ua
Особистий кабінет
Записатися
 страница 2
ua
 страница 2
 страница 2
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

 страница 2

Камені в жовчному міхурі: лікування жовчокам’яної хвороби (ЖКХ)

АКЦІЯ МІСЯЦЯ

До кінця місяця в Центрі хірургії "Лелека" на операцію з лапароскопічного видалення жовчного міхура при ЖКХ діє знижка - 30%.

Вартість оперативного втручання з видалення жовчного міхура "лапароскопічна холецистектомія" 
складає всього 57 810 грн 40 467 грн за системою "все включено" (операція, анестезія, медикаменти, перебування в стаціонарі з харчуванням).

Запис на консультацію хірурга за ☎️ +38 044-390-34-44


Жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ) або холелітіаз – це захворювання зумовлене порушенням обміну холестерину або білірубіну, та характеризується утворенням конкрементів (каменів) в жовчному міхурі та жовчних протоках.

Жовчнокам’яна хвороба відноситься до одного з найбільш поширених захворювань, що зустрічається у кожного п’ятого жителя України віком старше 40 років, при цьому у жінок в 5-6 разів частіше ніж у чоловіків. Інколи захворювання зустрічається і у людей більш молодого віку та навіть дітей. Досить часто діагностується жовчокам’яна хвороба у вагітних жінок – за статистикою у 3 із 100 вагітних дають поро себе знати камені в жовчному.


Які основні прояви жовчнокам’яної хвороби?

У більшості пацієнтів ЖКХ на ранніх етапах протікає без будь-яких проявів, і може бути випадковою знахідкою під час ультразвукового обстеження. Конкременти можуть переміщатися по жовчних шляхах і при цьому не давати про себе знати. Проявиться жовчнокам’яна хвороба може лише через кілька років після появи.


Основні симптоми каменів у жовчному міхурі:

  • біль в правому підребер’ї, який може віддавати у праву руку, ключицю, спину, та навіть у серце;
  • гіркота у роті чи неприємний запах;
  • нудота, блювота домішками жовчі;
  • жовтяниця шкіри, очей, слизових;
  • діарея чи запор.

Найчастіше ЖКХ проявляє себе нападом «жовчної коліки», яка спричинена просуванням камінця по жовчних шляхах та їх перекриттям і спазмом.

Якщо ви відчуваєте симптоми ЖКХ, необхідно звернутися для діагностики та лікування. Якщо ж сильний біль тримається довше 12 годин, супроводжується підвищенням температури та блюванням – це свідчить про ускладнення ЖКХ гострим холециститом – негайно викличте швидку допомогу/

Важливо! Гострий калькульозний холецистит важкий небезпечний для здоров’я стан, що потребує негайного видалення жовчного міхура.


Які існують методи лікування жовчнокам’яної хвороби?

Лікування камінців в жовчному міхурі поділяється на консервативне та оперативне:

  • Консервативне лікування можливе тільки при холестеринових конкрементах маленьких розмірів.
  • Хірургічне лікування включає в себе повне видалення жовчного міхура. Операцію можна виконати відкритим або лапароскопічним доступом.

Хірургічне лікування жовчнокам’яної хвороби в Центрі хірургії «Лелека»

В Центрі сучасної хірургії широко використовуються методики традиційної та однопортової лапароскопічної холецистектомії. Яка методика може бути використана саме у вашому випадку визначає лікар хірург на основі ваших індивідуальних показань.

При виборі методики хірургічного втручання підхід базується на швидкому відновленні пацієнта після операції, зниженні можливих інтра- та післяопераційних ускладнень, підвищенні якості життя пацієнта.

Операція лапароскопічна холецистектомія

Операція з видалення жовчного міхура лапароскопічна холецистектомія являється “золотим стандартом” хірургічного лікування ЖКХ. Під час операції жовчний міхур видаляють через декілька невеличких розрізів на передній черевній стінці.

Під загальним знеболенням здійснюється пневмоперитонеум та вводяться троакари. Далі лапароскоп дозволяє добре оглянути органи черевної порожнини та візуалізувати зображення на екран телевізора. Потім за допомогою спеціальних лапароскопічних інструментів виконується видалення жовчного міхура. Міхуровий проток та міхурова артерія кліпуються окремо. За необхідності операцію закінчують дренуванням черевної порожнини, який видаляють на наступний день після операції.

Госпіталізація зазвичай складає 1 добу, і на наступний день після операції пацієнт може бути виписаний додому в задовільному стані для відновлення в домашніх умовах.

Перевагами лапароскопічного доступу над відкритим є:

  • коротший постоперацій період;
  • більш швидке відновлення.

Також у пацієнта менший больовий синдром, що покращує якість життя хворого.

Дуже важливим плюсом є менший рівень післяопераційних ускладнень, особливо це стосується виникнення післяопераційних вентральних гриж.

 

Однопортова лапароскопічна холецистектомія

В класичній методиці лапароскопічної холецистектомії виконується 4 маленькі розрізи на передній черевній стінці, через які в черевну порожнину вводяться маніпулятори і камера, для проведення операції.

При однопортовому доступі, вся операція виконується через один невеличкий розріз, рубець від якого майже непомітний, а для пацієнта це має кращий косметичний ефект. На сьогоднішній день популярність серед молодих осіб зростає до однопортової лапароскопічної холецистектомії, враховуючи мініінвазивність операції та повну відсутність косметичних дефектів на шкірі передньої черевної стінки.

Під загальним знеболенням виконується розріз до 1,5 см трансумбілікально, далі проводиться постановка порта єдиного доступу та здійснюється карбоперитонеум. Після введення лапароскопічних інструментів виділяють міхуровий проток та артерію. При наявності ультразвукових ножиць пересічення міхурової артерії можна проводити без додаткового кліпування.

Госпіталізація складає 1 добу. Після цього пацієнта виписують додому.

Цікаво знати, що перша трансумбілікальна однопортова лапароскопічна холецистектомія в Україні була виконана в 2010 році професором Іоффе О.Ю., завідуючим кафедри загальної хірургії ім. О.О.Богомольця.

Ендоскопічні операції в "Лелеці" при ЖКХ

Для видалення каменів із жовчних протоків в хірургічному відділенні «Лелеки» успішно використовують ендоскопічні методики, а саме: ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія з папіллосфінктеротомією та літоекстракцією

Це мініінвазивна процедура. Ендоскоп вводиться через рот в дванадцятипалу кишку, де оглядається і зондується фатеровий сосочок, гирло спільної протоки жовчних і підшлункових вивідних шляхів. Контрастна речовина вводиться в жовчні протоки ретроградно, тобто всупереч нормальному напрямку потоку жовчі. Під рентген контролем проводять літоекстракцію, або видалення каменів (холедохолітіаз) із жовчних проток. Також, під час процедури може бути встановлений стент для розширення просвіту жовчних проток та відновлення потоку жовчі.

Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія з видаленням каменів з жовчних проток проводиться під наркозом.

Госпіталізація складає всього кілька годин, після чого пацієнт може повертатися до звичного режиму.

 

Вартість операції при каменях в жовчному міхурі в МЦ "Лелека" від 15 120 грн.
Ознайомитися з ПРАЙСОМ

 страница 2 Лікар-ендоскопіст вищої категорії, лікар-хірург вищої категорії, кандидат медичних наук Досвід 19 років Детальніше
 страница 2 Лікар-мамолог вищої категорії, онкодерматолог, онколог, хірург Досвід 22 роки Детальніше
 страница 2 Лікар-хірург судинний, к.м.н. Досвід 21 рік Детальніше
 страница 2 Лікар онколог, хірург-онколог, мамолог, онкомамолог Досвід 36 років Детальніше
 страница 2 Лікар-хірург, хірург-ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук Досвід 31 рік Детальніше
 страница 2 Лікар-хірург проктолог Досвід 9 років Детальніше

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Найчастіші питання про жовчокам’яну хворобу

Як проводиться діагностика жовчнокам’яної хвороби

Для виявлення каменів в жовчному міхурі застосовують ультразвукове обстеження органів черевної порожнини.

Для виключення наявності каменів в жовчних протоках призначається ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія жовчовивідних шляхів (ЕРХПГ) або магнітно-резонансна холангіопанкреатографія жовчовивідних шляхів (МРХПГ).

Для диференційної діагностики зі злоякісними новоутвореннями або наявністю рентген неконтрастних каменів жовчного міхура, які не вдається візуалізувати під час рутинного ультразвукового дослідження, з метою уточнення діагнозу, застосовують комп’ютерну томографію органів черевної порожнини.

Серед необхідних лабораторних досліджень призначають: загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові (загальний білірубін, його фракції), глюкоза крові, коагулограма, група крові, експрес-тести на гепатити В, С, НIV.

Дієта після видалення жовчного міхура

Після видалення жовчного міхура чи каменів з жовчних протоків необхідно притримуватися дієти.

Протягом одного до декількох місяців в післяопераційному періоді важливо дотримуватись наступних дієтичних рекомендацій.

Можна вживати:

  • страви приготовані на пару,
  • варену їжу,
  • продукти запечені в духовій шафі.

Заборонено вживати:

  • жирну та смажену їжу,
  • солоні, копчені та гострі страви,
  • спеції,
  • приймати алкоголь.

Рекомендується ввести в раціон наступні продукти:

  • вершкове масло і рослинна олія – по 40 г на день;
  • сметана в стравах – до 3 чайних ложок;
  • сирні запіканки в духовці або на пару;
  • овочеві супи;
  • м’ясо варене: куряче, індиче, інша птиця, кролятина, нежирна телятина;
  • овочі та фрукти.

Раціон повинен бути збалансованим та багатим на різні продукти, але з нього потрібно виключити:

  • яєчний жовток;
  • бобові;
  • хлібобулочні продукти;
  • какао боби;
  • вершки чи сметана.

Приймати їжу потрібно по троху, але часто – перший час після операції прийом їжі кожні 2-3 години, згодом кількість прийомів можна скоротити, але не менше 4 разів на день.

Тривалість дотримання дієти після видалення жовчного міхура чи жовчних каменів з протоки визначає лікар, на основі ваших індивідуальних показань.

Для профілактики ЖКХ ви також можете притримуватися перерахованих рекомендацій по харчуванню.

Фотогалерея
Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон