Що таке геморой?
В сучасному світі, геморой – дуже поширене захворювання, яке зустрічається у кожної п’ятої людини. Тенденція до збільшення частоти виникнення цього захворювання пов’язана з підвищенням кількості професій, що потребують сидячої роботи та малорухливого способу життя.
Геморой – це захворювання, яке виникає внаслідок необоротного збільшення чи розширення венозних сплетінь прямої кишки та призводить до запалення, травмування гемороїдальних вузлів.
Слід відмітити, що у жінок геморой виникає частіше ніж у чоловіків та прогресує швидше. Це обумовлено тим, що у жінок є специфічні фактори ризику розвитку даного захворювання, а саме:
- потуги під час пологів;
- вагітність, під час якої збільшується тиск на тазове дно;
- гормональні зміни протягом менструального циклу;
- запальні захворювання органів малого тазу (частіше всього, гінекологічні).
Лікування геморою в Медичному центрі «Лелека»
Геморой повністю виліковне захворювання, та варто відмітити, що чим раніше розпочато лікування, тим воно швидше та ефективніше. Метод лікування геморою залежить від стадії розвитку захворювання.
Стадії розвитку геморою
Виділяють 4 стадії геморою:
- Перша – дискомфорт під час акту дефекації, можлива незначна кровотеча.
- Друга – при натужуванні випадають гемороїдальні вузли та після дефекації самостійно вправляються.
- Третя – вузли доводиться вправляти руками, з’являється свербіж.
- Четверта – вузли випадають постійно, тягнучи за собою слизову, не вправляються. Відчувається біль, значний дискомфорт.
На жаль, і чоловіки, і жінки звертаються до лікаря проктолога, коли захворювання вже завдає значного дискомфорту – це пов’язано з тим, що пацієнти зазвичай соромляться звертатися з такою делікатною проблемою до спеціаліста. Ми потурбувалися, щоб прийом у лікаря проктолога в нашому центрі пройшов для пацієнта комфортно.
Лікарі проктологи Медичного центру «Лелека» рекомендують звертатися за допомогою при появі перших скарг, таких як:
- відчуття печіння та свербежу в анальній ділянці;
- шишки біля анального отвору;
- больові відчуття в області ануса під час ходьби, сидіння чи спорожненні кишечника;
- виділення крові та слизу під час дефекації або після неї.
На ранніх стадіях розвитку хвороби лікування геморою може проводитися з використанням консервативних або неінвазивних методів лікування, та проходити значно швидше. Більш запущені стадії геморою потребують оперативного лікування.
Проктологи медичного центру мають великий досвід лікування пацієнтів з різними стадіями геморою, в тому числі з запущеними, та з ускладненнями.