ua
Особистий кабінет
Чому не виходить завагітніти другою дитиною | Блог | Медіацентр
ua
Чому не виходить завагітніти другою дитиною | Блог | Медіацентр

Чому не виходить завагітніти другою дитиною

Чому не виходить завагітніти другою дитиною | Блог | Медіацентр

Після перших успішних пологів більшість жінок впевнені, що з другої вагітністю проблем не буде. Рішення про другу дитину прийнято, проходить кілька місяців, а вагітність так і не наступила. В чому може бути проблема?

Причин, за якими не настає друга вагітність, може бути декілька. Це можуть бути:

 • проблеми зі здоров'ям жінки;
 • проблеми зі здоров'ям чоловіка;
 • маленький часовий проміжок після попередніх пологів;
 • похилий вік матері;
 • нерегулярні заняття сексом;
 • нарешті, просто стрес.

Розглянемо найбільш часто зустрічаємі причини.

Нерегулярні заняття сексом

Якщо перша дитина ще зовсім маленький, більшість молодих батьків не можуть похвалитися бурхливим ​​сексуальним життям. Секс відбувається, коли є можливість усамітнитися. Між тим, щоб настала повторна вагітність, активно займатися сексом потрібно в середині менструального циклу жінки. У цей час відбувається овуляція, і тільки тоді може наступити зачаття.

Маленький термін після перших пологів

Якщо пара вирішила завести другу дитину відразу після перших пологів, причина може бути в тому, що організм матері ще не відновився. Треба переконатися, що менструальний цикл повністю увійшов в норму, місячні наступають регулярно, рясно. При цьому в період лактації, тобто годування грудьми, овуляція може притримуватисся гормонами. Це не означає, що годуюча мати не може завагітніти зовсім, але в цьому може бути причина.

Зміни в репродуктивній системі матері

З одного боку, жінка, яка одного разу народила, вже не може вважатися безплідною. З іншого – після перших пологів в репродуктивній системі можуть відбутися зміни, що перешкоджають нової вагітності. Інфекції родових шляхів, приховані запалення, спайки, кісти, збої гормональної системи – ось тільки декілька причин, які можуть не давати завагітніти повторно. При цьому жінка може відчувати себе чудово, без будь-яких неприємних симптомів. Тому якщо є труднощі з другої вагітністю рекомендується огляд лікаря-гінеколога і комплексне обстеження репродуктивної системи:

 • аналіз мікрофлори піхви;
 • мазок на збудників ЗПСШ;
 • УЗД органів малого тазу;
 • перевірка маткових труб на прохідність;
 • лапароскопія (огляд за допомогою спеціальних маніпуляторів).

Вікові репродуктивні проблеми

Після 35 років у жінок починає знижуватися активність статевої системи. Овуляція настає рідше, і вгадати правильну дату для зачаття все складніше. Для того, щоб підвищити ймовірність вагітності, краще обчислювати дні овуляції, вимірюючи ректальну температуру. Можливо, лікуючий лікар пропише стимулюючу терапію, щоб налагодити активність репродуктивної системи.

Постійний стрес і психологічні проблеми

Не всі стани пацієнта доказова медицина здатна аргументовано пояснити, але так чи інакше, є прямий зв'язок: якщо жінка перебуває в постійному стресі, її охоплюють страхи, турботи і тривоги, вагітність може не наступати дуже довго.

Щоб знизити рівень тривожності, є простий спосіб: подружжя вирушає у відпустку. Старшу дитину краще на цей час залишити бабусям. Подружжя повинні зосередитися один на одному і максимально розслабитися в іншій обстановці.

Проблеми з репродуктивним здоров'ям партнера

Приблизно в 30% випадків вагітність не настає через проблеми у партнера. Найпоширеніші причини нездатності чоловіка запліднити партнерку – це:

 • патології статевих органів, непрохідність сім'яних канатиків, інші вроджені особливості;
 • варикоцеле та інші захворювання суміжних систем, що ведуть до безпліддя;
 • гострі або хронічні інфекції сечостатевих шляхів, залічені запалення;
 • недостатня активність сперматозоїдів в результаті шкідливих звичок;
 • вікові зміни.

Якщо жінка хоче завести другу дитину з новим чоловіком, ймовірність, що проблема на його стороні досить висока. Якщо у чоловіка вже є діти, особливо з цієї ж партнеркою, то навряд чи справа у вроджених вадах: швидше за все, винна інфекція статевих органів, захворювання суміжної системи або вік. Для того, щоб з'ясувати, чи так це, чоловікові варто зробити спермограмму. Аналіз сперми покаже, який зміст активних сперматозоїдів, і чи достатньо воно для запліднення. Якщо підозри підтвердяться, чоловікові слід пройти додаткові обстеження, і можливо, лікування.

Автори

Лупіч Світлана Володимирівна

Заступник медичного директора з амбулаторно-консультативних відділень. Завідувач МЦ "Лелека" на Печерську. Лікар акушер-гінеколог вищої категорії
Досвід роботи - 22 роки

Дата публікації: 15 листопада 2019 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Фіксація ціни на ведення пологів

Укладайте договір на пологи в "Лелеці"   – зафіксуйте ціну зараз і не хвилюйтесь про її підвищення до самих пологів. Укладаючи договір на пологи...

Online-зустріч «Як підготуватися до...

Народження дитини одне з найголовніших рішень в житті майбутніх батьків, тому і підійти до нього необхідно зважено. Ви спитаєте, навіщо необхідна підготовка?...

Фіксуйте ціни

Укладайте договір на пакети з ведення вагітності та пологів у «Лелеці» до 31 травня 2024 року  – зафіксуйте ціну і не турбуйтеся про її...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон