ua
Особистий кабінет
Секс під час вагітності: варто чи ні? | Блог | Медіацентр
ua
Секс під час вагітності: варто чи ні? | Блог | Медіацентр

Секс під час вагітності: варто чи ні?

Секс під час вагітності: варто чи ні? | Блог | Медіацентр

Вагітність – це унікальний та незабутній період у житті кожної жінки. З того моменту, коли вона дізнається, що незабаром стане мамою, її життя кардинально змінюється. Виникає необхідність більше приділяти увагу своєму здоров’ю, частіше відвідувати лікаря та проходити відповідні обстеження.

Окрім позитивних емоцій, що супроводжують настання вагітності, жінки зустрічаються із певними складнощами, такими як токсикоз, зміни у гормональному фоні, необхідність змінювати свій звичний ритм життя та рід діяльності. А на додаток до цього, у суспільстві існує велика кількість міфів та упереджень щодо вагітності, яка також не полегшує життя майбутній мамі. Наприклад, ні в якому разі не можна пити каву, займатися спортом, займатися сексом, тощо. Навіть, робити манікюр чи стригти волосся деякі «експерти» не радять. Отже, у вагітної виникає велика кількість питань, про які краще поговорити зі своїм лікарем.

В цій статті ми хочемо поговорити про секс під час вагітності, і постараємося відповісти на найпоширеніші питання, а саме:

 • Чи можна займатися коханням під час вагітності?
 • Коли можна займатися сексом під час вагітності?
 • До якого терміну можна займатися сексом під час вагітності?
 • Чи можна вагітним займатися оральним сексом?
 • Чому не хочеться сексу під час вагітності?
 • Що робити, якщо з’явилася кров після сексу під час вагітності?

 


Чи можна займатися сексом під час вагітності?

Це питання, яке турбує практично кожну вагітну жінку.

Статеве життя це важливий компонент як стосунків, так і повноцінного життя жінки, тому вагітність – це не привід обмежувати себе.

Для здорових жінок з нормальним перебігом вагітності немає ніяких протипоказань для сексу. У цьому питанні лікарі акушери-гінекологи та психологи однозначно сходяться на думці, що інтимне життя корисне і для вагітної жінки, і для стосунків майбутніх батьків, адже:

 • через підвищену чутливість під час вагітності жінка може відчувати більш яскраві та тривалі оргазми;
 • завдяки дотикам та ласкам, через додаткову стимуляцію вироблення гормону окситоцину, у жінки знижується рівень стресу;
 • підвищується самооцінка, через те що жінка відчуває себе жаданою, незважаючи на всі зміни в тілі.

Деякі вагітні уникають сексу, щоб не завдати шкоди своєму малюку. Це міф. Травмувати плід під час статевого акту неможливо. З анатомічної точки зору він надійно захищений такими структурами, як навколоплідні води, плацента та м’язи матки. Також, за умови відсутності протипоказань, секс не може бути причиною передчасного переривання вагітності. Більшість викиднів трапляються через порушення розвитку плоду.

Проте, є випадки, коли секс може бути небезпечним для виношування вагітності. Тому, я рекомендую обов’язково проконсультуватися з лікарем, який спостерігає вашу вагітність, на тему статевого життя. Тільки він може знати всі особливості перебігу вашої вагітності та відповісти на питання чи безпечно вам займатися сексом, чи варто уникати його у певні терміни!

Протипоказання до сексу під час вагітності

Лікар акушер-гінеколог буде рекомендувати утримуватися від сексу за умови наступних ускладнень:

 • вагінальні кровотечі;
 • підтікання навколоплідних вод;
 • передлежання плаценти;
 • болі під час статевого акту та кров’янисті виділення після нього;
 • істміко-цервікальна недостатність (стан, коли шийка матки відкривається передчасно);
 • шви на щийці матки та акушерський песарій;
 • обтяжений акушерський анамнез (був в житті випадок передчасних пологів чи викидню);
 • загроза переривання вагітності чи передчасних пологів.


Коли можна займатися сексом під час вагітності та які пози можна використовувати?

Сексом під час вагітності можна займатися як на ранніх термінах, так і під час другого та третього триместрів за умови, що вагітність перебігає нормально та немає перерахованих вище ускладнень.

Більшість поз під час сексу допустимі, якщо в цей час вам комфортно та немає болісних відчуттів.

Головне правило при виборі пози для сексу під час вагітності – максимально знизити навантаження на живіт. Також рухи повинні бути плавними та повільними і важливо контролювати глибину проникнення, щоб уникнути дискомфорту та болю.

Секс в першому триместрі вагітності

В цей період вагітності ваш живіт ще маленький, тому вам доступні всі пози, якими ви користувалися до вагітності.

В кінці першого – початок другого триместру підійдуть наступні пози:

 • ззаду – за рахунок зменшення навантаження на живіт;
 • зверху в позі вершниці – жінка сама може контролювати глибину, амплітуду, кут проникнення;
 • стоячи ззаду – теж зменшується навантаження на живіт, головне гарно впиратися в стіну, щоб не втратити рівновагу.

Секс в другому триместрі вагітності

Разом зі збільшенням вашого живота все більше потрібно уникати поз, які дають навантаження на живіт. Зверніть увагу на наступні пози:

 • лежачи на боку, спиною до партнера або обличчям один до одного;
 • зверху в позі зворотної вершниці.

Секс в третьому триместрі вагітності

Деяким жінкам на пізніх строках вагітності стає погано, коли вони лежать на спині, адже під вагою плоду може стискатися нижня порожниста вена. Таким вагітним відповідно слід уникати «місіонерської» пози.

Через вагу живота, тиск на спину все менше поз залишаються зручними, але вони все ж таки є:

 • зверху, у ванні – плавні рухи, вода знижує дію гравітації на живіт – хороший варіант на будь-якому терміні;
 • лежачи на боку обличчям один до одного.


До якого терміну можна займатися сексом під час вагітності?

Можна займатися сексом до будь-якого терміну вагітності, якщо ви не маєте протипоказань.

На пізніх термінах вагітності (після 38 тижня) статевий контакт навпаки позитивно впливає на підготовку шийки матки до пологів, особливо коли це незахищений секс. Справа в тому, що сперма містить простагландини – речовини, які розм’якшують шийку матки. А тому після 40 тижня деякі лікарі радять зайнятися сексом, щоб стимулювати пологи природнім шляхом.

Стосовно сексу у третьому триместрі існує різне ставлення. Деякі вважають, що він може спровокувати передчасні пологи, але наукові дослідження доводять, що при нормальному перебігу вагітності, статеві контакти не є фактором ризику передчасних пологів.

Необхідно зазначити, що при багатоплідній вагітності ризик передчасних пологів дійсно вище, а тому після 20 тижня лікар може рекомендувати майбутній мамі обмежити сексуальне життя.

Отже, відповідаючи на питання до якого місяця вагітності можна займатися сексом, однозначно можемо стверджувати, що якщо у вас немає протипоказань, але є бажання, то ви можете займатися сексом протягом всіх 9 місяців.


Чи можна вагітним займатися оральним сексом?

Оральний секс (куні) під час вагітності є абсолютно безпечним і в деяких випадках може бути альтернативою вагінальному сексу.

Оральні ласки підійдуть на будь-якому терміні вагітності. На третьому триместрі для куні підійде сидяча поза, коли жінка сидить на краю стільця чи ліжка.


Головне, не забувайте, що ваша безпека в пріоритеті, а тому якщо ви не можете бути впевнені у своєму партнері або змінюєте статевих партнерів – необхідно користуватися презервативом.

Звісно слід уникати усіх форм статевого життя, якщо у вашого партнера активна, або нещодавно діагностовано інфекцію, що передається статевим шляхом. Пам’ятайте, що інфікуватися венеричним захворюванням під час вагітності особливо небезпечно як для жінки, так і для майбутнього малюка.


Чому не хочеться сексу під час вагітності?

Сексуальне бажання жінок під час вагітності дуже індивідуальне, адже змінюється гормональний фон і це впливає не тільки на її емоційний стан, але і на лібідо.

У деяких вагітних зовсім зникає бажання статевого життя, що може бути зумовлено як гормональними змінами, так і психологічними моментам. Хвилювання щодо перебігу вагітності та майбутніх пологів, поява животику та набір ваги – усе це, може негативно вплинути на бажання жінки. А тому дуже важливою у такі моменти є підтримка та розуміння партнера.

Як правило, сексуальна активність жінки змінюється протягом усього періоду вагітності:

 • Під час першого триместру вагітні часто мають прояви токсикозу. Нудота, поганий апетит, підвищена втомлюваність та надмірна сонливість – усе ці фактори можуть зменшувати бажання сексу. І це абсолютно нормально!
 • Але з настанням другого триместру у більшості жінок самопочуття нормалізується. Також, у цей період підвищується рівень гормону естрогену, що сприяє «розквітанню» чуттєвості та сексуальності вагітної. Завдяки гормональним змінам та збільшенню кровопостачання статевих органів багато жінок починають частіше хотіти сексу та отримувати від нього набагато більше задоволення.


Що робити, якщо з’явилася кров після сексу під час вагітності?

Якщо після статевого акту з’явилася кров зі статевих шляхів, то потрібно не тільки утриматися від сексу, але і терміново повідомити про це лікаря.

Пам’ятайте, що кров’янисті виділення під час вагітності – це тривожний симптом. Він може свідчити про наявність таких небезпечних патологій як передлежання чи відшарування плаценти, а тому слід обов’язково обстежитися у лікаря. Деякі стани потребують негайного лікування!


На останок хочу наголосити, що інтимне життя – це не тільки про статевий акт.

Навіть, якщо з певних причини вам доводиться уникати вагінального сексу, то поцілунки, обійми та інші форми інтимних стосунків з вашим партнером позитивно впливають на емоційний і фізичний стан жінки, сприяють гармонійним стосункам у парі та не дають згаснути пристрасним відчуттям.

Бажаю вам берегти себе та насолоджуватися кожним моментом вагітності!

Автори

Цівина Оксана Миколаївна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, спеціаліст з УЗД діагностики
Досвід роботи - 15 років

Дата публікації: 10 січня 2024 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Online-зустріч «Як підготуватися до...

Народження дитини одне з найголовніших рішень в житті майбутніх батьків, тому і підійти до нього необхідно зважено. Ви спитаєте, навіщо необхідна підготовка?...

Експертна колоноскопія - безкоштовно

З 13 по 31 травня 2024 року МЦ «Лелека» оголошує акцію: 30 процедур експертної колоноскопії для пацієнтів віком 45+  –   БЕЗ ОПЛАТИ....

Перевір родимки – збережи життя!

У травні весь світ відзначає Всесвітній день меланоми. МЦ "Лелека" приєднується до цієї важливої ініціативи та хоче нагадати всім про: необхідність захисту...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон