Пахова грижа або кила – це пухлиноподібне випинання передньої стінки живота в паховій ділянці. Випинання переважно пальпується при зміні положення тіла пацієнта, та збільшується в розмірах у вертикальному положенні тулуба. Може вправлятися, або ні. Пахова грижа частіше зустрічається у чоловіків ніж у жінок і є досить поширеною патологією: на неї страждають до 27 % чоловіків і до 3% жінок.
Причинними факторами, що призводять до виникнення пахової грижі можуть бути:
- надмірне фізичне навантаження,
- хронічний кашель
- та результат операцій на черевній порожнині.
До найбільш поширених симптомів пахової грижі належать об’ємне випинання на черевній стінці та переймоподібний, або тягнучий біль в животі при ходьбі, кашлі, напруженні м’язів живота та при сильному навантаженні на м’язи передньої черевної стінки.
За класифікацією L.M.Nyhus грижі поділяють на 4 типи:
- Тип І – коса грижа без розширення глибокого пахового кільця.
- Тип ІІ – коса грижа з розширенням глибокого пахового кільця до 2 см.
- Тип ІІІ – пряма грижа, коса грижа, яка опускається у мошонку, стегнова грижа.
- Тип ІV – рецидивуюча грижа.
Діагностика пахової грижі
При зверненні пацієнта до лікаря за допомогою, хірург виконує огляд та пальпацію пахової ділянки. Під час огляду лікар визначає розміри грижового випинання – важливе значення для передопераційного планування та вибору методики хірургічного втручання.
Також виконується ультразвукове дослідження (УЗ) пахової ділянки для уточнення параметрів пахового каналу, розмірів поверхневого та глибокого пахового кільця.
Для більш поглибленої діагностики, в раз потреби, лікар-хірург може призначити проведення магнітно-резонансну томографію (МРТ) для диференційної діагностики патологічних змін в паховій ділянці.
Лікування пахової грижі
Лікування пахових гриж можливо лише за допомогою хірургічного втручання, а саме пластики пахового каналу зі встановленням сітчастого імпланту. Лікування пахової грижі без операції зазвичай не дає результату, а лише тимчасово зменшує симптоматику.
Основна мета операції при пахвинній грижі – відновлення задньої стінки пахового каналу, що виконується переднім доступом через розріз або лапароскопічно.
Лікарі-хірурги Центру сучасної хірургії «Лелека» для оперативного лікування пахвинної грижі використовують сучасні хірургічні методи та технології.
До вибору методу оперативного втручання при паховій килі в Центрі хірургії «Лелека» лікарі підходять особливо ретельно, адже ефективність обраного хірургом способу хірургічного лікування пахової кили є важливим для покращення якості життя пацієнта та швидкого відновлення й повернення до звичного режиму.