ua
Личный кабинет
Оксана Нечехова:  «Професія реаніматолога – це спосіб життя» | Новини | Медіацентр | Лелека
ua
Оксана Нечехова:  «Професія реаніматолога – це спосіб життя» | Новини | Медіацентр | Лелека

Оксана Нечехова: «Професія реаніматолога – це спосіб життя»

"Роби добро і кидай його у воду. Чим більше робитимемо добра, тим більше його буде в усьому світі" - життєве кредо Нечехової Оксани Олександрівни, завідуючої відділенням неонатології та інтенсивної терапії новонароджених. Ми говорили не лише про робочі моменти лікаря-професіонала, а й про життя поза стінами пологового будинку "Лелека".

- Ви неонатолог і дитячий реаніматолог. Як відбувався вибір професії та спеціалізації?

- Те, що я хочу бути лікарем, я вирішила в останніх класах школи, але вступала не тільки до медичного, а й до технічного вищого навчального закладу. Коли з’ясувалося, що пройшла в обидва, обрала, звичайно, медичний. Я здобувала освіту тоді, коли починалося впровадження програми сімейної медицини, і в один факультет були об’єднані лікувальний, педіатричний та санітарний. Після закінчення медичного факультету я обирала фах, планувала бути дитячим хірургом або нейрохірургом, а зрештою стала дитячим реаніматологом і неонатологом.

- Що для Вас включає поняття відповідальності лікаря?

- Відповідальність – це спосіб життя будь-якого лікаря, будь-якого медичного працівника. Ти завжди залишаєшся лікарем – на вулиці, в громадському транспорті. Йдеться не про юридичний аспект, а про моральний, професійний.

- Тож Ваша професія для вас – це життя?

- Скажу так: професія реаніматолога – це спосіб життя. Робота важка, іноді бувають негативні емоції, але позитивних, на щастя, значно більше. Іноді бувають ситуації з важкими патологіями у дитини, вона недоношена, пройшла важкі пологи, виникли інші проблеми, ти день у день проводиш з цією дитиною, з родиною, і з часом бачиш, що її батьки розуміють, наскільки треба радіти кожній дрібниці. Вони разом з тобою проходять цей шлях, зрештою, дитина виростає здоровою, і вони через кілька років приходять просто привітатися й подякувати – це ні з чим не порівняти! Батьки розказують про перемоги дитини на олімпіаді з англійської, на змаганнях з фігурного катання... Це дуже приємно, це те, заради чого ми працюємо.

- Наскільки важливим у Вашій роботі є технічне оснащення відділення?

- 50% успіху роботи неонатолога і дитячої реанімації – це технічне забезпечення, все інше – руки, знання й досвід персоналу. У «Лелеці» рівень допомоги на рівні Європи, Америки, Ізраїлю, і не в останню чергу – завдяки обладнанню та апаратурі. Наші головні принципи – іноваційність та гарантованість. Уся апаратура нова, сучасна, максимально підлаштовується під потреби дитини. Для того, щоб із цією апаратурою працювати, співробітники відділення проходили відповідні тренінги.

- Перевага приватного пологового будинку, зокрема, «Лелеки» - тільки в іноваційності?

- Тут загалом краще забезпечення у порівнянні, наприклад, із державним закладом. Крім того, як уже було сказано, «Лелека» - іноваційний заклад, в якому гарантовані професійний підхід і висока якість обслуговування. Весь персонал, від наймолодшої до найвищої ланки, пройшов серйозний відбір. Для нас важливо, щоб персонал хотів приходити на роботу і працював із задоволенням. Адже це безпосередньо відчувають пацієнтки. Жінка, потрапивши в «Лелеку», отримує іноваційність, гарантованість, психологічний комфорт.

- Якими критеріями Ви керувалися при відборі персоналу?

- Їх три: знання своєї справи, вміння працювати в колективі і вміння знаходити контакт з пацієнтами.

- У Вас був досвід керівництва відділенням до «Лелеки»?

- Я виконувала обов’язки резерва завідуючого, тобто керувати відділенням доводилося кілька місяців на рік. У мене є чітке уявлення, як слід організувати роботу колективу. Паралельно з питаннями медичної допомоги ми вирішуємо питання колегіальності, відносин всередині колективу. Коли колектив має високі практичні навички й розуміє доцільність та важливість кожної маніпуляції, він сам розуміє свою відповідальність. Коли кожен усвідомлює своє значення, свою роль, він може не тільки контролювати себе й колегу, але й допомагати колезі.

- Ви сказали про те, що Ваша робота – це спосіб життя. Але ж відпочивати теж потрібно...

- Як і всі, я спілкуюся зі своєю родиною, а ще «переключаюся» на інший вид діяльності, теж екстремальний: я займаюся парашутним спортом. Впродовж семи років я також була лікарем аеродрому. Мій чоловік військовий, він тренер команди з парашутного спорту, тож добре розуміє, що таке дисципліна й відповідальність. Родина мене розуміє та підтримує, в усьому допомагає.

- Яким принципом Ви намагаєтеся керуватися в усіх справах і в житті загалом?

- Роби добро і кидай його у воду. Чим більше робитимемо добра, тим більше його буде в усьому світі.

Дата публікації: 20 грудня 2016 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
Будемо раді знайомству 💚
Вернуться к регистрации
Оксана Нечехова:  «Професія реаніматолога – це спосіб життя» | Новини | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Медичний центр для жінок та дітей...

У Львові почав свою роботу Медичний центр для жінок та дітей «Лелека-UP» який об’єднав у собі жіночу консультацію та дитячу поліклініку....

Ведення пологів відновлено

Шановні пацієнти! Працює тимчасове пологове відділення на базі державного пологового будинку №5 у Києві за адресою проспект Валерія Лобановського, 2, у...

Жіноча консультація «Лелека» на Печерську...

Шановні пацієнти, раді повідомити, що 28 березня відновила роботу Жіноча консультація «Лелека» на Печерську.   Попри всі перешкоди на нашому...

  • Оксана Нечехова:  «Професія реаніматолога – це спосіб життя» | Новини | Медіацентр | Лелека
  • Оксана Нечехова:  «Професія реаніматолога – це спосіб життя» | Новини | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон