ua
Личный кабинет
Клінічний випадок у "Лелеці" | Медіацентр
ua
Клінічний випадок у "Лелеці" | Медіацентр

Клінічний випадок у "Лелеці"

Ми хочемо поділитися з Вами одним цікавим випадком з нашої практики у "Лелеці" – розповідає завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Гріжимальський Евген Вікторович.

“В пологовий будинок «Лелека» надійшла пацієнтка М.,  27 років, для укладання договору на пологи, термін вагітності 38 тижнів. В процесі обстеження лікарі "Лелеки" виявили гестаційну тромбоцитопенію. Кількість тромбоцитів в загальному аналізі крові було таким, при якому неможливо провести знеболювання пологів методом епідуральної аналгезії.

Нас, як анестезіологів, зацікавила дана пацієнтка, ми прийняли рішення її додатково обстежити й розробити план дій для знеболення пологів. Адже, даних для загального аналізу крові та коагулограми мало для прийняття правильного рішення в цій ситуації. У даному випадку прийняти правильне рішення нам допомогла тромбоеластографія. Тромбоеластографія відрізняється від стандартних тестів гемостазу тим, що одночасно оцінює 4 основні компоненти системи гемостазу: коагуляційний каскад, тромбоцити, протизсідальні механізми й систему фібринолізу. Тромбоеластографія дозволяє оцінити стан гемостазу в цілому, наявність і ступінь компенсації розладів в цій системі, загальну динаміку при критичних станах і відповідь на лікувальні заходи. Дана методика допомогла нам обрати правильний вибір знеболення пологів у жінок з низьким рівнем тромбоцитів. Пологи пройшли безболісно та безпечно.

Пацієнтка виписана з дитиною на 3 добу додому.” Важливо, що до моменту пологів система гемостазу вагітних зазнає значних змін як фізіологічного (підвищення активності факторів згортання, зниженням активності фізіологічних антикоагулянтів, зниженням активності системи фібринолізу), так і патологічного характеру (наприклад, гестаційна тромбоцитопенія, коагулопатія, пов'язана з прееклампсією та ін.).

Пологи та ранній післяпологовий період характеризуються високим ризиком кровотеч або тромбозів з розвитком вторинних порушень в системі гемостазу. Зміни гемостазу в період пологів і ранньому післяпологовому періоді характеризуються різноманіттям, динамічністю проявів і часто асоційовані з розвитком критичних станів.

Використання засобів корекції системи гемостазу, як гемостатичної, так і антитромботичної спрямованості при цьому вимагає чіткого лабораторного моніторингу. Оптимальним методом контролю стану системи гемостазу в цих умовах є тромбоеластографія. Тоді терміном «гемостаз» позначаються біологічні та біохімічні процеси, які, з одного боку, беруть участь в підтримці цілісності стінок кровоносних судин і рідкого стану крові, а з іншого забезпечують попередження кровотеч. В процесі гемостазу беруть участь плазмові фактори, тромбоцити, судинна стінка, еритроцити та лейкоцити, ендоваскулярні чинники. Для дослідження системи гемостазу використовуються 2 типи тестів - локальні та інтегральні.

Для інтегральної оцінки гемостазу застосовується метод тромбоеластографії (ТЕГ) з використанням приладу під назвою тромбоеластографія. Головною особливістю ТЕГ є можливість обліку вкладу як плазмових, так і клітинних (тромбоцитів, еритроцитів, лейкоцитів) учасників гемостатичних реакцій і їх безпосередньої концентрації.

Тромбоеластографія (ТЕГ) - це функціональна методика оцінки гемостазу шляхом дослідження в'язкоеластичних властивостей тромбу.

Автори

Гріжимальський Євген Вікторович

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Лікар анестезіолог, к.м.н.
Досвід роботи - 20 років

Дата публікації: 11 грудня 2020 року
Поділитися:

Наші новини

всі новини

Фіксуйте акційні ціни

Фіксуйте акційні ціни на пакети з ведення вагітності та пологів у «Лелеці» до 29 лютого 2024 року.   При укладенні договору отримайте...

Декларація з сімейним лікарем в «Лелеці»

Запрошуємо вас заключити декларацію з сімейним лікарем у медичному центрі «Лелека» в Пущі-Водиці. Прийом за деклараціями проводить сімейний лікар...

Подарунки до Дня закоханих❤️

«Лелека» – це про любов. До Дня всіх закоханих МЦ «Лелека» разом з нашими партнерами підготували приємні подарунки-валентинки для...

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон