Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія молочної залози (ТАПБ) – це мінімально інвазивна процедура, яка проводиться за допомогою тонкої голки, подібної до тієї, що використовується для взяття аналізів крові. Проведення ТАПБ дозволяє отримати рідину та/або клітини з ураженої ділянки молочної залози. Отриманий матеріал (рідина або клітини) в подальшому підлягає цитологічному дослідженню.
Це дослідження допомагає лікарю:
Даний вид біопсії, як правило, застосовується у випадку виявлення ущільнень в молочній залозі, які добре пальпуються. Якщо утворення не пальпується, то лікар може використати методи візуалізації (УЗД або рентген) для того, щоб ввести голку саме в уражену ділянку.
Якщо під час обстеження молочних залоз ваш лікар виявив ущільнення і впевнений, що воно ймовірно доброякісне. Для підтвердження цього доцільним є проведення ТАПБ, яка є менш інвазивною процедурою у порівнянні з трепан-біопсією.
Тонкоголкову аспіраційну пункційну біопсію в МЦ «Лелека» проводяться кваліфіковані лікарі мамологи під контролем УЗД чи без нього, в залежності від показань. Процедура проходить в комфортних умовах з дотриманням всіх заходів безпеки та алгоритмів процедури, для отримання точного результату.
Якщо вам назначили процедуру, не гаяйте часу на сумніви. Просто запишіться за ☎️ +38 044-390-34-44, та завітайте на процедуру в МЦ «Лелека» і виконайте її. Це забере мінімум часу, практично без жодних відчуттів. А важливість цього методу важко переоцінити.
Реєстрація успішна!
З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!
Тонкоголкова аспіраційна біопсія не потребує спеціальної підготовки з боку пацієнта. Її можна провести одразу після огляду мамолога або проведення інших діагностичних процедур, таких як УЗД, мамографія, МРТ, тощо.
Перед біопсією повідомте лікаря якщо:
Жодне з вищевказаного не є протипоказанням для проведення ТАПБ, але ваш лікар має знати цю інформацію.
Перед проведення процедури лікар, який буде проводити біопсію, визначить чи потрібно йому використовувати методи візуалізації (наприклад ультразвук), щоб визначити місцезнаходження ущільнення та контролювати введення голки у патологічне вогнище.
Під час проведення процедури ви будете лежати на спині на кушетці у зручному положенні. Після обробки антисептиком місця біопсії, голку введуть через шкіру в уражене місце під контролем вільної руки лікаря або під контролем УЗД. Коли голка потрапить в місце ураження, лікар кілька разів рухатиме голку вперед і назад, аспіруючи шприцом отримані клітини або рідину.
Зазвичай вся процедура триває 10-15 хвилин, з яких власне прокол пухлини голкою займає не більше 1 хвилини.
На місце проколу накладається спеціальний пластир і ви можете повертатися до звичних справ.
Отриманий матеріал обов’язково відправляють на цитологічне дослідження. Результати дослідження будуть готові через кілька днів.
Пункція новоутворень молочної залози в Києві проводиться в відділеннях Багатопрофільного медичного центру «Лелека» за адресами:
Процедуру ТАПБ новоутворень молочної залози проводять високваліфіковані лікарі мамологи МЦ «Лелека». Так як підготовка до процедури не потрібна, забір вмісту новоутворення молочної залози лікар може провести після консультації та огляду, або ви можете записатися на процедуру на зручну для вас дату за ☎️ +38 044-390-34-44.
Ускладнення тонкоголкової аспіраційної біопсії зустрічаються вкрай рідко і можуть включати:
Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія – це мінімально інвазивна, відносно проста процедура для визначення характеру ущільнень в молочних залозах.
Дана процедура майже немає ускладнень і підходить для пацієнтів, які мають протипоказання до інших видів біопсій. Наприклад, коли пацієнт приймає антикоагулянти, має алергію на анестетики або має імпланти молочних залоз.
Морфологічне дослідження зразка отриманого після аспіраційної біопсії зазвичай займає декілька днів.
Ваш лікуючий лікар після отримання результатів дослідження зразка ТАПБ запросить вас на прийом, повідомить вам результати та призначить вам програму спостереження та/або лікування.
Важливо наголосити, що ТАПБ не є на 100% точним методом дослідження. Рак молочної залози не можна остаточно виключати, навіть у випадку відсутності клітин раку у отриманих під час ТАПБ зразках.
Результати біопсії мають інтерпретуватися вашим лікарем враховуючи всі наявні дані медичного обстеження.