ua
Личный кабинет
Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»
ua
Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»

Ендометріоз: що треба знати про це захворювання

Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»

 Ендометріоз – важке захворювання жіночої репродуктивної системи, одна з поширених причин безпліддя і хронічних болів в тазовій області. Причина ендометріозу - патологічне розростання клітин ендометрію за межами матки на інших органах.

Причини ендометріозу

Ендометрій – клітинний шар, який устилає матку зсередини. Під час репродуктивного віку жінки ендометрій оновлюється приблизно раз на місяць, відшаровуючись і виходячи під час менструації. Клітини епітелію активно діляться, щоб регулярно оновлювати шар, що покриває внутрішню частину матки.

Іноді під час менструації клітини епітелію разом з потоком крові виходять за межі матки. У цьому випадку вони можуть почати ділитися в недозволеному місці – в піхві, на фаллопієвих трубах, рідше – на органах інших систем.

Ендометріоз не є онкологічним захворюванням, хоча механізм виникнення захворювання декілька схожий. Як правило, ендометріоз не фатальний. Проте, він може привести до проблем, найнеприємніша з яких безпліддя. Крім того, це захворювання послаблює організм і робить його вразливим до інших захворювань.

Чому виникає ендометріоз

Точні причини патологічного розростання ендометрію так і не з'ясовані. Однак відомі фактори, які підвищують ймовірність розвитку цього захворювання. Серед них:

- несприятлива екологічна обстановка;

- спадковість;

- гормональні збої в організмі;

- часті аборти;

- недостача сну;

- алкогольна та наркотична залежність;

- інфекційні захворювання, включаючи герпес;

- зловживання засмагою, солярієм, ваннами.

Симптоми і діагностика ендометріозу

Яскраво вираженої симптоматики у цього захворювання немає. Іноді воно протікає непомітно для жінки, і виявляється тільки при пошуку систем безпліддя. В інших випадках ендометріоз викликає сильні болі, особливо в період менструації. Іноді вони супроводжуються темними виділеннями, підвищенням температури тіла.

Точна діагностика ендометріозу на даний момент можлива тільки інвазивним шляхом. І тому фахівець-гінеколог повинен зробити висновок про необхідність такого дослідження. Лапароскопія і гістероскопія, в поєднанні з аналізом крові, можуть виявити захворювання.

Як лікувати ендометріоз

На жаль, єдиний стовідсотковий шанс вилікувати вже розвинене захворювання –  це настання менопаузи. Якщо припинення менструації не настає природним шляхом, лікарі можуть здійснити медикаментозний клімакс за допомогою гормональних ін'єкцій. Але цей варіант рідко використовується. А значить, жінку чекає курс гормонального лікування тривалістю від півроку до двох років. Іноді гормональна терапія поєднується з оперативним лікуванням – доводиться видаляти поширений ендометрій, якщо він впливає на самопочуття жінки і її репродуктивний цикл.

Хороша новина в тому, що ендометріоз виліковний, і дуже часто можливо навіть нормалізувати репродуктивні цикл після закінчення лікування. Так що не варто нехтувати профілактичним оглядом і затягувати з візитом до лікаря при появі болю і виділень.

Эндометриоз – тяжелое заболевание женской репродуктивной системы, одна из распространенных причин бесплодия и хронических болей в тазовой области. Причина эндометриоза – патологическое разрастание клеток эндометрия за пределами матки на других органах.

Причины эндометриоза

Эндометрий - клеточный слой, который выстилает матку изнутри. Во время репродуктивного возраста женщины эндометрий обновляется примерно раз в месяц, отслаиваясь и выходя во время менструации. Клетки эпителия активно делятся, чтобы регулярно обновлять слой, покрывающий внутреннюю часть матки.

Иногда во время менструации клетки эпителия вместе с током крови выходят за пределы матки. В этом случае они могут начать делиться в неположенном месте – во влагалище, на фаллопиевых трубах, реже – на органах других систем.

Эндометриоз не является  онкологическим заболеванием, хотя механизм возникновения заболевания несколько схож. Как правило, эндометриоз не фатален. Тем не менее, он может привести к проблемам, самая неприятная из которых бесплодие. Кроме того, это заболевание ослабляет организм и делает его уязвимым к другим заболеваниям.

 


Читайте також: "Гістероскопія – що потрібно знати про дослідження матки".

Дізнайтеся що таке гістероскопія, в якому випадку вона призначається, як проводиться та які переваги даного метода діагностики. 

Про це та багато іншого в нашому медцентрі.


Почему возникает эндометриоз

Точные причины патологического разрастания эндометрия так и не выяснены. Однако известны факторы, которые повышают вероятность развития этого заболевания. В их числе:

- неблагоприятная экологическая обстановка;

- наследственность;

- гормональные сбои в организме;

- частые аборты;

- недостаток сна;

- алкогольная и наркотическая зависимость;

- инфекционные заболевания, включая герпес;

- злоупотребление загаром, солярием, ваннами.

Симптомы и диагностика эндометриоза

Ярко выраженной симптоматики у этого заболевания нет. Иногда оно протекает незаметно для женщины, и выявляется только при поиске систем бесплодия. В других случаях эндометриоз вызывает сильные боли, особенно в период менструации. Иногда они сопровождаются темными выделениями, повышением температуры тела.

Точная диагностика эндометриоза на данный момент возможна только инвазивным путем. Для этого специалист-гинеколог должен сделать вывод о необходимости такого исследования. Лапароскопия и гистероскопия, в сочетании с анализом крови, могут выявить заболевание.

Как лечить эндометриоз

К сожалению, единственный стопроцентный шанс излечить уже развившееся заболевание – это наступление менопаузы. Если прекращение менструации не наступает естественным путем, врачи могут осуществить медикаментозный климакс с помощью гормональных инъекций. Но этот вариант редко используется. А значит, женщину ждет курс гормонального лечения продолжительностью от полугода до двух лет. Иногда гормональная терапия сочетается с оперативным лечением – приходится удалять разросшийся эндометрий, если он влияет на самочувствие женщины и ее репродуктивный цикл.

Хорошая новость в том, что эндометриоз излечим, и очень часто возможно даже нормализовать репродуктивный цикл после окончания лечения. Так что не стоит пренебрегать профилактическими осмотрами, и не затягивать с визитом к врачу при появлении болей и выделений.

 


Записатися на прийом до гінеколога

Ознайомитися з цінами та послугами


 

Дата публікації: 13 лютого 2020 року
Дата оновлення: 21 квітня 2021 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
На онлайн-зустрічах ми даруємо знижки до 10% на пакети з ведення пологів! знижки
Вернуться к регистрации
Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»
Благодарим вас за регистрацию на “День открытых дверей”.
Ожидайте ссылку за час до начала мероприятия на Ваш электронный адрес.
на главную

Наші новини

всі новини

Як правильно розрахувати термін вагітності

Що робити, якщо тест на вагітність став "смугастим"? В першу чергу, необхідно йти на прийом до лікаря, щоб фахівець підтвердив наявність гестаційного стану. Адже...

Кава під час вагітності – чи можна?

Для жінки ранок без чашечки кави просто не настає. Для когось це гіркуватий еспресо, хтось любить фраппе, капучіно, латте і т. д., варіантів дуже багато. Кава...

Коли потрібно робити тест на вагітність

Вагітність у житті кожної жінки – це значна та, часто, несподівана подія. Але навіть, якщо вагітність настала у вигляді "сюрпризу", обов 'язково...

  • Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»
  • Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон
Пологовий будинок. Жіноча консультація, Оболонський р-н
м. Київ Оболонський р-н,
вул. Квітки Цісик, 56
Жіноча консультація, Печерський р-н
м. Київ, бульвар Лесі Українки, 23-Б
(2-й поверх)
Жіноча консультація, клініки-партнера "Надія"
м. Київ Солом'янський р-н,
вул. Максима Кривоноса, 19А