ua
Особистий кабінет
Важливі питання на тему "Епідуральна анестезія під час пологів" | Блог | Медіацентр
ua
Важливі питання на тему "Епідуральна анестезія під час пологів" | Блог | Медіацентр

Важливі питання на тему "Епідуральна анестезія під час пологів"

Лікар-анестезіолог пологового будинку "Лелека" Андрій Гарга  відповідає на важливі питання щодо епідуральної анестезії та знеболення під час пологів.

Що таке епідуральна анестезія при пологах?
Це метод знеболення пологів, при якому препарат вводиться в епідуральний простір, звідки просочується в нервові волокна, які іннервують живіт, матку та зону статевих органів. Місцевий анестетик блокує нервові волокна, які відповідають за біль, і таким чином перейми та процес пологів стає значно менш болісним для матері.

Чи впливає негативно епідуральна анестезія на організм матері та плода?
При правильній техніці виконання препарат всмоктується в кров матері в мізерній кількості, а через плацентарний бар’єр не проникає взагалі, тому не приносить ніякої шкоди ні матері ні дитині.

Як часто проводиться епідуральна анестезія в пологах?
В розвинених країнах світу понад 90% жінок народжують з епідуральною анестезією.

Коли розпочинають епідуральне знеболення?
Епідуральну анестезію можна розпочинати в будь-який період пологів, катетер можна встановити навіть до початку пологів.

Чи проводиться епідуральна анестезія після пологів?
Так, знеболюється не тільки народження дитини, але і післяпологовий огляд, ушивання розривів та епізіотомія (якщо в них виникає потреба).

Чи послаблює епідуральна анестезія пологову діяльність і чи подовжує період пологів?
Епідуральна анестезія не ослаблює скорочення матки та суттєво не подовжує тривалість пологів (аналіз більше ніж 50 000 пологів показав, що при епідуральній анестезії тривалість пологів може збільшуватися лише на 7 хвилин.

Чи використовують епідуральну анестезію при порушенні пологової діяльності матки?
Так, використовують. При дискоординованій пологовій діяльності епідуральна анестезія має лікувальний ефект, вона синхронізує скорочення матки та прискорює розкриття шийки матки, тому, в таких випадках, вона не заборонена, а, навпаки, показана.

Які існують протипоказання до епідуральної анестезії?
Епідуральна анестезія протипоказана при коагулопатії (знижена кількість тромбоцитів, порушення згортання крові), при наявності гнійничкових утворень в місці постановки катетера, а також при сепсисі (зараження крові). У всіх інших випадках епідуральна анестезія не протипоказана.

Які ускладнення епідуральної анестезії?
При правильній техніці виконання ускладнення відсутні. Може виникати післяпункційний головний біль (виникає у менше, ніж 1% вагітних, триває 2-3 дні і піддається лікуванню відповідними препаратами), мозаїчний блок (коли є анатомічні особливості хребта, анестетик поширюється у всі ділянки неоднаково, і, внаслідок цього, одна зона може бути знеболена краще, а інша - гірше). Рідкісними ускладненнями є потрапляння анестетика в судину або в спинномозкову рідину (при неправильній постановці катетера або його зміщенні). Але останні два ускладнення в наш час виключені, оскільки перед початком анестезії вводиться тест-доза (маленька доза анестетика) і оцінюється. Тільки після того, як лікар переконався, що реакції на тест-дозу немає, і катетер знаходиться там, де потрібно, вводиться основна знеболююча доза.

Чи буду я відчувати перейми та чи буду розуміти, коли потрібно тужитися?
Так, будете. Епідуральна анестезія виключає тільки больовий компонент, тому ви будете відчувати скорочення матки, але вони будуть не болісними.

Чи можу я під час епідуральної анестезії вставати, сидіти на м’ячику, ходити в душ чи туалет?
Так, можете. Препарати виключають тільки біль, а чутливість шкіри і здатність рухатися зберігаються. Тому ви можете поводитись в пологах як звичайно. Можливе відчуття «заніміння» в ногах, тому ходити треба обережно, щоб не перечепитися.

Чи є ризик ушкодження спинного мозку та паралічу після епідуральної анестезії?
Ні, оскільки епідуральний катетер встановлюється в тому місці, де спинного мозку вже немає (він закінчується значно вище).

Чи може бути алергічна реакція на препарати, що використовуються в пологах?
Алергічна реакція на вищевказані препарати виникає вкрай рідко, значно рідше, ніж алергія на антибіотики чи цитрусові.

Чи впливає епідуральна анестезія на психологічний стан матері?
Так, впливає. Дослідження показують, що епідуральна анестезія знижує ризик післяпологової депресії у породіллі.

Що робити, якщо я сумніваюся, чи хочу епідуральну анестезію в пологах?
При сумнівах варто порадитися з акушером-гінекологом та анестезіологом, які мають досвід роботи з епідуральною анестезією в пологах. Також варто обмінятися досвідом з жінками, які вже народжували під епідуральною анестезією.

Автори

Гарга Андрій Йосипович

Лікар-анестезіолог
Досвід роботи - 11 років

Дата публікації: 03 січня 2019 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Online-зустріч «Як підготуватися до...

Народження дитини одне з найголовніших рішень в житті майбутніх батьків, тому і підійти до нього необхідно зважено. Ви спитаєте, навіщо необхідна підготовка?...

Експертна колоноскопія - безкоштовно

З 13 по 31 травня 2024 року МЦ «Лелека» оголошує акцію: 30 процедур експертної колоноскопії для пацієнтів віком 45+  –   БЕЗ ОПЛАТИ....

Перевір родимки – збережи життя!

У травні весь світ відзначає Всесвітній день меланоми. МЦ "Лелека" приєднується до цієї важливої ініціативи та хоче нагадати всім про: необхідність захисту...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон