ua
Особистий кабінет
Видалення вентральної грижі живота в Києві | МЦ Лелека
ua
Видалення вентральної грижі живота в Києві | МЦ Лелека
Видалення вентральної грижі живота в Києві | МЦ Лелека

Вентральна грижа: лікування в Києві, МЦ «Лелека»

АКЦІЯ МІСЯЦЯ

До кінця місяця в Центрі хірургії "Лелека" на операцію з лапароскопічного лікування вентральної грижі діє знижка 10%.

Запис на консультацію хірурга за ☎️ +38 044-390-34-44


В МЦ «Лелека» успішно здійснюють лікування вентральної грижі із використанням лапароскопічних та відкритих хірургічних методик лікування.

Перед операцією важливо звернутись на консультацію до лікаря-хірурга МЦ «Лелека» з метою вибору виду хірургічного втручання для видалення вентральної грижі, індивідуальної схеми обстеження та підготовки до операції, а також визначити яка реабілітація після операції вентральної грижі потрібна.

Лікарі хірурги МЦ «Лелека» проводять прийом за адресами:

 • вулиця Квітки Цісик, 56, м. Київ, Оболонський район;
 • бульвар Лесі Українки, 23-Б, м Київ, МЦ «Лелека» на Печерську.

Для запису на прийом звертайтеся за ☎️ +38 044-390-34-44.


Переваги лікування вентральної грижі в МЦ «Лелека» (Київ):

 • Прозора вартість без додаткових платежів.
 • Досвідчені лікарі-хірурги з багаторічною практикою.
 • Найвищий міжнародний рівень безпеки та надійності лікування – система стандартів з JCI.
 • Сучасні хірургічні методики лікування (доступна лапароскопічна операція вентральної грижі).
 • Швидка реабілітація та дбайливий супровід лікаря у післяопераційний період.


Вентральна грижа – це дефект передньої черевної стінки з наявністю грижового вип’ячування із розходженням м’язів живота, які розташовані вертикально з обох сторін від серединної лінії живота.


Вентральна грижа: симптоми та чому виникає?

На початкових стадіях формування вентральна грижа зазвичай має безсимптомний перебіг та з часом грижове вип’ячування збільшується в розмірах, а іноді набуває великих розмірів з декількома дефектами (камерами), тоді виникають ускладнення вентральних гриж, а саме можливе защемленням внутрішніх органів черевної порожнини.

Іноді вентральна грижа виникає в області післяопераційного рубця після раніше проведеної операції на органах черевної порожнини. Така грижа називається післяопераційна вентральна грижа.

Вентральна грижа білої лінії живота може бути наслідком важкої фізичної роботи, заняття спортом, зайвої ваги. Основними предикторами виникнення вентральної грижі є спадкова схильність та дисплазія сполучної тканини.


Діагностика та лікування вентральної грижі в МЦ «Лелека»

При первинному зверненні пацієнта в МЦ «Лелека» при наявності симптомів вентральної грижі лікарем хірургом проводиться огляд та пальпація живота, при якій визначається грижове випинання в ділянці серединної лінії живота.

Наступним діагностичним кроком є підтвердження та встановлення остаточного діагнозу за допомогою сучасних інструментальних методів дослідження: УЗД, МРТ, КТ.

Методи комп’ютерної візуалізації чітко можуть визначити розміри дефекту, що значно поліпшує прогнозування та проведення передопераційної підготовки.

Вентральна грижа у дітей та дорослих ефективно лікується хірургічними способами, які передбачають виділення грижового дефекту передньої черевної стінки та зміцнення її у вигляді каркасу за допомогою встановлення сітчатого імплантату.

В центрі хірургії «Лелека» проводяться оперативні втручання при лікуванні у дорослих грижі живота різної локалізації з використання сучасних методик та новітнього устаткування.

Досвід висококваліфікованих хірургів МЦ «Лелека» та обраний спосіб хірургічного лікування є важливим для покращення якості життя пацієнта.

Чекаємо на вас в багатопрофільному центрі хірургії МЦ «Лелека»!

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Оперативні втручання при вентральній грижі живота які проводяться в МЦ «Лелека»

Операція лапароскопічна алогерніопластика вентральної грижі

Операція алогерніопластика вентральної грижі або лапароскопічна протезуюча алогерніопластика за методикою ІРОМ (IPOM – intraperitoneal onlay mesh plastic) – це прогресивна методика видалення вентральної грижі, що забезпечує відмінний результат та чудовий косметичний ефект.


Вентральна грижа: хід операції

Спосіб лапароскопічної інтраперитонеальної герніоалопластики вентральної грижі за методикою ІРОМ виконується шляхом виділення передньої черевної стінки з грижовим дефектом та встановлення необхідного розміру сітчатого композитного сітчастого імплантату в ділянці грижі з надійною фіксацією його по периметру скобами герніостеплера.

Оперативний доступ здійснюється через 3-4 троакарні проколи в черевній порожнині без розрізів. Проводиться операція із застосуванням сучасного лапароскопічного обладнання. Лапароскоп дозволяє добре оглянути органи черевної порожнини та візуалізувати зображення на екран телевізора.

За наявності спайкового процесу виконується вісцероліз (розділення спайок) в черевній порожнині з подальшою візуалізацією розмірів грижі.

В кінці операції на шкіру накладаються косметичні шви та стерильний хірургічний пластир.

Вентральна грижа. Операція вартість якої можна дізнатись в прайсі МЦ «Лелека». Ціна операції вентральної грижі залежить від заключного об’єму операції та вартості встановленого імплантату, а також тривалість перебування пацієнта в стаціонарі.

Слід відзначити, що в МЦ «Лелека» при виборі імплантатів для хірургічного лікування гриж черевної стінки використовуються високоякісні сітчасті імплантати, які надійно зміцнюють передню черевну стінку.

Операція проводиться під загальною анестезією.

В післяопераційному періоді пацієнт перебуває в палаті стаціонару під дбайливим медичним супроводом від 1 до 3 діб. Пацієнт отримує медикаментозну інфузійну терапію, знеболення, антибіотикопрофілактика за протоколами міжнародних стандартів.

Зняття швів здійснюється через 10-12 днів після операції. Щоденно зміна асептичної пов’язки для післяопераційної рани проводяться медичною сестрою в умовах перев’язувального кабінету.

При виписці пацієнта зі стаціонару після операції на вентральні грижі лікар-хірург надає подальші клінічні рекомендації та визначає календар повторних оглядів.

Тривалість реабілітації в залежності від способу хірургічного втручання та індивідуальних особливостей пацієнта становить до 3 тижнів. Заняття в спортзалі рекомендовано відновити не раніше 30 діб після операції.

Протягом цього часу лікар-хірург встановлює індивідуально носіння післяопераційного абдомінального бандажу, проте для усіх пацієнтів визначено обмеження фізичного навантаження, підняття важких предметів більше 3 кг, спортивні заняття та вправи на м’язи живота до 2-3 місяців.

Лікарі відділення

Видалення вентральної грижі живота в Києві | МЦ Лелека
Професор, доктор медичних наук. Хірург вищої категорії. Детальніше
Видалення вентральної грижі живота в Києві | МЦ Лелека
Завідувач хірургічного відділення. Лікар хірург вищої категорії Детальніше
Видалення вентральної грижі живота в Києві | МЦ Лелека
Лікар хірург вищої категорії Детальніше

Найчастіші питання про лікування вентральної грижі

Як проходить підготовка до операції герніопластики при вентральній грижі?

Перед операцією призначається ряд лабораторних та інструментальних обстежень, а саме:

комплекс лабораторних аналізів, що включає:

 • загальний аналіз крові,
 • біохімічний аналіз крові,
 • коагулограма,
 • аналіз на визначення групи крові та резус-фактору,
 • експрес-тести на гепатити В,С, ВІЛ,
 • загальний аналіз сечі.

інструментальні методи обстеження:

 • електрокардіограму (ЕКГ),
 • рентгенографія органів грудної клітки,
 • ультразвукове дослідження органів черевної порожнини (УЗД),
 • ехокардіографія або Ехо-КГ,
 • спірометрія(за призначенням лікаря)
 • холтер-моніторування (за призначенням лікаря).

Також потрібна консультація кардіолога/сімейного лікаря, та, за наявності супутніх захворювань, лікарів вузької спеціалізації.

За декілька діб до операції рекомендується дотримуватись дієтичного харчування. В цей час заборонено вживати: жирну їжу, алкоголь, продукти, що містять багато клітковини.

Напередодні операції призначається мікроклізма для очищення кишківника.

Де можна пройти лікування вентральної грижі в Києві?

Операції з видалення вентральної грижі в Києві проводяться в Центрі сучасної хірургії «Лелека», де створені найкращі умови для надання якісної хірургічної допомоги пацієнтам при різних патологіях:

 • команда центру хірургії – це команда професіоналів з багаторічним практичним досвідом надання хірургічної допомоги пацієнтам;
 • операційний блок оснащений інноваційним обладнанням від визнаних в усьому світі виробників;
 • операційні зали з автономною системою вентиляції, що забезпечує подачу стерильного повітря в операційні;
 • наявність відділення інтенсивної терапії;
 • дотримання медичних протоколів, побудованих на принципах доказової медицини, схвалених не лише в Україні, а й у США, та у Західній Європі;
 • перебування пацієнтів в післяопераційному періоді в комфортних індивідуальних палатах цілодобового стаціонару;
 • власна лабораторія;
 • автономність.

Центр сучасної хірургії «Лелека» розташований в мальовничому районі Києва за адресою вулиця Квітки Цісик, 56.

Консультацію лікаря хірурга з приводу діагностики, операції вентральної грижі, її можливої вартості ви можете отримати за адресами:

 • бульвар Лесі Українки, 23-Б, м. Київ, МЦ «Лелека» на Печерську;
 • вулиця Квітки Цісик, 56, м. Київ, МЦ «Лелека» в Оболонському районі.

Які причини появи вентральних (післяопераційних) гриж?

Вентральні грижі передньої черевної стінки ще називають рубцевими, або післяопераційним грижами, тому що часто їх локалізація в області післяопераційного шва. Чому так відбувається?

Розрізи, зроблені під час операції, послаблюють м'язовий корсет, що призводить до утворення гриж. Особливістю всіх вентральних гриж є їхнє «зникнення», коли людина розслаблюється і лягає на спину.

Грижі після операції виникають здебільшого через порушення рекомендацій, які були надані лікарем: це порушення в режимі харчування, носінні корсету чи обмежень з фізичною активністю.

Також до факторів утворення вентральної (рубцевої чи післяопераційної грижі) можуть відноситися:

 1. патології обміну речовин, ендокринні порушення: цукровий діабет, патології щитовидної залози, що призводять до порушень ваги.
 2. хронічні захворювання печінки: так як порушений процес згортання крові, та відповідно тривалість загоєння післяопераційних ран збільшується.
 3. хвороби дихальних шляхів: астма, професійні легеневі хвороби, туберкульоз підвищують навантаження на передню черевну стінку через труднощі з диханням.

Вентральні грижі часто виникають у людей із надлишковою вагою, через велику кількість жирової тканини в області черевної порожнини.

Фотогалерея
Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон