ua
Особистий кабінет
Записатися
Другі пологи: Особливості, Як проходять ❓ Повторний кесарів розтин - Leleka | Блог | Медіацентр
ua
Другі пологи: Особливості, Як проходять ❓ Повторний кесарів розтин - Leleka | Блог | Медіацентр
Другі пологи: Особливості, Як проходять ❓ Повторний кесарів розтин - Leleka | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Другі пологи: як проходять і до чого повинна бути готова породілля

Другі пологи: Особливості, Як проходять ❓ Повторний кесарів розтин - Leleka | Блог | Медіацентр

Часто жінки думають, що другі пологи легші за перші, проте це стереотип. Перший досвід допомагає жінці простіше перенести основні етапи вагітності та процес народження дитини. Оскільки породілля, що народжує вдруге менше переживає через незнайомі відчуття і вміє справлятися з типовими для цього положення проблемами.

Однак не варто забувати, що кожні наступні пологи - це завжди індивідуальний процес, який залежить від найрізноманітніших факторів. Тому чекати, що все пройде ідентично першому разу, все ж не варто. Особливо в тому випадку, якщо між вагітностями пройшло 5 років і більше.

Незалежно від того, перші, другі чи треті пологи у жінки, для неї цей процес особливо хвилюючий і напружений.

  • Знаючи це, фахівці приватного пологового центру "Лелека" завжди готові прийти на допомогу, надати спеціалізовану висококваліфіковану акушерсько-гінекологічну та неонатологічну медичну допомогу на рівні світових стандартів.

 

Вас та вашого малюка очікують кращі умови для безпечних пологів, комфортні та сучасні палати для перебування, професійні та досвідчені акушерки, акушери-гінекологи, неонатологи, медичні сестри, турботливий персонал, курси для майбутніх батьків і, звичайно, постійний контроль провідного лікаря всі 9 місяців вагітності.

На кожному етапі вагітності та пологів, ви відчуєте себе в повній безпеці, тому що, пологовий будинок "Лелека" - це єдиний медичний заклад в Україні, який має Золоту медаль якості від акредитаційної комісії Joint Commision International.

Перша і друга вагітність: що спільного

З точки фізіології всі вагітності проходять однаково. Кожна вагітність ділиться на триместри, триває 9 місяців (37-42 тижні), а плід проходить все ті ж етапи розвитку, що й при першій вагітності. Жінка, також може відчувати ранкову нудоту, розлад травлення, печію, мати набряки.

Не скасовується й медичний супровід вагітності. Жінка робить стандартні аналізи, дослідження, проходить скринінг плоду, планово відвідує гінеколога тощо.


 

За пару місяців до других пологів у жіночій консультації або лікарні майбутній матері запропонують пройти підготовчий курс. Краще від нього не відмовлятися, адже багато нюансів могли просто забутися, якщо з перших пологів пройшло кілька років.

Особливості другої вагітності

Кожна нова вагітність - це дитина з унікальним набором генів, фізіологічними особливостями та іншими біологічними характеристиками, які активно впливають на процес виношування та пологів.

Що впливає на протікання вагітності:

  • Спадковість з боку батьків жінки;
  • Спадковий фактор з боку батька дитини (особливо у випадку різних батьків у дітей);
  • Умови життя вагітної жінки;
  • Великий плід;
  • Пора року;
  • Прийом ліків, режим харчування тощо.

Через це, навіть якщо умови майбутньої мами не змінюються, сама вагітність може суттєво відрізнятися.

Але головні відмінності починають проявлятися тільки з початку підготовчого періоду до пологів.


 

Наприклад, при других пологах може не бути "тренувальних" безболісних переймів, а відразу з'являються родові й болючі, які призводять до розширення шийки матки і подальшого народження дитини.

Для другої вагітності, також не завжди характерне опускання живота перед пологами, як у первородних жінок.

Та й починатися вони можуть зовсім не так, як в перший раз, через фізіологічні відмінності шийки матки, родового каналу, особливостей плоду тощо.

Тому тут ніяких закономірностей немає, а значить, якщо перші пологи пройшли досить складно або легко, не варто переживати або розраховувати на те, що подібне трапитися й наступного разу.

Кожна жінка, незалежно від того, це перші чи другі пологи, повинна розуміти, що вибираючи приватні пологові будинки в Києві, в такий відповідальний період життя, як для себе, так і малюка, важливо звернути увагу на найосновніше - стандарти медичної, епідеміологічної, психологічної та фізичної безпеки тієї клініки, де збирається народжувати.


 

Адже в даному випадку, вибір можна зробити всього один раз, а значить, варто задуматися, де, як та з ким, ваш малюк зможе легко й безпечно з’явитися на світ.

Як проходять другі пологи

На процес пологів завжди впливає інтервал між вагітностями. Якщо другі пологи йдуть відразу за першими, жінки можуть не відчувати:

  • "Тренувальні" безболісні перейми;
  • Відхід слизової пробки;
  • Опущення живота, як попереджувальну ознаку до початку пологів.

При першій вагітності організм реагує на новий "досвід" поступово, безболісними переймами, повільним розширенням шийки матки, опусканням живота.

  • При другій вагітності процес пологів зазвичай проходить інтенсивніше, родові шляхи стають еластичними, а шийка матки відкривається швидше.

Це, по-перше, скорочує загальний час родового процесу, а по-друге, знижує ризик тріщин та розривів. Хоча і тут бувають, звичайно, винятки.


 

У будь-якому випадку, всі фізіологічні особливості другої вагітності потрібно враховувати й уважно стежити за своїм станом, щоб при перших ознаках пологів можна було своєчасно звернутися за медичною допомогою. Особливо після 37 тижня вагітності.

Якщо різниця між пологами більше 5 років, для жінки родовий процес найчастіше проходить, так як і в перший раз. Адже через настільки довгий період, організму властиво "забувати" про фізичні особливості родової діяльності.


 

Тому стереотип про те, що другі пологи проходять легше та швидше - невірний. Кожна вагітність протікає індивідуально, незалежно від послідовності.

Особливо неправильне судження про те, що треті пологи найпростіші. Насправді, вони бувають найскладніші. За рахунок віку жінки та послаблення м'язів передньої стінки матки, через неодноразове її розтягнення.

Провідні гінекологи приватного пологового центру "Лелека" наполегливо рекомендують серйозно поставитися, як до першої вагітності, так і до п'ятої. Не пропускати планові огляди і в належній мірі виконувати всі призначення та рекомендації лікаря.


 

Другі пологи після кесаревого розтину

Кесареве після кесаревого розтину - це не обов'язкове правило, як вважалося раніше. Оскільки сьогодні наявність рубця на матці не є протипоказанням для наступних природних пологів.

Безумовно, така ситуація можлива не у всіх випадках, а тільки тоді, коли немає медичних протипоказань, пов'язаних зі здоров'ям мами та малюка.

Повторний кесарів розтин рекомендується якщо:

  1. Передлежання плаценти.
  2. Великий плід.
  3. Багатоплідна вагітність.
  4. Є анатомічні особливості тазу (вузький таз).
  5. Поздовжній операційний рубець.
  6. Неправильне передлежання дитини (сідничне, поперечне).
  7. Жінка страждає на офтальмологічні патології.
  8. Захворюваннями ендокринної та серцево судинної системи.

У таких випадках краще не ризикувати й провести операцію повторно.

Якщо під час першої вагітності плід був з сідничним передлежанням (пряме показання для кесаревого), а при наступній, дитина розташовується в матці нормально і стан післяопераційного шва задовільний, - жінка може самостійно народити дитину, природним шляхом.

Зверніть увагу!
Фахівці приватного пологового будинку в Києві "Лелека" нагадують, що всі рекомендації щодо другої вагітності актуальні тільки в перші 5-7 років після пологів. Через цей період організм жінки максимально відновлюється і другі пологи проходять, практично, так само, як і перші.

Щоб остаточно розвіяти всі страхи та побоювання, зверніться до пологового будинку "Лелека", який має репутацію найбезпечнішого і найдоступнішого приватного пологового будинку в Україні.

Комплексна підтримка жінок в період вагітності, кваліфікована організація та супровід пологів - це основна спеціалізація нашого медичного закладу, де всі майбутні мами отримують повну медичну допомогу з індивідуальним підходом лікарів.

Автори

Шемякіна Наталія Миколаївна

Медичний директор МЦ «Лелека», акушер-гінеколог вищої категорії, к. мед. наук
Досвід роботи - 32 роки

Дата публікації: 29 квітня 2021 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Акція – експертна гастроскопія зі знижкою 50%

Вас турбують скарги на ЖКТ? Вам призначили проведення ендоскопічного обстеження шлунку, стравоходу і ви обираєте, де пройти гастроскопію у Києві? Лише в жовтні...

Експертна колоноскопія під наркозом

З 1 по 31 жовтня 2024 року МЦ «Лелека» оголошує акцію: 30 процедур експертної колоноскопії під наркозом для пацієнтів віком 45+  –...

Знижки на пакети з ведення пологів

Протягом місяця даруємо знижки до -9% на будь-який пакет з ведення пологів у «Лелеці» : ✳️ -3% знижки – отримають всі пацієнти, які укладуть...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон