Гістероскопія – це медична процедура, яка виконується для візуального дослідження стінок матки та цервікального каналу. Під час гістероскопії лікар використовує тонкий гнучкий ендоскопічний інструмент гістероскоп, який має світловідбиваючу лінзу і оптичну систему, що дозволяє детально роздивитися внутрішню структуру матки в режимі реального часу.
Залежно від мети проведення ендоскопії, розрізняють наступні види:
- Діагностична гістероскопія – візуальний огляд порожнини матки і цервікального каналу для виявлення можливої патології.
Вона допомагає лікарю дослідити відхилення в матковій порожнині, такі як поліпи, фіброїди, кістозне утворення, аномалії стінки матки, або проблеми з ендометрієм (внутрішній шар матки), вивчити можливі прични безпліддя. - Хірургічна гістероскопія або гістерорезектоскопія – операція гістероскопія призначається для лікування внутрішньоматкової патології з мінімальним травмуванням тканин.
Під час гістероскопії можуть проводитися різні хірургічні процедури, такі як видалення поліпів в матці, міоми матки, роз’єднання синехій або інші лікувальні маніпуляції.
Це малоінвазивна, малотравматична операція, яка відрізняється максимальною ефективністю і безпекою та швидкістю реабілітації. - Контрольна гістероскопія – призначається для оцінки результатів лікування, його ефективності.
Доступ до матки проводиться через піхву і немає необхідності у розрізах на черевній стінці, що значно знижує ризик розвитку післяопераційних ускладнень. Під час процедури гістероскоп через цервікальний канал вводиться в порожнину матки і лікар гінеколог проводить візуальну діагностику та мікрохірургічні операції, уникаючи повноцінного порожнинного втручання та візуально контролює процес, а не діє «наосліп».
Показання для діагностичної гістероскопії:
- підозра на внутрішній ендометріоз, підслизистий вузол лейоміоми, внутрішньоматкові зрощення, залишки плідного яйця, наявність стороннього тіла, рак ендометрія, поліп ендометрія;
- вади розвитку матки;
- уточнення місця розташування внутрішньоматкового контрацептиву;
- порушення менструального циклу у жінок дітородного віку;
- кров’янисті виділення під час менопаузи;
- безпліддя та викидні;
- контрольне дослідження порожнини матки після операції на матці.
Переваги гістероскопії
- Це єдиний метод, який дозволяє візуально оцінити порожнину матки та поставити діагноз, якщо наявна внутрішньоматкова патологія.
- Метод дозволяє одразу при виявленні патології провести біопсію тканин для діагностики, або її лікування.
- У багатьох випадках, лише гістероскопією можна провести видалення підслизового вузла і при цьому зберегти матку.
- Мікрохірургічні втручання проводяться під візуальним контролем ходу операції в режимі реального часу зі збільшенням зображення у десятки разів – це мінімізує ризики травматизації матки.
- Операція є малотравматичною і пацієнтки її легко переносять. Часто гістероскопію називають «операцією одного дня» або "офісною".
- Швидке відновлення – перебування в стаціонарі після гістероскопії може тривати всього від декількох годин до 1 доби. Повноцінне відновлення настає протягом 2-3 тижнів.
В Медичному центрі «Лелека» лікарі гінекологи широко використовують гістероскопію як для діагностики, так і для лікування гінекологічних патологій. Процедура проводиться планово або екстренно.
Якщо вам необхідно зробити процедуру гістероскопії в Києві і ви не знаєте, де її провести – «Лелека» стане найкращим вибором, так як наші гінекологи мають великий досвід в оперативній гінекології. Процедура проводиться в умовах сучасного і комфортного стаціонару Центру хірургії, обладнаного новітнім устаткуванням.