ua
Особистий кабінет
Що таке завмерла вагітність | Блог | Медіацентр
ua
Що таке завмерла вагітність | Блог | Медіацентр

Що таке завмерла вагітність

Що таке завмерла вагітність | Блог | Медіацентр

Завмерла вагітність – це припинення розвитку ембріона в матці вагітної жінки, яке закінчується невиношуванням плоду і припиненням вагітності. Відбувається таке досить часто: приблизно кожна п'ята жінка стикалася з завмерлою вагітністю.

За статистикою, приблизно 80% випадків завмирання вагітності доводиться на ранні терміни вагітності. Можливо, ця цифра навіть вища: адже затримку місячних в кілька днів не вважають серйозною проблемою. Коли після затримки починаються рясні місячні, жінка може навіть не підозрювати, що була вагітна.

Але навіть якщо про вагітність вже відомо точно, на ранніх термінах вона може завмерти і привести до автоаборту. У цей період відбувається закладка і базове формування всіх життєво важливих органів дитини. У деяких жінок організм дуже чутливо реагує на будь-які фактори, які можуть призвести до аномалій плода, і реагує на них ось таким чином.

У другому і третьому триместрі вагітність завмирає набагато рідше, але і таке трапляється. При своєчасному зверненні до лікаря жінка може отримати необхідну допомогу, щоб перервана вагітність не призвела до подальшого безпліддя. На щастя, за рахунок розвитку медицини в останні роки це більш ніж можливо.

Причини завмерлої вагітності

Чимала частина випадків завмерлої вагітності відбувається через генетичні порушення та аномалії плода. На жаль, це частина механізму природного відбору: нежиттєздатні організми гинуть ще в зародку. Якось вплинути на цей механізм не в силах ні сама жінка, ні відомі методи доказової медицини.

Серед інших причин завмирання плода на ранніх термінах:

- полікістоз яєчників;

- інтоксикація організму різними речовинами – алкоголем, небезпечними хімічними сполуками, продуктами життєдіяльності бактерій при інфекції;

- запальні захворювання статевих органів;

- інші запальні захворювання;

- серйозні захворювання матері, наприклад, діабет;

- TORCH-інфекції;

- множинні аборти в анамнезі;

- сильний стрес;

- надмірне фізичне навантаження, перевтома.

У другому і третьому семестрі для завмирання плоду потрібні серйозні причини. Не можна виключати соціальні чинники – стрес, перевтома, вживання наркотиків і великих доз алкоголю. Але основні чинники – це серйозні вади розвитку у плода і важкі захворювання матері.

 


Читайте в нашому медіацентрі: "Що таке оксидативний стрес." Дізнайтеся чому в організмі відбувається окислювальний стрес, чим він небезпечний і як йому протистояти.


 

Симптоми завмерлої вагітності

Ознаки завмирання вагітності відрізняються на різних термінах. Так, якщо це сталося в перші тижні вагітності, жінка може взагалі нічого не відчути. А на пізніх термінах перша ознака завмирання – дитина припиняє ворушитися. В цілому ж ознаки такі:

- тягнучий біль внизу живота;

- темні кров'янисті виділення;

- різке полегшення токсикозу;

- відсутність серцебиття плоду при огляді лікаря;

- стабілізація або зниження рівня гонадотропіну – «гормону вагітності»;

- погіршення самопочуття, підвищення температури, нудота при аборті, що почався.

Як запобігти завмиранню вагітності

Якщо причина лежить в генетичних відхиленнях плоду, запобігти загибелі зародку неможливо. Але є ряд заходів, до яких може вдатися жінка, щоб знизити вплив інших негативних факторів:

- усунути соціальні чинники – знизити рівень стресу, нормалізувати фізичне і робоче навантаження;

- виключити алкоголь, сигарети, інші шкідливі речовини;

- зробити аналіз на TORCH-інфекції;

- пройти обстеження і вилікувати наявні в організмі інфекції.

Але якщо вагітність завмерла, це не означає, що жінка безплідна. Навіть в разі завмерлої вагітності жінка може мати дітей надалі.

 


Записатися на прийом до гінеколога

Ознайомитися з цінами та послугами


 

Автори

Грицько Віктор Степанович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії
Досвід роботи - 39 років

Дата публікації: 24 січня 2020 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Акція – експертна гастроскопія безкоштовно

Вас турбують скарги на ЖКТ? Вам призначили проведення ендоскопічного обстеження шлунку, стравоходу і ви обираєте, де пройти гастроскопію у Києві?   Лише в...

Check-up «Перевір родимки» зі знижкою

У травні акційний check-up «Перевір родимки» лише за 952 грн. (консультація лікаря + дерматоскопія). В Check-Up «Перевір родимки»...

Акція «Попередь рак грудей»

Ми хочемо нагадати жінкам про важливість регулярного обстеження молочних залоз з метою контролю їх стану, та у випадку будь-яких змін, раннього їх виявлення та...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон