Що таке акне?
Акне (синонім вугрова хвороба, прищі, вугри) – це найпоширеніше хронічне захворювання шкіри, при якому спостерігаються такі елементи висипки, як:
- комедони закриті – візуально це округлі білі утворення, які характеризуються скупченням шкірного жиру, часточок шкіри, бактерій в сальній залозі, що не можуть вийти на поверхню;
- комедони відкриті або їх ще називають чорті точки на шкірі – це, як і у закритих комедонів, скупчення шкірного сала, клітин шкіри, та бактерій у порах шкіри, які під дією кисню з повітря окислюються і темніють;
- папули – рожеві або червоні вугрі з запаленням різної інтенсивності;
- пустули – вугрі, схожі на закриті комедони, але з почервонінням навколо основи;
- вузлики – щільні творення у товщі шкіри, які супроводжуються дискомфортом та больовими відчуттями;
- кісти – утворення, наповнені епітеліальними клітинами, шкірним салом.
Висипи виникають внаслідок підвищеного виділення шкірного сала, закупорки фолікулів та приєднання бактерій Cutibacterium acnes.
Папули, пустули, вузлики, кісти можуть залишати рубці на шкірі.
Класифікація акне
Акне класифікують за видом та за ступенем важкості перебігу захворювання.
Види акне:
- запальне – папули, пустули, кісти,
- та незапальне – комедони закриті та відкриті,
Ступені акне:
- акне 1 ступеня – це акне легкого ступеня, при якому висипання переважно у вигляді комедонів, невеликій кількості папул;
- акне 2 ступеня – середній перебіг, при якому висипання представлені множинними папулами, та невеликою кількістю пустул (гнійничків);
- акне 3 ступеня – важкий перебіг, при якому спостерігаються чисельні папули, пустули, кісти, вузли.
- акне 4 ступеня – дуже важкий перебіг, якому характерні множинні болючі папули, кісти, пустули, вузли, що можуть бути некротичними.
При останніх двох стадіях акне вже виникають рубцеві зміни на шкірі – залишаються шрами.
Найчастіше акне виникає в підлітковому періоді, під час статевого дозрівання, але нерідко на патологію страждають і дорослі люди.
Локалізується акне на обличчі, верхній частині грудної клітини та спині, чи на плечах.
Лікування акне
Позбутися самостійно вугревих висипів доволі складна задача, адже вимагає комплексного підходу. З цією задачею доможе справитись лікар дерматолог.
Лікування акне доволі довготривалий процес, і включає в себе:
- обстеження;
- догляд за шкірою;
- призначення місцевих сучасних засобів;
- якщо у пацієнта важкий чи дуже важкий ступінь акне – призначення системних ретиноїдів, антибіотиків, та інших лікувальних препаратів.
В Медичному центрі «Лелека» позбутися від акне пацієнтам допомагають лікарі дерматологи вищої кваліфікації, з багаторічним практичним досвідом, які використовують комплексний підхід до лікування вугрової хвороби, що включає:
- точну діагностику для причин розвитку захворювання;
- призначення індивідуальної схеми лікування, з врахуванням результатів обстеження;
- рекомендації щодо домашнього догляду за шкірою.
Окрім діагностичних та лікувальних процедур, в МЦ «Лелека», за необхідності, є можливість проконсультуватися у лікарів суміжних спеціальностей, такі як гастроентеролог, ендокринолог, гінеколог, дієтолог та інші.
Прийом дерматолога проходить в Києві за адресою бульвар Лесі українки, 23-Б – МЦ «Лелека» на Печерську.
Якщо ви страждаєте на вугрову хворобу, не втрачайте час на очікування, що все саме пройде, адже захворювання може прогресувати та переходити в більш важку стадію. Звертайтеся за якісною та ефективною допомогою до лікарів МЦ «Лелека».
Запис на прийом за ☎️ +38 044-390-34-44, або заповніть форму нижче.