Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Хвороба Крона – хронічне запальне ураження шлунково кишкового тракту має аутоімунну природу.
Характерною особливістю патології є можливість виникнення патологічного процесу в будь-якому відділі шлунково-кишкового тракту. Клініка хвороби складається з симптомів хронічного запалення з утворенням рубцевих та виразкових дефектів на слизовій оболонці стравоходу, шлунка та кишечника.
Кишкові прояви: часта діарея (6 разів на добу та більше), абдомінальні болі різної локалізації (від епігастрію до клубових областей), відмова від їжі та симптоми прихованих кровотеч із стінки шлунково кишкового тракту: чорний кал, позитивний аналіз на приховану кров, зниження гемоглобіну.
Загальні прояви: слабкість, млявість, зниження апетиту, невмотивована втрата ваги тіла, дратівливість. При тривалих прихованих кровотечах розвиваються симптоми залізодефіцитної анемії: сухість шкіри, ламкість нігтів, блідість.
Позакишкові прояви: розвиваються при тривалому перебігу хвороби Крона. Такі симптоми можуть бути представлені кишковими норицями (утворенням наскрізних ходів з кишечника в черевну порожнину, сечовий міхур) з небезпекою септичних ускладнень та перитоніту. Також до позакишкових проявів відносять ураження очей, шкіри, суглобів, печінки.
Пацієнти з Хворобою Крона потребують постійного спостереження гастроентеролога, та регулярних обстежень для попередження ускладнення перебігу хвороби.
Досвідчені гастроентерологи МЦ «Лелека» при лікуванні хвороби Крона користуються всіма досягненнями сучасної світової медицини. Нашими лікарями успішно застосовуються міжнародні протоколи лікування цієї патології.
Реєстрація успішна!
З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!
При первинному зверненні до гастроентеролога при підозрі на запальне захворювання кишечника (Хворобу Крона) в залежності від тяжкості перебігу хвороби лікар призначить амбулаторне обстеження або при важкому перебігу хвороби стаціонарне обстеження та лікування.
Обстеження включають загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, аналізи калу на запалення в кишечнику.
Золотим стандартом діагностики хвороби Крона є ендоскопічне обстеження (колоноскопія).
При ендоскопічному обстеженні для цитологічного дослідження забираються зразки тканин із уражених ділянок. З мікроскопічного і гістологічного дослідження зразків ставиться остаточний діагноз.
Етіотропної (що усуває причину хвороби) терапії при даному захворюванні не існує через те, що невідома однозначна причина, що його викликає.
Тому зусилля лікаря зосереджено на ліквідації патологічних проявів, нормалізації процесів травлення та покращенні якості життя пацієнтів. Основне завдання лікування хвороби Крона – виведення пацієнта у максимально тривалу ремісію з повною компенсацією всіх порушених функцій шлунково кишкового тракту.
Схеми терапії включають:
При неможливості відновити аутоімунний запальний процес у кишечнику вдаються до резекції найбільш ураженої ділянки кишки.
Досвідчені лікарі гастроентерологи МЦ «Лелека» при лікуванні хвороби Крона застосовують міжнародні протоколи лікування цієї патології, та користуються всіма досягненнями сучасної світової медицини.