ua
Особистий кабінет
Записатися
Онкопластичні квадрантектомія та лампектомія молочної залози у Києві | МЦ Лелека
ua
Онкопластичні квадрантектомія та лампектомія молочної залози у Києві | МЦ Лелека
Онкопластичні квадрантектомія та лампектомія молочної залози у Києві | МЦ Лелека
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Онкопластичні квадрантектомія та лампектомія молочної залози у Києві | МЦ Лелека

Онкопластична квадрантектомія та лампектомія в МЦ «Лелека», Київ

Онкопластична лампектомія або квадрантектомія – це інноваційний підхід до лікування раку молочної залози, який поєднує традиційну органозберігаючу операцію при раку молочної залози лампектомію або квадрантектомію з пластичними операціями, наприклад такими як:

 • редукційна мамопластика або зменшення розміру грудей;
 • мастопексія або підтяжка молочних залоз.

Метою будь-якої онкологічної операції є видалення всієї пухлини з «широким» краєм резекції здорових тканин навколо пухлини. При плануванні та проведенні органозберігаючих операцій у хірурга існує конфлікт між достатньо широкою резекцією, яка забезпечує оптимальний онкологічний контроль захворювання (радикалізм операції) та економною резекцією, яка зменшує ризик деформації та/або асиметрії молочних залоз. Проте, у лікуванні онкологічних захворювань компромісів бути не може, тому між радикалізмом операції і незадовільним косметичним результатом хірург завжди вибере радикалізм.

Частими ускладненнями традиційної ламп- та квадрантектомії є:

 • асиметрія молочних залоз,
 • деформація молочної залози в ділянці видаленої пухлини,
 • викривлення соска , тощо.

Концепція онкопластичної хірургії грудей заснована на використанні методів пластичної хірургії для збереження природньої форми молочних залоз та забезпечення необхідного для ефективного лікування раку молочної залози радикалізму операції.

Виконання онкопластичної операції передбачає, що після видалення пухлини вам буде проведено корекцію будь-яких деформацій та викривлень соска, а у випадках необхідності одночасно буде проведено операцію на обох грудях для уникнення асиметрії молочних залоз.


Перевагами онкопластичної операції є те, що:

 • лікар може видалити більше тканин, які оточують пухлину, що значно збільшує можливості збереження більшої чистини молочної залози, і, відповідно, зменшує ризик її повного видалення (мастектомії);
 • дозволяє пацієнту досягти необхідного радикалізму операції та бажаних косметичних результатів при проведенні лише однієї операції, одного наркозу та одного періоду післяопераційної реабілітації.

Онкопластична хірургія раку молочної залози поєднує онкологічні принципи з техніками пластичної хірургії, але на справді це набагато більше, ніж поєднання двох дисциплін. Це філософія, яка вимагає бачення, пристрасті, уяви, знання анатомії, а також розуміння естетики, симетрії та функції грудей. Термін онкопластична хірургія не стосується будь-якої конкретної хірургічної процедури, а скоріше визначає підхід і мислення до прийняття рішень при плануванні та проведенні органозберігаючих операцій на молочній залозі.

Кінцеве досягнення онкопластики полягає в тому, щоб за допомогою стандартних хірургічних методів перетворити косметичну невдачу операції на косметичний успіх без втрати необхідного радикалізму. Уникати мастектомії, коли вона здається майже не минучою, у пацієнтки, яка бажає зберегти груди, і отримати чудовий косметичний результат, є одним із способів досягнення цієї мети.

Онкопластичні операції технічно складніші за традиційні лампектомію та квадрантектомію, тому потребують більше часу на їх виконання, а також високої майстерності та практичного досвіду хірурга-онколога.

В МЦ «Лелека» лікування раку молочної залози проводять досвідчені лікарі онкологи, мамологи, онкохірурги, хіміотерапевти, які використовують коплексний підхід та новітні досягнення медицини до лікування патології з урахуванням всіх індивідуальних показань пацієнтки, адже кожний випадок унікальний.

Якщо у вас діагностовано рак молочної залози, вам рекомендовано проведення хірургічного втручання, чи ви хочете почути другу думку з приводу свого діагнозу та можливих варіантів лікування, в тому числі проведення онкопластичної операції – запрошуємо вас на консультацію до лікаря мамолога-онколога в МЦ «Лелека» за адресами вулиця Квітки Цісик 56, та бульвар Лесі Українки 23-Б в Києві. Наші лікарі нададуть вичерпні відповіді на всі ваші запитання та допоможуть вам почуватися впевнено до, під час та після кожного етапу діагностики та лікування РМЗ.

Запис на прийом за ☎️ +38 044-390-34-44.

Хочемо наголосити, рак молочної залози не той діагноз, який терпить зволікань – не втрачайте дорогоцінний час в боротьбі з хворобою!

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Спеціалісти клініки «Лелека»

Онкопластичні квадрантектомія та лампектомія молочної залози у Києві | МЦ Лелека
Лікар онколог, хірург-онколог, мамолог, онкомамолог Досвід 36 років Детальніше
Онкопластичні квадрантектомія та лампектомія молочної залози у Києві | МЦ Лелека
Лікар мамолог, хірург-онколог, кандидат медичних наук Досвід 14 років Детальніше
Онкопластичні квадрантектомія та лампектомія молочної залози у Києві | МЦ Лелека
Лікар-мамолог вищої категорії, онкодерматолог, онколог, хірург Досвід 21 рік Детальніше
Онкопластичні квадрантектомія та лампектомія молочної залози у Києві | МЦ Лелека
Лікар мамолог, онколог, хіміотерапевт Досвід 14 років Детальніше

Найчастіші питання про онкопластичні операції при раку грудей

Які переваги онкопластичної ламп- та квадрантектомії?

Онкопластична операція з приводу раку молочної залози має ряд переваг:

 • хірург може видалити більше тканини навколо пухлини молочної залози що скоріше за все збільшить шанси досягнути необхідної відстані від пухлини до країв резекції та знизить ризик видалення всієї молочної залози (мастектомії);
 • оскільки зберігається більша частина молочної залози, ваші відчуття до та після операції не зміняться. Ви уникнете втрати чутливості шкіри, яке притаманно пацієнтам після мастектомії з реконструкцією силіконовим імплантом;
 • проведення онкопластичної лампектомії з одночасною симетризуючою операцією дасть можливість відкоригувати деякі косметичні дефекти молочних залоз, а саме птоз (обвисання), надлишок шкіри (внаслідок атрофії після пологів та годування груддю), макромастія (надлишковий об’єм грудей) або асиметрія молочних залоз;
 • для жінок з великим об’ємом грудей, які підлягають значному зменшенню онкопластична операція допоможе позбутися дискомфорту пов’язаного з макромастією та полегшити подальший мамографічний скринінг раку молочної залози та/або рецидиву;
 • у багатьох випадках онкопластична операція виконується амбулаторно і передбачає необхідність перебування в клініці не більше 1 доби.
1.

Які недоліки онкопластичного хірургічного лікування раку молочної залози?

До недоліків онкопластичної ламп- та квадрантектомії слід віднести:

 • у всіх випадках органозберігаючих операцій (традиційних та онкопластичних) при раку молочної залози необхідне проведення променевої терапії, яка може вплинути на об’єм та форму молочних залоз. В таких випадках може знадобитися пересадка власного жиру (ліпофілінг) для корекції цих дефектів;
 • розміри рубців після онкопластичних ламп- та квадрантектомії зазвичай більші ніж при традиційних хірургічних втручаннях, але якщо у вас немає схильності до утворення келоїдних або гіпертрофованих рубців, то з часом рубці стають малопомітними;
 • при онкопластичній ламп- та квадрантектомії існує менша, ніж при традиційних операціях, ймовірність недосягнення негативних за ознаками пухлинного росту країв резекції, що потребуватиме повторних резекцій або видалення всієї молочної залози (мастектомії).
2.

Чи є онкопластична органозберігаюча операція ефективним методом лікування раку молочної залози?

Онкопластична операція з приводу раку молочної залози як і традиційна ламп- квадрантектомія потребує післяопераційної променевої терапії.

У великих клінічних дослідження, у яких порівнювали ефективність традиційної органозберігаючої операції з онкопластичною було встановлено що дані типи втручання еквівалентні за ефективністю лікування раку молочної залози. Різниця полягає в кращих косметичних результатах онкопластичної операції порівняно з традиційним втручанням.

3.

Які ускладнення пов’язані з онкопластичною лампектомією?

Можливі ускладнення онкопластичної операції подібні до традиційної ламп- та квадрантектомії.

До них відносяться:

 • кровотеча,
 • інфікування рани,
 • зниження або посилення чутливості сосків,
 • проблеми з загоєнням післяопераційної рани,
 • підшкірні сероми,
 • асиметрія,
 • незадоволення косметичним результатом і т.п.
4.

Хто є ідеальним кандидатом для проведення онкопластичної органозберігаючої операції?

 • Жінки з добре розвиненими молочними залозами, які потребують об’ємної резекції.
 • Пацієнтки з птозом (обвисанням) грудей або жінки які раніше перенесли хірургічні втручання на молочних залозах з приводу доброякісних пухлин.
5.

Якщо одна молочна залоза уражена раком, як досягти симетрії зі здоровою молочною залозою?

Після проведення онкопластичної органозберігаючої операції, яка передбачає видалення великого об’єму молочної залози (більше 20%) очікувано, що після операції у пацієнтки буде асиметрія молочних залоз. Таким пацієнткам рекомендована одночасна або відкладена симетризуюча операція здорової молочної залози.

Перевагами одночасної симетризуючої операції є проведення лише однієї операції, одного наркозу та одного періоду післяопераційної реабілітації.

До недоліків одномоментного підходу можна віднести зменшення об’єму молочної залози після проведення променевої терапії, тому часто об’єм ураженої раком молочної залози більше, ніж здорової.

6.
Фотогалерея
Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон