Готуючись до планової операції кесарів розтин, пацієнтки завжди задають багато питань з цього приводу.
Ми розуміємо, що перед операцією ви дуже хвилюєтеся, і інформація під час консультації може сприйматися не повністю, тому ми підготували для вас відповіді на найпоширеніші питання про операцію кесарів розтин, які ви можете прочитати в спокійній атмосфері. Тож почнемо.
Який вид анестезії?
Вид анестезії визначається індивідуально лікарем анестезіологом після ознайомлення з даними анамнезу, клініко-лабораторних досліджень, побажань пацієнта.
В більшості випадків ми рекомендуємо реґіонарні методи анестезії (спінальна, епідуральна). У зв’язку з меншими ризиками для матері та дитини а також більш якісним післяопераційним знеболенням.
Як готуватися до анестезії?
Якщо лікар не надав індивідуальних рекомендацій. Слід утриматись від вживання твердої їжі (в тому числі кефір, молоко, йогурт) за 6-8 годин та рідини (негазована вода, чай) за 2 години до запланованого оперативного втручання.
Якщо ви приймаєте лікарські препарати обов’язково проінформуйте про це лікаря анестезіолога.
Коли можна пити воду після операції?
Відразу після операції можна пити чисту прозору негазовану воду маленькими порціями з інтервалом в 10-20 хвилин. При гарній переносимості рідини, кількість випитої за 1 раз води поступово збільшують.
Після загальної анестезії або у разі наявності нудоти рекомендується почати пиття через 1 годину після завершення операції.
Чи можу я споживати їжу після операції?
Якщо вода переноситься добре, за відсутності нудоти та блювання, через 2 годин після операції можна їсти. Меню нашого ресторану складено з урахуванням післяопераційного відновлення кишківника.
Чому корисно жувати жувальну гумку?
Наявні дані свідчать про те, що жувальна гумка протягом перших 24 годин після операції прискорює раннє відновлення функції кишечника та покращує самопочуття матері. Ви можете жувати жувальну гумку тричі на день протягом 30 хвилин.
Чи зможу я відразу після наркозу годувати дитину?
Будь-які ліки для наркозу та ліки, які будуть використовуватися для Вашого знеболення після операції надходять в грудне молоко в дуже малих кількостях. Тому немає жодної необхідності зціджувати та виливати грудне молоко після наркозу. Ви абсолютно безпечно можете розпочати годування грудним молоком відразу після анестезії.
Чому важливо ходити після операції?
Ходьба допомагає запобігти утворенню згортків крові (тромбів) у ногах, знижує ризик виникнення запалення, інфікування, застійних явищ і спайок.
В операційній на Вас одягнуть жовтий браслет який означає що у Вас підвищений ризик падіння. На протязі всього часу поки він буде одягнутий, вставати чи ходити Ви маєте виключно у супроводі медичного персоналу або Вашого партнера.
Через 4-6 годин після операції незабаром після відновлення рухів у ногах медична сестра допоможе Вам присісти на край ліжка та почати ходити.
Ви можете використовувати бандаж, він полегшить стан і підтримає живіт. Надягати його слід перед тим, як вставати, а ось у ліжку краще обійтися без нього.
Чи зможу я приймати душ після операції?
За бажанням Ви зможете прийняти душ через 6 годин після операції. Теплий душ розслаблює та допомагає зменшити м'язовий біль. Намагайтеся уникати контакту рани з водою, до моменту її повного загоєння. У разі якщо Ви все ж таки намочили пов'язку – зверніться до медичної сестри, яка здійснює догляд за Вами.
Чи буду я відчувати біль після операції?
Ви будете відчувати незначні больові відчуття після операції, це нормально. Гарне знеболення вкрай необхідне для того, щоб ви могли вставати з ліжка, ходити та здійснювати догляд за дитиною. Тому ми просимо всіх наших пацієнтів оцінювати інтенсивність білю, і повідомляти медичний персонал.
Як мені оцінити інтенсивність свого болю?
Щоб лікар міг зрозуміти, як саме у Вас болить – нестерпно чи більш-менш помірно – скористайтеся, будь ласка, шкалою нижче та опишіть свій біль від 0 до 10, де 0 – це «біль відсутній», а 10 (крайня права точка) – «найнестерпніший біль, який ось-ось призведе до загибелі». Знеболення вважається задовільним, якщо біль який ви відчуваєте виражений не більше ніж на 3 бали. Оцінка Вами сили свого болю є дуже важливою. Адже деяким людям потрібно більше знеболюючих ліків, ніж іншим. Ось чому Ваша оцінка інтенсивності болю допоможе нам – лікарям – запропонувати Вам той чи інший знеболюючий препарат і його дозування.
Коли мене випишуть додому?
Коли можна виписуватися додому, вирішує лікуючий лікар. Зазвичай виписка можлива на 3-5 добу після кесаревого розтину. Виписавшись додому, породіллі необхідно якомога більше відпочивати. Деякий час після операції буде зберігатися слабкість, підвищена стомлюваність, больові відчуття в області шва. Тому потрібна особлива увага і допомога з боку членів сім'ї, які можуть взяти на себе частину домашніх справ.
В яких випадках потрібна консультація анестезіолога після операції?
Якщо після операції ви відчуваєте незвичний для Вас головний біль, який посилюється в вертикальному положенні. Або відчуваєте виражену слабкість, біль, оніміння в нижніх кінцівках – повідомте про це лікаря анестезіолога.
Сподіваємося, в цій статті ми відповіли на всі ваші питання.
Зберегти пам’ятку на телефон можна ТУТ