ua
Особистий кабінет
Записатися
Вагітність без переживань | Блог | Медіацентр
ua
Вагітність без переживань | Блог | Медіацентр
Вагітність без переживань | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Вагітність без переживань

Звичайно, майбутнім мамам рекомендується менше нервуватися і обмежити вплив стресу. Та все ж, повністю позбутися стресових ситуацій і занепокоєння неможливо. Переживати про це – означає ще більше збільшувати вплив стресу.

Про що тривожаться вагітні жінки?

Причин для занепокоєння й тривоги у період вагітності більше, ніж достатньо. По-перше, жінки переживають за здоров’я малюка. Навіть якщо аналізи та дослідження не показують ніяких порушень, вагітність протікає нормально, все одно майбутня мама переживає про здоров’я дитини, дуже боїться спонтанного переривання вагітності. Особливо багато переживань у тих, хто під час вагітності переніс певні захворювання або була потреба приймати медикаменти.

По-друге, багато переживань пов’язано з майбутніми пологами, очікуванням переймів і болю.

Третя розповсюджена причина страху – фізичні зміни у тілі жінки, які, як їй може здаватися, дуже змінять її тіло і зроблять непривабливою для чоловіка.

В залежності від рівня фінансового добробуту, жінка може переживати про те, на які кошти буде жити сім’я. Особливо часто такі думки турбують тих жінок, які до вагітності забезпечували фінансову стабільність сім’ї. Багато хто також переживає про те, як організувати побут після народження дитини, адже не на всі звичні обов’язки у молодої мами буде вистачати часу.

Чи небезпечні страхи мами для дитини?

Напевне, малюк все переживає разом з мамою, але змінити це неможливо. Короткочасний стрес – звичне явище для дорослого організму, і малюку він навряд чи може зашкодити. А от постійний, тривалий стрес, депресія, тривале емоційне перенапруження дійсно можуть негативно позначитись на здоров’ї малюка. Крім того, відомо, що, наприклад, токсикоз частіше переживають вагітні, що знаходяться у постійній тривозі і не відчувають підтримки близьких, особливо – чоловіка.

Часто можна почути, як жінки обговорюють можливі наслідки для здоров’я дитини у результаті стресу, який мама перенесла під час вагітності, наприклад, у зв’язку зі смертю когось із рідних або через якусь значну матеріальну втрату, серйозну невдачу в бізнесі. Багатьох цікавить, чи може дитина стати більш нервовою і неспокійною, якщо мама переживала подібні емоції. Досвід більшості жінок показує, що зв’язку між пережитим стресом і характером дитини немає. Набагато більше впливає обстановка, в яку дитина потрапила після народження, а не те, чи довелося мамі під час вагітності плакати на похоронах чи сперечатися з інспектором у податковій.

Заспокоюємо себе самі

Звичайно, майбутнім мамам потрібно свідомо оберігати себе від зайвого стресу. Лікарі, наприклад, радять менше читати різних «жахіть» на форумах молодих мам. Якщо виникають сумніви, краще проконсультуватися з лікарем, ніж знайти в інтернеті сто варіантів відповідей, кожна з яких буде починатися словами «а ось у мене…». Не намагайтесь самостійно розшифрувати результати аналізів, не видумуйте собі діагнози – просто поділіться своїми припущеннями з лікарем і дізнайтеся його думку з цього питання.

Під час вагітності дуже ефективні практики, що допомагають нормалізувати емоційний стан. Це і йога для вагітних, і прогулянки на свіжому повітрі, і різноманітні хобі. Можна вишивати, шити, займатися декупажем, малювати, ліпити… До речі, вишивка здавна вважалась прекрасним заняттям для вагітних саме тому, що жінка, вишиваючи, заспокоюється, знаходить душевну рівновагу, концентрується на створенні краси.

Чим можуть допомогти рідні

Роль рідних важно переоцінити. Цілком зрозуміло, що в період очікування дитини хвилюється і переживає не лише майбутня мама, але й майбутній тато, і майбутні бабусі й дідусі. Тато малюка – це така ж важлива людина для дитини, як мама, хоча фізичного зв’язку з ним і немає. Тато – це захист і підтримка для мами. Тому, дорогі татусі, не втрачайте можливості бути лагідними й ніжними, цікавтесь усім, що робить ваша вагітна жінка, які аналізи та дослідження їй треба пройти, навіщо вони потрібні, що означають отримані результати. Ваша участь – це запорука душевного спокою для мами вашої дитини. Ваша жінка переживає і нервує, боїться зробити помилку, і це зрозуміло, адже дев’ять місяців вона носить у собі цілий новий всесвіт. Новий світ. Нову людину. Будьте терплячим і надійним. Це найкраще «заспокійливе» для майбутньої мами.

Автори

Мирошніченко Наталія Олександрівна

Психолог, кандидат педагогічних наук
Досвід роботи - 24 роки

Дата публікації: 05 жовтня 2016 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Вакцинація від грипу для дорослих та дітей

Починаючи з середини осені підвищується кількість захворювань на грип. Грип – це не лише нежить, кашель, висока температура. На жаль, багато людей можуть...

Нові надходження вакцин в МЦ «Лелека»

Ми раді повідомити про появу в МЦ «Лелека» довгоочікуваних вакцин: Вакцина «Бексеро» – для профілактики менінгококової інфекції...

Фіксація ціни на ведення пологів

З 1 жовтня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на медичні послуги з усіх напрямків. Щоб не хвилюватися про підвищення цін до самих пологів ...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон