, хірург-онколог, мамолог, онкомамолог Досвід 36 років Детальніше
Квадрантектомія та лампектомія молочної залози ▷ Лікування у Києві | МЦ Лелека
Лікар мамолог, хірург-онколог, кандидат медичних наук Досвід 15 років Детальніше
Квадрантектомія та лампектомія молочної залози ▷ Лікування у Києві | МЦ Лелека
Лікар-мамолог вищої категорії, онкодерматолог, онколог, хірург Досвід 22 роки Детальніше
Квадрантектомія та лампектомія молочної залози ▷ Лікування у Києві | МЦ Лелека
Лікар мамолог, онколог, хіміотерапевт Досвід 15 років Детальніше

Хірургічні операції квадрантектомія та лампектомія в МЦ «Лелека», Київ

Підготовка до лампектомії або квадрантектомії

Підготовка до операції включає:

  • Обстеження у мамолога, онколога, терапевта та кардіолога. Також, в залежності від індивідуальних показань, може бути рекомендовано обстеження у лікарів інших спеціальностей (наприклад, гінеколог, торакальний хірург, тощо).
  • Діагностика, яка включає: лабораторні аналізи, мамографію у 2 проекціях та/або УЗД молочних залоз, біопсію чи трепан-біопсію з проведенням гістологічного дослідження зразка тканин новоутворення, обстеження лімфатичних вузлів, які розташовані поряд з пухлиною з допомогою КТ чи ICG-камери. А також можуть бути призначені додаткові обстеження за необхідності.
  • Доопераційна самостійна підготовка: відміна прийому кроврозріджуючих препаратів, відмова від паління та алкоголю за тиждень до втручання, та за 12 годин до операції не їсти, так як операція проводиться натщесерце.

Хід оперативного втручання

Спочатку проводиться підготовка до операції, а саме ультразвукова розмітка пухлини перед хірургічним втручанням.

Під час оперативного втручання хірург видаляє частину залози, яка уражена раковою пухлиною. Також, під час операції можуть бути видалені лімфатичні вузли – тобто проведена аксілярна лімфодисекція або лімфаденектомія. Це обумовлено поширенням метастазів.

Видалена ракова пухлина, разом з тканинами залози відправляється на гістологічне дослідження. Після цього рана ушивається, за потреби додатково проводиться реконструкція молочної залози, з використанням методів пластичної хірургії.

Об’єм видаленої тканини молочної залози під час хірургічного втручання впливає на зовнішній вигляд грудей після операції. При об’ємних резекціях (більше 25% об’єму молочної залози) хірурги під час виконання органозберігаючих операцій можуть використовувати методи пластичної хірургії для досягнення кращого косметичного результату, так звана онкопластична ламп- або квадрантектомія. Враховуючи великий об’єм видалених тканин, суттєвим недоліком онкопластичних хірургічних втручань є асиметрія молочних залоз, яка потребує хірургічної корекції, зменшення об’єму здорової молочної залози. Проведення симетризуючої операції можливе одночасно з проведенням онкопластичної операції.

Операція проводиться під загальним наркозом.

Після операції пацієнтку переводять в комфортну палату стаціонару, де вона перебуває протягом 3-4 діб під цілодобовим контролем кваліфікованого медичного персоналу. Після цього пацієнтка повертається додому.

Особливості реабілітації після квадрантектомії та лампектомії

Перед випискою лікар видає список рекомендацій щодо курсу реабілітації, прийому препаратів, графіку візитів на огляд після операції для зняття швів та огляду, консультації суміжних спеціалістів, хіміотерапевта, тощо.

Оскільки після лампектомії або квадрантектомії більша частина молочної залози зберігається, необхідним є проведення курсу післяопераційної променевої терапії для зменшення ризику виникнення рецидиву захворювання в майбутньому. Дослідження показують, що для більшості жінок з І-ІІ стадією раку молочної залози проведення лампектомії або квадрантектомії з післяопераційною променевою терапією за ефективністю еквівалентна радикальній мастектомії.

 

Хірургічне лікування є обов’язковою і важливою частиною індивідуалізованого плану лікування, якщо у вас діагностували рак грудей. Необхідність проведення хірургічного втручання у більшості пацієнтів породжує безліч емоцій, запитань і тривог.

Команда професійних хірургів, онкологів, хіміотерапевтів МЦ «Лелека» дадуть відповіді на всі ваші питання і допоможе вам почуватися впевнено до, під час і після кожного етапу лікування раку молочної залози. Ваш лікар допоможе вам вирішити яка операція оптимально підходить для лікування раку молочної залози у вашому конкретному випадку.

Найчастіші питання про операції при раку грудей

Де в Києві проводиться квадрантектомія чи лампектомія молочної залози?

Хірургічне лікування раку молочної залози в Києві проводиться в умовах Центру сучасної хірургії «Лелеки» за адресою вулиця Квітки Цісик 56.

Центр сучасної хірургії має:

  • сучасні операційні блоки з антибактеріальним покриттям на стінах, оснащені сучасним обладнанням, ламінарними автономними системами вентиляції;
  • блок інтенсивної терапії;
  • цілодобовий стаціонар з індивідуальними однокімнатними палатами, в яких передбачено все для комфортного перебування пацієнта: зручні ліжка-трансформери, клімат-контроль, система виклику медсестри, телевізор, WiFi, харчування від шеф-повара ресторану «Лелека».

В МЦ «Лелека» працюють висококваліфіковані онкологи, мамологи, хіміотерапевти.

Консультаційний прийом лікарі МЦ «Лелека» здійснюють за адресами:

  • бульвар Лесі Українки, 23-Б, м. Київ – МЦ «Лелека» на Печерську;
  • вулиця Квітки Цісик, 56, м. Київ – МЦ «Лелека» в Оболонському районі.

Окрім фізичного здоров’я, психологи МЦ «Лелека» нададуть вам кваліфіковану допомогу для покращення ментального здоров’я. Ми розуміємо, що операція з приводу раку молочної залози для кожної жінки це важка психологічна травма, тому готові підтримати в цей не простий для жінки період на всіх етапах: діагностика, підготовка до операції та в післяопераційному періоді.

1.
Фотогалерея
Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон