ua
Личный кабинет
Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»
ua
Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»

Ендометріоз: що треба знати про це захворювання

Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»

 Ендометріоз – важке захворювання жіночої репродуктивної системи, одна з поширених причин безпліддя і хронічних болів в тазовій області. Причина ендометріозу - патологічне розростання клітин ендометрію за межами матки на інших органах.

Причини ендометріозу

Ендометрій – клітинний шар, який устилає матку зсередини. Під час репродуктивного віку жінки ендометрій оновлюється приблизно раз на місяць, відшаровуючись і виходячи під час менструації. Клітини епітелію активно діляться, щоб регулярно оновлювати шар, що покриває внутрішню частину матки.

Іноді під час менструації клітини епітелію разом з потоком крові виходять за межі матки. У цьому випадку вони можуть почати ділитися в недозволеному місці – в піхві, на фаллопієвих трубах, рідше – на органах інших систем.

Ендометріоз не є онкологічним захворюванням, хоча механізм виникнення захворювання декілька схожий. Як правило, ендометріоз не фатальний. Проте, він може привести до проблем, найнеприємніша з яких безпліддя. Крім того, це захворювання послаблює організм і робить його вразливим до інших захворювань.

Чому виникає ендометріоз

Точні причини патологічного розростання ендометрію так і не з'ясовані. Однак відомі фактори, які підвищують ймовірність розвитку цього захворювання. Серед них:

- несприятлива екологічна обстановка;

- спадковість;

- гормональні збої в організмі;

- часті аборти;

- недостача сну;

- алкогольна та наркотична залежність;

- інфекційні захворювання, включаючи герпес;

- зловживання засмагою, солярієм, ваннами.

Симптоми і діагностика ендометріозу

Яскраво вираженої симптоматики у цього захворювання немає. Іноді воно протікає непомітно для жінки, і виявляється тільки при пошуку систем безпліддя. В інших випадках ендометріоз викликає сильні болі, особливо в період менструації. Іноді вони супроводжуються темними виділеннями, підвищенням температури тіла.

Точна діагностика ендометріозу на даний момент можлива тільки інвазивним шляхом. І тому фахівець-гінеколог повинен зробити висновок про необхідність такого дослідження. Лапароскопія і гістероскопія, в поєднанні з аналізом крові, можуть виявити захворювання.

Як лікувати ендометріоз

На жаль, єдиний стовідсотковий шанс вилікувати вже розвинене захворювання –  це настання менопаузи. Якщо припинення менструації не настає природним шляхом, лікарі можуть здійснити медикаментозний клімакс за допомогою гормональних ін'єкцій. Але цей варіант рідко використовується. А значить, жінку чекає курс гормонального лікування тривалістю від півроку до двох років. Іноді гормональна терапія поєднується з оперативним лікуванням – доводиться видаляти поширений ендометрій, якщо він впливає на самопочуття жінки і її репродуктивний цикл.

Хороша новина в тому, що ендометріоз виліковний, і дуже часто можливо навіть нормалізувати репродуктивні цикл після закінчення лікування. Так що не варто нехтувати профілактичним оглядом і затягувати з візитом до лікаря при появі болю і виділень.

Эндометриоз – тяжелое заболевание женской репродуктивной системы, одна из распространенных причин бесплодия и хронических болей в тазовой области. Причина эндометриоза – патологическое разрастание клеток эндометрия за пределами матки на других органах.

Причины эндометриоза

Эндометрий - клеточный слой, который выстилает матку изнутри. Во время репродуктивного возраста женщины эндометрий обновляется примерно раз в месяц, отслаиваясь и выходя во время менструации. Клетки эпителия активно делятся, чтобы регулярно обновлять слой, покрывающий внутреннюю часть матки.

Иногда во время менструации клетки эпителия вместе с током крови выходят за пределы матки. В этом случае они могут начать делиться в неположенном месте – во влагалище, на фаллопиевых трубах, реже – на органах других систем.

Эндометриоз не является  онкологическим заболеванием, хотя механизм возникновения заболевания несколько схож. Как правило, эндометриоз не фатален. Тем не менее, он может привести к проблемам, самая неприятная из которых бесплодие. Кроме того, это заболевание ослабляет организм и делает его уязвимым к другим заболеваниям.

 


Читайте також: "Гістероскопія – що потрібно знати про дослідження матки".

Дізнайтеся що таке гістероскопія, в якому випадку вона призначається, як проводиться та які переваги даного метода діагностики. 

Про це та багато іншого в нашому медцентрі.


Почему возникает эндометриоз

Точные причины патологического разрастания эндометрия так и не выяснены. Однако известны факторы, которые повышают вероятность развития этого заболевания. В их числе:

- неблагоприятная экологическая обстановка;

- наследственность;

- гормональные сбои в организме;

- частые аборты;

- недостаток сна;

- алкогольная и наркотическая зависимость;

- инфекционные заболевания, включая герпес;

- злоупотребление загаром, солярием, ваннами.

Симптомы и диагностика эндометриоза

Ярко выраженной симптоматики у этого заболевания нет. Иногда оно протекает незаметно для женщины, и выявляется только при поиске систем бесплодия. В других случаях эндометриоз вызывает сильные боли, особенно в период менструации. Иногда они сопровождаются темными выделениями, повышением температуры тела.

Точная диагностика эндометриоза на данный момент возможна только инвазивным путем. Для этого специалист-гинеколог должен сделать вывод о необходимости такого исследования. Лапароскопия и гистероскопия, в сочетании с анализом крови, могут выявить заболевание.

Как лечить эндометриоз

К сожалению, единственный стопроцентный шанс излечить уже развившееся заболевание – это наступление менопаузы. Если прекращение менструации не наступает естественным путем, врачи могут осуществить медикаментозный климакс с помощью гормональных инъекций. Но этот вариант редко используется. А значит, женщину ждет курс гормонального лечения продолжительностью от полугода до двух лет. Иногда гормональная терапия сочетается с оперативным лечением – приходится удалять разросшийся эндометрий, если он влияет на самочувствие женщины и ее репродуктивный цикл.

Хорошая новость в том, что эндометриоз излечим, и очень часто возможно даже нормализовать репродуктивный цикл после окончания лечения. Так что не стоит пренебрегать профилактическими осмотрами, и не затягивать с визитом к врачу при появлении болей и выделений.

 


Записатися на прийом до гінеколога

Ознайомитися з цінами та послугами


 

Авторы

Рубінштейн Анна Мойсеївна

Лікар акушер-гінеколог
Досвід роботи - 8 років

Дата публікації: 13 лютого 2020 року
Дата оновлення: 21 квітня 2021 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
На Днях відкритих дверей даруємо всім знижки
Вернуться к регистрации
Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

6 додатків для вагітних, які повинна...

Ми підготували для вас наш ТОП-5 корисних додатків для жінок, що планують вагітність і вагітних, які будуть вам в нагоді протягом всього періоду очікування малюка....

Виділення при вагітності: що вважати...

За відсутності місячних дівчата зазвичай підозрюють, що настало зачаття. Однак під час вагітності жіночий організм може продовжувати виділяти секрет різного кольору...

Чи потрібна сумка в пологовий будинок...

Коли дата пологів стає ближчою, жінки все більше починають замислюватися про підготовку. Незважаючи на те, що передбачувана дата пологів відома, ситуація може...

  • Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»
  • Ендометріоз: що треба знати про це захворювання | пологовий будинок «Лелека»

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон