Інтимні стосунки після пологів: скільки сімей, стільки варіантів.
Перші тижні після пологів обом партнерам не до інтимних стосунків: поява малюка повністю змінює ритм життя, до якого потрібно адаптуватися; молода мама найбільше зайнята дитиною, а молодий батько звикає до нових обов'язків.
Але все ж інтимне життя – важлива частина повноцінних сімейних стосунків, тому пов'язані з цим питання потрібно обговорювати, причому не тільки жінці з лікарем, але й молодим батькам між собою.
Коли можна розпочинати інтимні стосунки після пологів?
З цього приводу є різні рекомендації для тих, у кого були природні пологи без ускладнень, природні пологи, після яких були накладені шви, а також для тих, кому робили кесарів розтин. Головні причини, через які, в будь-якому випадку, «витримується пауза» після пологів – ризик пошкодження тканин та інфікування, а також больові або інші неприємні відчуття.
Про те, як визначити, чи готовий організм жінки до інтимних стосунків, потрібно запитати гінеколога. Через місяць після пологів жінка повинна відвідати гінеколога для загального огляду. Така консультація – хороша можливість поцікавитися питаннями, що стосуються інтимного життя та контрацепції.
Ось про що потрібно запитати лікаря:
- Як зрозуміти, що інтимні стосунки будуть безпечними в плані можливого інфікування?
- Яких відчуттів мені очікувати? Що може змінитися порівняно з тими відчуттями, які були до пологів?
- Чи може бути боляче під час інтимних стосунків? У чому може бути причина неприємних відчуттів?
- Як уникнути болю, викликаного різними чинниками, в тому числі, сухістю, через яку больові відчуття виникають у багатьох жінок після пологів?
- Чи повернеться організм в допологовий стан повністю чи деякі зміни залишаться назавжди?
- Як запобігати небажаній вагітності після пологів, якщо жінка годує дитину грудним молоком?
- Який оптимальний проміжок до наступної вагітності після природніх пологів і після кесаревого розтину?
Лікар дасть загальні рекомендації, однак пам'ятайте, що кожен організм індивідуальний, і у кожної жінки процес відновлення слизових оболонок і м'язів відбувається по-різному, тому слухати потрібно, перш за все, своє тіло.
Головне – не соромитися
Організм і тіло жінки в період вагітності й пологів дуже змінюється, внаслідок цих змін жінки іноді вважають себе непривабливими для партнера. Ця проблема виключно психологічна, і щоб вирішити її, потрібно відверто поговорити з чоловіком. З величезною ймовірністю, тимчасові зміни у вашій зовнішності його не бентежать.
Дуже важливо перед відновленням інтимного життя після пологів обговорити деякі особливості. Попередьте партнера про те, що вам може бути боляче, що відчуття можуть відрізняти і для вас, і для нього. Взагалі комунікація з чоловіком в цей період дуже важлива. Не соромтесь говорити про те, що вам щось неприємно, обов'язково обговоріть процес контрацепції, не покладаючись на «контрацептивний ефект» годування дитини за вимогою. Скористайтеся рекомендаціями, які дав ваш гінеколог.
Не забувайте проявляти інтерес до свого партнера, обговорюйте з ним свої сумніви, просіть про підтримку, і ви її отримаєте. Відтепер ви і мама, і дружина. Можливо це означає, що обов'язків стало більше. Однак і радощів також додалося, і відмовлятися від будь-яких, в тому числі, від тих, які дають близькість з коханою людиною, не варто.