Що таке фімоз?
Фімоз – це звуження крайньої плоті на статевому члені у чоловіків, при якому оголення головки члена утруднюється та викликає неприємні відчуття.
Варто зазначити, що частота виникнення захворювання залежить від віку. У дітей ймовірність виникнення фімозу складає 18%, тоді як у дорослих – 2-3%.
Це пов’язано з тим, що у дітей до початку пубертатного віку розвиток даного захворювання пов’язаний з функціональним дозріванням препуціального мішка. В такому випадку – це фізіологічний фімоз, що регресує з часом та не потребує особливого лікування.
В свою чергу, в дорослих виникає патологічний фімоз, що завдає значного дискомфорту та погіршує якість життя чоловіка. Такий варіант фімозу необхідно лікувати.
Лікування фімозу в МЦ «Лелека»
Виділяють два основні методи лікування звуження крайньої плоті – терапевтичні та хірургічні. Метод лікування фімозу залежить від ступеня захворювання.
Ступені розвитку фімозу
Виділяють чотири ступені фімозу:
- І ступінь – у спокійному стані можливе оголення головки, в інших випадках процедура болюча та утруднена;
- ІІ ступінь – у спокійному стані виникають незначні труднощі при оголенні головки, головка статевого члена не оголюється при його ерекції або відкривається частково. Виникають больові відчуття під час ерекції;
- ІІІ ступінь – у спокійному стані головка статевого члена зовсім не відкривається або відкривається частково. Проблеми з болем та сечовипусканням відсутні;
- IV ступінь – головка статевого члена зовсім не оголюється. При сечовиділенні препуціальний мішок роздувається, а сеча виділяється краплями або тонкою цівкою.
Зазвичай, чоловіки відкладають звернення до лікаря-уролога тому, що соромляться та бояться, що огляд буде неприємним чи навіть болючим. Запевняємо Вас, що урологічний огляд цілком безболісна процедура.
Лікарі-урологи МЦ «Лелека» рекомендують звернутися до спеціаліста за наявності наступних симптомів:
- головка статевого члена не проходить через зовнішній отвір крайньої плоті;
- больові відчуття під час статевого акту;
- виділення гною;
- сеча виходить тонкою цівкою або краплями
- роздування препуціального мішка під час сечовипускання
На перших стадіях захворювання можливе застосування медикаментозного лікування. В більш запущених випадках терапевтичне лікування не приносить потрібного результату, тому доводиться вдаватися до хірургічного лікування – циркумцизії.
Лікарі урологи Медичного центру «Лелека» володіють всіма сучасними методиками лікування фімозу у чоловіків, і кожному пацієнту підбирають індивідуальне лікування, яке буде ефективним саме в випадку пацієнта.