ua
Особистий кабінет
Записатися
⚕ Поліпи товстого кишківника 【Лікування в Києві】| МЦ Лелека
ua
⚕ Поліпи товстого кишківника 【Лікування в Києві】| МЦ Лелека
⚕ Поліпи товстого кишківника 【Лікування в Києві】| МЦ Лелека
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

⚕ Поліпи товстого кишківника 【Лікування в Києві】| МЦ Лелека

Діагностика та лікування поліпів кишківника в МЦ «Лелека», Київ

Поліп кишківника – це доброякісне новоутворення, що виступає над поверхнею слизової оболонки кишківника в її просвіт. Більшість поліпів товстої кишки нешкідливі, але з часом деякі поліпи можуть переродитися в злоякісні, і нести загрозу не лише здоров’ю людини, а й призвести до летального результату.

За статистикою, поліпи зустрічаються у кожного другого пацієнта у віці 45 і старше років. Так як досить високий відсоток поліпів товстого кишечника перероджується з доброякісного новоутворення в злоякісне, для профілактики колоректального раку в розвинених країнах людям, починаючи з 45-50 років, рекомендується скринінгова колоноскопія, направлена на виявлення та видалення поліпів.

Профілактична колоноскопія виявляє поліпи у 58% пацієнтів; 45% новоутворень локалізуються в прямій кишці.

Класифікація поліпів товстого кишечнику:

Поліпоз кишківника буває:

  • за кількістю: одиничний і множинний (характерний для сімейного аденоматозного поліпозу кишківника);
  • за розміром: дрібний менше 5 см, або великий – 10 см;
  • за формою розрізняють сидячі (на ніжці або широкій основі), випуклі або ввігнуті поліпи.
  • Аденоматозні або неопластичні – це група поліпів кишківника, що мають зв'язок з розвитком колоректальної карциноми. Сюди входять: тубулярна аденома, ворсинчаста аденома, тубулярно-ворсинчаста аденома.
  • Неаденоматозні (не неопластичні) – це група поліпів, які не мають злоякісного потенціалу. До них відносяться: гіперпластичні, ювенільні (у дітей), гемартоми (синдром Пейц-Егерса), ліпоми, лейоміоми, псевдополіпи (запальні поліпи при НВК, хвороби Крона).

По виду поліпи поділяють на:

Локалізація поліпів на кишківнику

Товстий кишечник – улюблене місце локалізації подібних новоутворень. Поліпи кишківника можуть розташовуватися на різних його відділах. Найчастіше зустрічаються:

  • поліпи прямої кишки – 45% новоутворень;
  • поліпи сигмоподібної кишки;
  • поліпи ободової кишки;
  • поліпи висхідної або низхідної кишки, тощо.

Діагностика та лікування поліпів товстого кишківника

Більшість поліпів протікають безсимптомно, тому дуже важливо проходити ендоскопічний скринінг (діагностичну колоноскопію) для пошуку і видалення поліпів перш ніж вони трансформуються в рак – для профілактики колоректального раку.

Оскільки зі 100% упевненістю не можна сказати, трансформується поліп в злоякісне новоутворення чи ні – видаленню підлягають будь-які поліпи, знайдені під час колоноскопії.

Колоноскопія – це «золотий стандарт» ранньої діагностики раку товстої кишки (неопластичних поліпів товстої кишки) і відіграє центральну роль у скринінгу колоректального раку.

Великою перевагою колоноскопії є те, що під час процедури лікар ендоскопіст може не лише провести візуальний огляд слизових кишківника та виявити поліп, а й:

  • взяти зразок тканин для патогістологічного аналізу;
  • провести поліпектомію, тобто видалення поліпу.

Колоноскопію можна проводити:

  • як первинний скринінговий метод діагностики;
  • як метод після позитивного результату іншого скринінгового тесту;
  • та для спостереження.

В Медичному центрі «Лелека» проводиться експертна колоноскопія. Пацієнти, які проходять обстеження кишківника в «Лелеці» отримують дослідження високої точності, без неприємних відчуттів, в безпечних і комфортних умовах.

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Ендоскопічне лікування поліпів кишківника в Центрі хірургії «Лелека»

Поліпектомія поліпів товстого кишечника

Ендоскопічна поліпектомія є малоінвазивним методом оперативного втручання, застосування якого дозволяє звести до мінімуму ризики розвитку післяопераційних ускладнень і рецидивів поліпозу. Спосіб заснований на використанні ендоскопа, за допомогою якого в товсту кишку пацієнта вводиться петльовий електрод, що дозволяє захоплювати і видаляти патологічні новоутворення.

Що включає в себе поліпектомія товстої кишки?

Поліпектомія товстого кишківника виконується лікарем-ендоскопістом, після стандартної підготовки товстої кишки під час колоноскопії, через колоноскоп з використанням спеціальних ендоскопічних інструментів.

Залежно від розмірів поліпів і їх кількості, окрім петльового електроду, лікарі ендоскопісти в «Лелеці» можуть використовувати додаткові види ендоскопічного обладнання. Наприклад:

  • Біопсійні щипці: застосовують, якщо розмір новоутворень становить не більше 5 мм в діаметрі.
  • Холодна ендоскопічна петля: використовується для видалення поліпів малих розмірів, діаметр яких не перевищує 9 мм в діаметрі.
  • Гаряча ендоскопічна петля застосовується для видалення поліпів великих розмірів – до 2 сантиметрів у діаметрі.
  • Ендоскопічні кліпатори для накладання на великі судини.
  • Ендоскопічна резекція слизових тканин. Цей вид поліпектомії кишківника задіюється в тому випадку, якщо процес видалення патологічних новоутворень пов’язаний з деякими ризиками, серед яких висока ймовірність розвитку кровотечі. Крім того, він використовується при видаленні великих, множинних або розташованих у нижніх відділах прямої кишки поліпів.

Оптимальний спосіб видалення поліпів у кишківнику підбирається індивідуально з урахуванням особливостей певного клінічного випадку. Вцілому ж ендоскопічна поліпектомія – це щадний метод видалення доброякісних новоутворень.

Процедура ендоскопічної поліпектомії включає також проведення патогістологічного дослідження. Тобто, після завершення оперативного втручання біологічний матеріал, у цьому випадку – поліпи, відправляються в лабораторію для визначення наявності злоякісної трансформації в тканинах.

Після проведення оперативного втручання пацієнт повністю відновлюється протягом декількох днів.

Після виписки на термін мінімум 5 днів потрібно:

  • обмежити фізичні навантаження,
  • дотримуватися дієти,
  • виключити відвідування сауни.

Після проведення оперативного втручання пацієнт повністю відновлюється протягом декількох днів.

Особливості проведення поліпектомії:

  • Як правило, поліпектомія, як і колоноскопія, виконується під наркозом, але це не завжди є обов’язковою умовою.
  • Пацієнту необхідно скасувати будь-які кроворозріджуючі препарати мінімум за 5 днів до операції. Якщо ці препарати життєво необхідні, їх скасування потрібно узгодити з кардіологом.
  • Слід мати свіжі аналізи крові, коагулограму (обстеження перед наркозом додатково уточнюються з лікарем).
  • Хворому рекомендується дотримуватися збалансованої дієти, яка дозволить нормалізувати процеси травлення.
  • Для проведення поліпектомії великих розмірів або при тяжкому доступі при поліпектомії, хворому рекомендується залишитися на добу в умовах стаціонару, для динамічного спостереження лікарем.

Лікарі відділення

⚕ Поліпи товстого кишківника 【Лікування в Києві】| МЦ Лелека
Лікар-гастроентеролог, дієтолог Детальніше

Найчастіші питання про лікування поліпів кишківника

Де можна зробити поліпектомію в Києві?

Поліпектомія товстого кишківника в МЦ «Лелека» проводиться в умовах комфортного стаціонару Центру хірургії за адресою м. Київ, вулиця Квітки Цісик, 56 (Оболонський район).

Чому «Лелека» найкраще місце для проведення діагностичної колоноскопії та поліпектомії кишківника?

  • Використовується новітнє ендоскопічне обладнання експертного рівня;
  • процедуру проводять висококваліфіковані лікарі ендоскопісти з багаторічним досвідом;
  • процедура проводиться в окремому операційному залі;
  • пацієнт знаходиться в комфортній індивідуальній палаті під контролем кваліфікованого медичного персоналу як до, так і після процедури;
  • знеболення здійснюється сучасними лікарськими препаратами з високою ефективністю та практично без побічних ефектів досвідченими лікарями анестезіологами;
  • високий рівень безпеки: окрема стерилізаційна для ендоскопічного обладнання, використання одноразових матеріалів;
  • як бонус: розташування центру в мальовничому районі Києва, з власною парковкою і зручним розташуванням для жителів Оболонського, Подільського, Святошинського районів Києва, жителям міст Вишгород, Буча, Ірпінь, та прилеглих громад і селищ.
1.

Чому потрібно проводити поліпектомію (видалення поліпів кишківника)?

Близько 30 % людей, які проходять скринінг на колоректальний рак, мають поліпи. Через 5-10 років деякі з цих поліпів можуть трансформуватися в злоякісне новоутворення.

Якщо колоректальний рак виявлений на ранній стадії, у людини може бути 95% шансів прожити довше п’яти років. Якщо колоректальний рак виявлений на пізній стадії, відсоток може знижуватися до 10%.

Оскільки лікар ендоскопіст зі 100% упевненістю не може сказати, трансформується поліп в злоякісну пухлину чи ні – видаленню підлягають будь-які поліпи, знайдені під час колоноскопії.

2.

Чи бувають ускладнення після поліпектомії і які?

Після ендоскопічної поліпектомії можуть виникати такі ускладнення, як кишкова кровотеча або ж перфорація (розрив) стінки кишківника. Вищевказані ускладнення виникають найчастіше при видаленні досить великих новоутворень, більших 3 см в діаметрі. Тому видалення великих новоутворень рекомендується проводити в умовах стаціонару.

В МЦ «Лелека» можливість виникнення ускладнень після ендоскопічної поліпектомії, як кровотеча чи перфорація кишківника, зведено до мінімуму завдяки сучасному устаткуванню та організації роботи медичного персоналу за міжнародними протоколами якості та безпеки медичної допомоги JCI.

3.

Чи бувають болі після видалення поліпа прямої кишки?

Болі після видалення поверхневих поліпів товстої кишки зазвичай пацієнти не відмічають, так як слизова оболонка кишки не має власних нервових закінчень.

Проте пацієнт може відчувати незначні болі після видалення поліпів, що розростаються в глибину стінки товстої кишки, або ж при видаленні великої кількості поліпів (більше 10шт).

4.

Від чого з'являються поліпи в кишечнику?

Причини утворення поліпів різноманітні. Різноманітні дослідження, у тому числі дані ВООЗ, в основному вказують на такі чинники:

  • вроджені вади;
  • запальні процеси, віруси;
  • порушення здатності відновлення тканин епітелію кишківника після травм, запалень.

Також існує така думка багатьох світових експертів про те, що поліпи в кишечнику — це наслідок хронічних хвороб, пов’язаних з слизовою оболонкою товстої кишки (виразки, коліти, ентероколіти).

Серед множинних факторів ризику розвитку поліпів кишківника відзначають:

  • шкідливі звички (паління, алкоголь);
  • неправильний раціон (велика кількість рафінованих продуктів та червоного м’яса, дефіцит клітковини, вітамінів);
  • відсутність активності в житті (малорухлива робота, відмова від тренувань);
  • ожиріння;
  • проблеми з функціями ШКТ;
  • генетична схильність;
  • вік від 50 років.

МОЗ України відзначає, що курці страждають на це захворювання у 2 рази частіше. Також є дані досліджень, що у пацієнтів з дефіцитом фолієвої кислоти ризики появи поліпів вищі.

5.

Які симптоми поліпів товстого кишківника – коли слід звернути до лікаря?

Симптоми поліпів кишечника

Поліпи товстої кишки часто протікають безсимптомно. Ви можете навіть не здогадуватися, що у вас є поліп, поки лікар не виявить його під час обстеження кишечника.

Краща профілактика раку товстої кишки – регулярний скринінг на поліпи.

Деякі люди з поліпами товстої кишки можуть відчувати такі симптоми:

  • Ректальна кровотеча. Це може бути ознакою поліпів товстої кишки, раку або інших станів, таких як геморой або невеликі розриви в анусі.
  • Зміна кольору калу. Кров може виявлятися у вигляді червоних смуг в калі або заставляти кал здаватися чорним. Зміна кольору також може бути викликана прийомом їжі, ліків та добавок.
  • Запор або діарея, що тривають довше тижня, можуть вказувати на наявність великого поліпа товстої кишки. Але ряд інших станів також може викликати зміни в роботі кишечника.
  • Біль. Великий поліп товстої кишки може частково закупорити кишечник, що призведе до спастичного болю в животі.
  • Залізодефіцитна анемія. Кровотеча з поліпів може відбуватися повільно, з плином часу, без видимої крові в калі. Хронічна кровотеча позбавляє ваш організм заліза, необхідного для виробництва речовини, яке дозволяє еритроцитам переносити кисень в ваше тіло (гемоглобін). В результаті виникає залізодефіцитна анемія, яка може викликати відчуття втоми і задишку.

Коли звернутися до лікаря?

Зверніться до лікаря, якщо у вас виникли:

  • біль в животі;
  • кров в калі або слиз;
  • немотивована втрата ваги;
  • зміна звичок кишечника, як діарея, чи закреп, що триває довше тижня.
6.

Профілактика поліпів товстої та прямої кишки?

  • Підтримання нормальної маси тіла.
  • Щоденна фізична активність.
  • Їжа багата рослинними волокнами.
  • Обмеження в споживанні червоного м’яса.
  • Відмова від шкідливих звичок (куріння, алкоголь).
  • Проходження скринінгової (Check-up) колоноскопії в 45-50 років (залежно від історії пацієнта).
7.

Послуги

Фотогалерея
Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон