ua
Личный кабинет
Чи можливі природні пологи при наявності міоми? | Блог | Медіацентр
ua
Чи можливі природні пологи при наявності міоми? | Блог | Медіацентр

Чи можливі природні пологи при наявності міоми?

Міома (лейоміома, фіброміома) матки є доброякісним утворенням у вигляді ущільнень і вузликів у тілі матки. Незважаючи на те, що лейоміома є найпоширенішою пухлиною органів репродуктивної системи у жінок, причини її появи та механізми розвитку ще до кінця не вивчені.

За даними різних авторів, поєднання міоми матки та вагітності відзначається у 0,5-6% спостережень. У віці старше 35 років міома матки виявляється у кожної 4-5-ї вагітної.

Безперечно, міома може ускладнювати перебіг вагітності та пологів, у зв'язку з чим відзначається висока частота оперативних втручань у жінок з міомою матки.

Чи можливі природні пологи при наявності міоми матки?

Щоб відповісти на це питання лікар має уточнити декілька моментів:

 • По перше – це локалізація вузлів.
  Якщо вузли розташовані в тілі матки далеко від шийки матки,  то природні пологи в такому випадку можливі.
  Але, якщо міоматозні вузли розташовані ближче до шийки матки або навіть в ній, то вони можуть заважати  народженню дитини, то в такому випадку методом розродження скоріше за все буде кесарів розтин.
 • По друге – це розмір вузлів.
  Якщо вузли невеликих розмірів (менше 5 см в діаметрі), то, як правило, вони не впливають на розташування дитини в матці і хід природніх пологів.
  Великі ж вузли дуже часто приводять до неправильного положення плода (поперечного або косого), що призводить до необхідності кесаревого розтину.
 • По третє – це перенесені операції на матці з приводу міоми.
  Міома може бути одною з причин непліддя, тому для підвищення шансів настання вагітності та зменшення ускладнень при вагітності, роблять операції з видалення вузлів (міомектомії). І в цих випадках, лікарю, який консультує жінку, для визначення тактики пологів необхідно знати об’єм операції, а саме, чи було під час видалення вузлів проникнення у порожнину матки.
  Якщо ні, то в такому випадку природні пологи можливі, а якщо так, то пологи будуть заплановані шляхом операції кесарів розтин. Тому, збираючись до лікаря для визначення плану пологів, візьміть із собою протокол операції міомектомії.

Лікарі акушери-гінекологи пологового будинку «Лелека» мають великий досвід пологів різної складності та використовують індивідуальний підхід до кожної жінки, яка готується стати мамою.

Наші лікарі врахують всі моменти і допоможуть скласти оптимальний саме для вас план пологів.

Автори

Цівина Оксана Миколаївна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, спеціаліст з УЗД діагностики
Досвід роботи - 14 років

Дата публікації: 17 лютого 2023 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Check-up «Перевір родимки» зі знижкою

У грудні акційний check-up «Перевір родимки» лише за 900 грн. (консультація лікаря + дерматоскопія). В Check-Up «Перевір родимки»...

Акція «Попередь рак грудей»

Місяць обізнаності про рак молочної залози, або "рожевий жовтень" добіг кінця, але не в "Лелеці". Ми хочемо нагадати жінкам про важливість регулярного обстеження...

Мега знижки від «Лелеки»❤️

Протягом місяця Медичний центр «Лелека» дарує багато знижок на різні медичні послуги, а саме: ✅ ВАГІТНІСТЬ ( будь-який пакет з ведення вагітності у...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон