Що таке фіброаденома молочної залози?
Фіброаденома молочної залози – це доброякісна пухлина молочної залози, утворена фіброзною та залозистою тканиною, що виникає під впливом дисгормональних змін в організмі жінки.
Частіше всього зустрічається у жінок у віці до 30 років та у віці від 40 до 50 років, під час гормональних порушень в організмі жінки.
Діагностика фіброаденоми молочної залози
Лікарі МЦ «Лелека» наголошують, що дуже важливим для раннього діагностування захворювання є самообстеження молочних залоз та рекомендують його проводити з періодичністю 1 раз на місяць.
Як проводити самодіагностику молочних залоз?
- Станьте перед дзеркалом, огляньте груди, оцініть форму грудей, сосків, наявність горбків, висипу, почервоніння чи темних плям. Підніміть руки догори, потім поставте руки на стегна і напружте грудні м’язи та знову огляньте груди.
- Наступним кроком буде пальпація стоячи – необхідно промацати подушечками пальців почергово праву та ліву молочні залози, краще робити це по спіралі або рядами зверху-вниз. Прощупайте під пахвами та під ареолою. Легко стисніть сосок для того, щоб перевірити чи немає виділень
- Пальпація молочних залоз лежачи – під праве плече покладіть подушку, закиньте праву руку за голову та огляньте залозу так само як стоячи. Поміняйте сторону та перевірте ліву молочну залозу.
Якщо під час огляду ви виявили підозріле ущільнення в грудях, обов’язково зверніться за консультацією до лікаря-мамолога.
Для постановки точного діагнозу лікар-мамолог може призначити проведення УЗД або мамографії молочних залоз. Вибір методу діагностики лікар підбирає індивідуально кожній пацієнтці, враховуючи її фізіологічні особливості.
Якщо під час УЗД чи мамографії виявили зміну структури молочної залози, лікарі мамологи МЦ «Лелека» проводять тонкоголкову пункційну біопсію молочної залози (під контролем УЗД). Це дослідження дозволяє провести цитологічний аналіз пунктату та визначити природу новоутворення, виключити онкологічний процес та правильно обрати тактику лікування.