ua
Личный кабинет
Як уникнути дитячих ревнощів | Блог | Медіацентр
ua
Як уникнути дитячих ревнощів | Блог | Медіацентр

Як уникнути дитячих ревнощів

 

Як уникнути дитячих ревнощів | Блог | Медіацентр

Сьогодні з вами ділиться порадами психолог пологового будинку "Лелека" - Мирошніченко Наталія.

1. Якщо ви вирішили народити другу дитину, то заздалегідь підготуйте старшу до народження малюка. Поясніть дитині, що в неї з’явиться маленький братик або сестричка, який потребуватиме більше уваги й турботи, ніж вона.

Коли народиться малюк, дозволяйте старшій дитині, в межах її можливостей, допомагати вам доглядати за дитиною. Оптимальна різниця у віці дітей – від 3–7 років.

Пам’ятайте, що дитині потрібно, щоб її любили, розуміли, поважали, тож покажіть їй прояви своїх почуттів до неї – пригорніть, поцілуйте, зазирніть із теплотою та ніжністю в очі, скажіть ласкаве слово. Робіть це частіше.

2. Ви маєте бути справедливими батьками. Пояснюйте дітям, що ви їх любите однаково.

Можна навести такий приклад: у вас дві руки, але як без правої, так і без лівої ви не можете обійтися. Ви не можете вибрати з них улюблену, так само як і не можете вибрати найулюбленішу дитину.

3. Ви повинні навчитися ділити свою любов між двома дітьми однаково, щоб ніхто з них не відчував себе позбавленим вашої уваги.

Згодом кажіть і демонструйте своїм дітям, що ви любите і цінуєте їх обох однаково – і у ваших дітей будуть дружні стосунки, а не прояви ревнощів та заздрості старшої до молодшої або навпаки.

4. Навчіть старшу дитину відповідати за свої дії, одразу ж не дозволяйте їй звалювати будь-які невдачі на молодшу.

5. Нехай у кожної дитини будуть свої особисті іграшки, книжки, фарби. У такому випадку вони навчаться мирно ділитися і мінятися. Якщо ви даруєте будь-що молодшій дитині, пам’ятайте і про старшу.

6. Коли молодша дитина спить, намагайтеся максимально використовувати цей час для старшої: пограйтеся, почитайте, подивіться улюблені мультфільми.

7. Нехай ваші діти все роблять разом: їдять, умиваються, малюють, а ви їм у цьому допомагайте. Не забувайте хвалити обох дітей. Привчіть дітей до почуття відповідальності одне за одного. Пояснюйте їм мотиви своєї поведінки.

8. Не можна перетворювати дітей на конкурентів та створювати умови, в яких вони будуть змагатися. Вони ще встигнуть проявити себе, коли подорослішають. Нехай діти відчувають, що їх люблять. І не за те, що хтось молодший, а хтось старший, а просто за те, що вони – ваші діти.

І пам’ятайте, що мудрість у поведінці батьків здатна виправити навіть найскладнішу ситуацію, пов’язану з ревнощами. У ваших силах навчити своїх дітей бути не конкурентами, а друзями. Слід пам’ятати, що коли батьки чуйні до дітей, уважні до їх взаємин, досягти поставленої мети у вихованні легко.

Автори

Мирошніченко Наталія Олександрівна

Психолог, кандидат педагогічних наук
Досвід роботи - 24 роки

Дата публікації: 27 листопада 2018 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Online-зустріч «Як підготуватися до...

Народження дитини одне з найголовніших рішень в житті майбутніх батьків, тому і підійти до нього необхідно зважено. Ви спитаєте, навіщо необхідна підготовка?...

Фіксуйте ціни

З 1 квітня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на всі послуги: пологи, ведення вагітності, педіатричні пакети, хірургічні операції, тощо....

Перший весняний бранч «Стрес та...

Запрошуємо вас на весняний бранч на тему «Стрес та переїдання: секрети здорового харчування від дієтолога та психолога». Кому буде цікавим захід?...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон