Що таке лютеинова фаза | пологовий будинок «Лелека»
ua
Личный кабинет
Що таке лютеинова фаза | пологовий будинок «Лелека»
ua
Що таке лютеинова фаза | пологовий будинок «Лелека»

Що таке лютеинова фаза

Що таке лютеинова фаза | пологовий будинок «Лелека»

Лютеинова фаза – одна з фаз репродуктивного циклу в організмі жінки. Протягом цього циклу в організмі відбуваються зміни гормонального фону, завдяки яким може наступити вагітність. Цикл ділиться на три фази:

  • фолікулярна, або менструальна – той період, коли за відсутності вагітності ендометрій матки відшаровується і залишає організм у вигляді кров'яних виділень;
  • овуляторна, або проліферативна фаза – період, в якому відбувається остаточне визрівання фолікула і очікування запліднення, і до того моменту, коли фолікул лопається, замість нього утворюється лютеинове тіло;
  • лютеинова, або секреторна фаза – період, коли лютеинове тіло виробляє прогестерон, а організм за рівнем цього гормону визначає, що сталося з яйцеклітиною, і в залежності від цього, реагує або підготовкою до вагітності, або відділенням ендометрія і передменструальним синдромом.

Чому лютеинова фаза така важлива

Лютеинова фаза привернула увагу в процесі досліджень найбільш поширених причин безпліддя. З'ясувалося, що при недостатньо активній лютеїновій фазі не виробляється достатня кількість гормону прогестерону. Таким чином, організм не отримує сигналу про вагітність. Перебудова організму не здійснюється, ендометрій матки відмирає, починається менструація. Це відбувається навіть у тому випадку, якщо яйцеклітина була запліднена. Для жінки це виражається в неможливості завагітніти, мимовільних переривання вагітності в першому триместрі, і так далі.

Що відбувається з організмом жінки під час лютеїнової фази

Фолікул, що містить яйцеклітину, по маткових трубах рухається в порожнину матки, де лопається. У цей момент може відбутися запліднення і початися розвиток плідного яйця. Фолікул, що лопнув перетворюється в лютеинове, або жовте тіло, яке працює, як тимчасова ендокринна залоза, і виробляє прогестерон. Цей гормон стимулює оболонку матки, і та починає готуватися до імплантації заплідненої яйцеклітини. Набряклий ендометрій матки утворює свого роду подушку, де закріпиться плодове яйце.
Але буває і так, що після запліднення рівень прогестерону недостатній. Причиною недостатнього вироблення гормону можуть бути:

  • патології організму – дисфункція щитовидної залози, надниркових залоз, яєчників;
  • стрес, недосипання;
  • ожиріння, голодування, фізичні навантаження, і так далі.

В цьому випадку вагітність не настає, оскільки організм не готується імплантувати плодове яйце. Якщо у жінки зафіксовані часті мимовільні переривання вагітності в першому триместрі, їй можуть призначити гормональну підтримку лютеїнової фази. Це допомагає матці підготуватися до вагітності, а яйцеклітини – закріпитися в організмі.

Лютеинова фаза і стан шкіри

Стан шкіри жінки відрізняється в різних фазах менструального циклу. У овуляторной фазі, наприклад, коли весь організм зосереджений на можливе зачаття нового життя, прискорюються регенеративні процеси і загальний метаболізм, шкіра виглядає максимально здоровою. А ось в лютеїнової фазі, коли активізується вироблення гормонів, можуть з'являтися дрібні прищики, шкіра стає набряклою, метаболізм сповільнюється. Якщо плануються активні процедури зі шкірою – наприклад, пілінги, – краще їх не проводити в лютеїновій фазі.

Цікавий факт

Під час лютеїнової фази дуже важливий рівень мелатоніну – гормону епіфізу. Цей гормон відповідає за здоровий сон. Якщо рівень мелатоніну достатній, тобто жінка якісно висипається і відпочиває під час сну, на неї менше впливає коливання рівня прогестерону. І навіть якщо вона відчуває симптоми ПМС – передменструальний синдром – їх вплив незначний. Порушений гормональний баланс складно виправити без допомоги ендокринолога. Однак можна підтримувати баланс, поки не проявилися проблеми – в тому числі, за рахунок якісного сну в лютеїнову фазу.

 
Дата публікації: 27 грудня 2019 року
Дата оновлення: 21 квітня 2021 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
На онлайн-зустрічах ми даруємо знижки до 10% на пакети з ведення пологів! знижки
Вернуться к регистрации
Що таке лютеинова фаза | пологовий будинок «Лелека»
Благодарим вас за регистрацию на “День открытых дверей”.
Ожидайте ссылку за час до начала мероприятия на Ваш электронный адрес.
на главную

Наші новини

всі новини

Другі пологи: як проходять і до чого...

Часто жінки думають, що другі пологи легші за перші, проте це стереотип. Перший досвід допомагає жінці простіше перенести основні етапи вагітності та процес...

Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність - серйозна гінекологічна патологія з високою ймовірністю розвитку важких ускладнень, яка характеризується прикріпленням плодового яйця за...

Ранні ознаки вагітності

Для жінок з регулярним менструальним циклом найбільш рання та надійна ознака вагітності - це затримка менструації. Однак є й інші ранні симптоми вагітності, на які...

  • Що таке лютеинова фаза | пологовий будинок «Лелека»
  • Що таке лютеинова фаза | пологовий будинок «Лелека»

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон
Пологовий будинок. Жіноча консультація, Оболонський р-н
м. Київ Оболонський р-н,
вул. Квітки Цісик, 56
Жіноча консультація, Печерський р-н
м. Київ, бульвар Лесі Українки, 23-Б
(2-й поверх)
Жіноча консультація, клініки-партнера "Надія"
м. Київ Солом'янський р-н,
вул. Максима Кривоноса, 19А