Як відрізнити справжні перейми від тренувальних? | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
ua
Личный кабинет
Як відрізнити справжні перейми від тренувальних? | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
ua
Як відрізнити справжні перейми від тренувальних? | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві

Як відрізнити справжні перейми від тренувальних?

Як відрізнити родові перейми від тренувальних, допоможе розібратися Шемякіна Наталія Миколаївна, завідуюча акушерським відділенням пологового будинку «Лелека».

Тренувальні перейми

Тренувальні перейми, або як їх ще називають, несправжні, або перейми Брекстона-Хікса – це нерегулярні перейми, які не мають наростаючої інтенсивності. Матка може приходити в тонус, але, в нормі, він повинен швидко минати. Наприклад, тонус виник один раз за півгодини і матка досить швидко розслабилася. Потім тонус знову з’явився тільки через дві години і знову минув. Це – тренувальні перейми, у них немає наростання по інтенсивності та вони не стають частішими.

Тренувальні перейми фізіологічно передбачені нашим організмом. Так матка готується виконати важку роботу в процесі пологів. У нормі, тренувальні перейми з’являються в термінах вагітності, близьких до пологів – з 37 тижня вагітності.

Поява тренувальних переймів на ранніх термінах вагітності – це не норма.

Матка може приходити в тонус при активному способі життя, фізичних навантаженнях, при зміні положення тіла, але цей тонус повинен швидко проходити. У нормі, матка не повинна часто приходити в тонус. І тим більше, переймів, як таких, до 37 тижня вагітності не повинно бути.

Перейми Брекстона-Хікса на ранніх термінах – це загроза передчасних пологів. Якщо у жінки протягом дня періодично повторюються перейми: через годину, через 2, потім знову через годину, (навіть, якщо вони не регулярні), на термінах до 37 тижня – такий тонус повинен насторожити майбутню маму. Бо це не норма, а загроза передчасних пологів. Це привід звернутися до фахівця та змінити свій ритм життя, вдягнути бандаж. Причини виникнення передчасних пологів – найчастіше, внутрішні, викликані гормональними порушеннями та порушенням фізичного здоров'я жінки. Але значні фізичні навантаження та стреси також можуть стати причиною передчасних пологів.

Родові перейми

На відміну від тренувальних, родові перейми є регулярними. Матка приходить в тонус спочатку один раз на 15 хвилин, і через деякий час – один раз на 7-10 хвилин. Перейми поступово стають частішими, довшими та сильнішими. І вже виникають кожні 5 хвилин, потім 3 і, нарешті, кожні 2 хвилини.

Справжні родові перейми – це перейми кожні 2 хвилини, тривалістю 40 секунд. Якщо протягом години-двох перейми посилюються – болі, які починаються внизу живота або в попереку і поширюються на живіт, – скоріше за все, це справжні родові перейми.

Тренувальні перейми не стільки болючі, скільки незвичайні для жінки. Коли майбутня мама бачить, як живіт приходить в тонус – його форма змінюється і він стає щільним, як надутий м'ячик. Це може її трохи лякати. Але жінка повинна розуміти, що у справжніх, родових переймів, повинна бути чітка періодичність, посилення та почастішання за певний проміжок часу. Справжні перейми ніколи не припиняються, а тренувальні – так. Матка то приходить в тонус, то розслаблюється.

Часто жінки плутають перейми з тонусом, який викликаний іншими фізіологічними процесами в організмі. Наприклад, посиленою перистальтикою кишківника, кишковими інфекціями, коліками і ін.

Що ще повинно насторожити жінку?! Якщо протягом години-двох матка періодично приходить в тонус і з'явилися слизові, кров'янисті (з прожилками крові або коричневі) виділення, то скоріше за все, йдуть структурні зміни шийки матки – вона розкривається. Також важливим знаком, що час звернутися за допомогою, є відходження слизової пробки задовго до пологів. Відходження її в термінах пологів, за тиждень-два до пологів – це нормально.

Відстежуємо родові перейми

Існує кілька методів визначення типів переймів. Жінка це може зробити сама, записуючи періодичність і тривалість переймів на папері або відслідковувати їх за допомогою спеціальних програм для комп'ютера та телефону. А може звернутися до лікаря в жіночу консультацію або в пологовий будинок, де фахівець проведе фетальне моніторування (КТГ плода). За допомогою 2 датчиків відслідковується серцебиття плода, скорочення матки та визначається, тренувальні це перейми чи родові.

Коли їхати в пологовий будинок

Якщо протягом години-двох відбувається наростання та посилення болю, інтенсивність його збільшується, періодичність переймів чітка і простежується регулярність, – можна їхати в пологовий будинок. Жінка може помилитися, але краще приїхати та точно переконатися, родові це перейми чи тренувальні.

Якщо відходять навколоплідні води, то можна також потихеньку збиратися та їхати в пологовий будинок. Так як, в нормі, після цього повинна початися родова діяльність.

Головне, жінка не повинна панікувати. Латентна фаза пологів може тривати 8-10 годин до моменту повного розкриття шийки. Родова діяльність не протікає за 30 секунд. У процесі родової діяльності шийка матки у жінок, які народжують вперше, відкривається за годину десь на 1 см. Їй потрібно розкритися на 10 см, тобто у жінки до моменту народження дитини є близько 10 годин.

Легкої вам вагітності та пологів!

Дата публікації: 05 грудня 2016 року
Дата оновлення: 12 січня 2018 року
Поділитися:

Наші новини

всі новини

Ранні ознаки вагітності

Для жінок з регулярним менструальним циклом найбільш рання та надійна ознака вагітності - це затримка менструації. Однак є й інші ранні симптоми вагітності, на які...

Анемія у вагітних

Залізодефіцитна анемія (ЗДА) — патологічний стан, який характеризується порушенням синтезу гемоглобіну та еритропоезу внаслідок дефіциту в організмі заліза....

Міцний імунітет

Ділимося з вами порадами лікаря-дієтолога пологового будинку Лелека" Ситник Лесі . Якісний сон, фізична активність та збалансоване харчування залежать від...

  • Як відрізнити справжні перейми від тренувальних? | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
  • Як відрізнити справжні перейми від тренувальних? | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон
Пологовий будинок. Жіноча консультація, Оболонський р-н
м. Київ Оболонський р-н,
вул. Квітки Цісик, 56
Жіноча консультація, Печерський р-н
м. Київ, бульвар Лесі Українки, 23-Б
(2-й поверх)
Жіноча консультація, клініки-партнера "Надія"
м. Київ Солом'янський р-н,
вул. Максима Кривоноса, 19А