ua
Особистий кабінет
Записатися
Пізня вагітність: за і проти | Блог | Медіацентр
ua
Пізня вагітність: за і проти | Блог | Медіацентр
Пізня вагітність: за і проти | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Пізня вагітність: за і проти

Пізня вагітність: за і проти | Блог | Медіацентр

Зовсім недавно жінка після 26 років вже вважалася "стара породілля". Дійсно, ідеальним для пологів вважається фізіологічний вік з 22 до 27, а психологічний - з 27 до 33. Сьогодні жінки охоче народжують дітей в більш пізньому віці - приблизно 13% дітей народжується у матерів старше 40. Які плюси і мінуси пізньої вагітності, ми розглянемо в цій статті.

Вагітність після 40: аргументи "за"

1. Фінансова стабільність.

Більшість жінок, які не народжували дітей в молодості, до сорока років мають стабільне джерело доходу, не відчувають проблем з житлом, і можуть назвати себе забезпеченими. Це, звичайно, вірно не для всіх, але зріла жінка, яка свідомо вирішила завести дитину, може створити собі і малюкові фінансову подушку на кілька років, заздалегідь придбати необхідні речі, підшукати няню. До речі, допомога няні - відмінний варіант для жінок, які не бажають кидати кар'єру після пологів.

2. Особиста реалізованість.

Пора життєвих експериментів зазвичай припадає на молоді роки, коли юнаки і дівчата шукають свій шлях у житті, професійне покликання, цікаві хобі, і так далі. Дитина заважає в пошуках, особливо якщо молодим батькам не допомагають старші родичі. У зрілих жінок такі проблеми виникають рідше: вони вже цілком стабільні в житті і знають, чого хочуть.

3. Свідоме планування.

Якщо ранні діти нерідко виходять незапланованими, то в зрілому віці спланувати своє життя на час вагітності та після народження дитини куди простіше.

4. Розвинена медицина.

Не остання причина, по якій стали можливі пізні пологи, - розвиток медицини. Сучасні медичні технології дозволяють виносити вагітність і народити дитину, навіть якщо у матері з цим є певні проблеми.

5. Життєвий досвід.

Дорослі матері менше нервують при вихованні маленьких дітей, менше зриваються на крик, спокійніше ставляться до витівок малюка. Крім того, вони можуть легко ділитися з дитиною своїм багатим досвідом.

Пізня вагітність: чому не варто цього робити

1. Ризик народження нездорової дитини.

Відомо, що з віком у матері збільшується шанс народити дитину з генетичними відхиленнями, наприклад, з синдромом Дауна. Навіть якщо генетична аномалія буде виявлена ​​в утробі, жінка опинеться перед непростим вибором: переривати вагітність або народити дитину-інваліда.

2. Проблеми зі здоров'ям матері.

До сорока років у багатьох жінок розвиваються хронічні захворювання. Під час вагітності та пологів організм переживає сильний стрес, який може прискорити розвиток хвороби. Це і захворювання судинної системи, і проблеми опорно-рухового апарату та інші.

3. Вікові зміни репродуктивних органів.

Після сорока років в організмі жінки починає змінюватися гормональний фон. Підвищується рівень чоловічих гормонів. Під їх впливом розростається шар ендометрія. Потовщення ендометрія заважає заплідненій яйцеклітині нормально закріпитися в матці, а сама яйцеклітина може бути нездоровою через уповільнення обміну речовин. Все це підвищує ризик патологій у плоду.

4. Зміна звичного способу життя.

Якщо жінка багато років живе звичним життям, після народження дитини їй доведеться міняти багато звичок. Це може викликати хронічний стрес і депресію.

5. Відсутність допомоги від рідних.

Молодим жінкам допомагають їх матері, які й самі досить молоді і повні сил. Але якщо жінка заводить дитину після 30, а тим більше після 40, допомога бабусі буде обмеженою через її похилий вік.

Як зменшити ризики при пізній вагітності

Якщо ви все ж зважилися завагітніти в пізньому віці, зробіть наступні кроки:

  • Пройдіть всебічне медичне обстеження. З'ясуйте, чи немає у вас критичних протипоказань до вагітності.
  • Якщо під час обстеження виявлено якісь проблеми, пройдіть курс лікування до настання вагітності.
  • Перейдіть на здоровий спосіб життя - правильне харчування, регулярний достатній сон, помірні фізичні навантаження і прогулянки на свіжому повітрі.
  • Попрацюйте зі своїм психологічним настроєм: навчіться знаходити приємне навколо себе і уникати стресів.
Автори

Мирошніченко Наталія Олександрівна

Психолог, кандидат педагогічних наук
Досвід роботи - 24 роки

Дата публікації: 19 липня 2019 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Нові надходження вакцин в МЦ «Лелека»

Ми раді повідомити про появу в МЦ «Лелека» довгоочікуваних вакцин: Вакцина «Бексеро» – для профілактики менінгококової інфекції...

Фіксація ціни на ведення пологів

З 1 жовтня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на медичні послуги з усіх напрямків. Щоб не хвилюватися про підвищення цін до самих пологів ...

Мега знижки від «Лелеки»❤️

Протягом місяця Медичний центр «Лелека» дарує багато знижок на різні медичні послуги, а саме: ✅ ВАГІТНІСТЬ ( будь-який пакет з ведення вагітності у...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон