ua
Личный кабинет
Аналізи. Чому так багато і чи всі вони потрібні? | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
Аналізи. Чому так багато і чи всі вони потрібні? | Блог | Медіацентр | Лелека

Аналізи. Чому так багато і чи всі вони потрібні?

Інколи вагітним здається, що усі дев’ять місяців очікування дитини ледве не повністю складаються з аналізів. Їх дійсно доводиться здавати доволі часто, очікування результатів іноді буває нервовим, крім того, жінки часто вважають, що лікарі призначають непотрібні аналізи, просто для того, щоб «перестрахуватися». Так навіщо потрібні аналізи?

Найоб’єктивніша інформація

Збір анамнезу – тобто, отримання від жінки інформації про її спосіб життя, попередні вагітності, інфекційні і хронічні захворювання – важлива частина роботи лікаря, який приймає вагітну на облік. Проте найбільш об’єктивну інформацію можна отримати саме за допомогою аналізів.

Перш за все, вагітній треба здати аналіз крові. Інколи – кілька разів. Наприклад, загальний аналіз крові беруть чотири-шість разів: при оформленні на облік, кожний триместр, безпосередньо перед пологами. Загальний аналіз крові інформує про наявність лейкоцитів (вони свідчать про запальний процес в організмі), показує рівень гемоглобіну, еритроцитів. Тричі упродовж вагітності роблять біохімічний аналіз крові (перший раз – при встановленні на облік, другий – на 18-му тижні, третій – після 30-го тижня вагітності).

Аналіз крові також беруть для виявлення гепатиту та ВІЧ – робиться це мінімум двічі за вагітність.

Навіть якщо жінка знає, яка в неї група крові і резус-фактор, їй в будь-якому разі роблять аналіз крові для підтвердження цих показників. Якщо є вірогідність резус-конфлікту, аналіз на наявність антитіл можуть проводити до десяти разів.

З 10 по 12-й тиждень вагітності проводять скринінг, котрий включає аналіз крові та УЗД для раннього виявлення патологій розвитку плода, зокрема, хромосомних порушень, патологій нервової трубки та інших серйозних проблем. Якщо у лікарів виникають будь-які сумніви, призначаються додаткові аналізи.

В Україні не є обов’язковим аналіз крові на TORCH-інфекції (він виявляє наявність антитіл до токсоплазмозу, вірусу простого герпесу, цитомегаловірусу, краснухи), але лікарі рекомендують його робити. Ми радимо майбутній мамі не відмовлятися від проведення цього аналізу.

На шостому місяці вагітності проводиться тест на толерантність до глюкози, який дозволяє виявити гестаційний діабет – сахарний діабет, який вперше проявляється під час вагітності. Якщо перший тест дає позитивний результат, його проводять повторно.

Аналіз сечі вагітні здають при кожному візиті у жіночу консультацію. Він принципово важливий, оскільки дає можливість у динаміці спостерігати стан майбутньої мами. Зокрема, важливі такі показники, як лейкоцити і білок сечі. Вони можуть свідчити про наявність запалення або гестоз, що починається (розвивається). Крім того, за аналізом сечі виявляють безсимптомну бактеріурію – стан, який може загрожувати жінці запальним процесом у нирках на пізніх термінах вагітності.

Ультразвук на допомогу

Як мінімум тричі за вагітність майбутня мама проходить ультразвукове дослідження плоду. Перше обов’язково роблять в 10-14 тижнів, друге - на 18-22 тижні, третє – на 30-34 тижні. Останнє УЗД проводять і пізніше, ближче до пологів, щоб переконатися, що до цього моменту не з’явилися показання до кесаревого розтину. Лікарі у всьому світі вважають, що УЗД треба робити стільки разів упродовж вагітності, скільки це необхідно для того, щоб переконатись, що з дитиною все добре.

Як мінімум один раз за всю вагітність (а краще двічі, в другому і третьому триместрах) проводять допплерографію, обстеження, яке дає можливість оцінити роботу кровоносної системи і серця дитини, плацентарний кровообіг та інші фактори, які підтверджують норми розвитку плоду.

Здається, що аналізів і досліджень під час вагітності доводиться здавати і проходити дуже багато. Єдине, що повинно заспокоювати – усе це робиться для блага вашого малюка і збереження здоров’я мами. Крім того, триває це лише дев’ять місяців…

Авторы

Микитенко Наталія Миколаївна

Лікар акушер-гінеколог
Досвід роботи - 14 років

Дата публікації: 05 жовтня 2016 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
Будемо раді знайомству 💚
Вернуться к регистрации
Аналізи. Чому так багато і чи всі вони потрібні? | Блог | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід на e-mail та в смс за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Медичний центр для жінок та дітей...

У Львові почав свою роботу Медичний центр для жінок та дітей «Лелека-UP» який об’єднав у собі жіночу консультацію та дитячу поліклініку....

Ведення пологів відновлено

Шановні пацієнти! Працює тимчасове пологове відділення на базі державного пологового будинку №5 у Києві за адресою проспект Валерія Лобановського, 2, у...

Жіноча консультація «Лелека» на Печерську...

Шановні пацієнти, раді повідомити, що 28 березня відновила роботу Жіноча консультація «Лелека» на Печерську.   Попри всі перешкоди на нашому...

  • Аналізи. Чому так багато і чи всі вони потрібні? | Блог | Медіацентр | Лелека
  • Аналізи. Чому так багато і чи всі вони потрібні? | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон