Що таке стегнова грижа?
Стегнова грижа у жінок може виникати внаслідок значних фізичних навантажень або при підвищенні внутрішньочеревного тиску під час вагітності та виношуванні дитини, супроводжується появою «кулеподібного» випинання в стегновій ділянці на передній черевній стінці та дискомфорту в нижніх відділах живота при зміні положення тіла.
В наукових дослідженнях на сьогодні зазначають вищу частоту стегнової грижі саме у жінок (75% в порівнянні з 26% у чоловіків) і збільшення її частоти з віком (42% старше 65 років). Хоча стегнові грижі в цілому зустрічаються рідше, ніж пахові, вони часто мають більш серйозні наслідки.
Чому вона виникає?
Стегнова грижа виникає внаслідок проштовхування внутрішніх тканин через слабке місце в м’язовій стінці передньої стінки живота поблизу паху або внутрішньої частини стегна.
Основними причинними факторами, як у жінок, так і чоловіків, що призводять до виникнення стегнової грижі:
- слабкість м’язево-апоневротичного шару передньої стінки живота,
- вроджена недостатність колагену,
- дисплазії сполучної тканини,
- наявність ожиріння,
- постійний сильний кашель,
- наявність асциту,
- проведення перитонеального діалізу.
Також вищий ризик має вплив таких факторів: вік, стать та сімейний анамнез.
Основна відмінність стегнових гриж полягає в тому, що вони частіше трапляються у жінок, особливо у старших, через ширшу структуру жіночого тазу.
Які симптоми стегнової грижі?
Для більшості випадків стегнова грижа не викликає симптомів. У складних випадках стегнова грижа може проявляти такі симптоми:
- дискомфорт у паху, який може посилюватися під час стояння, підйому чи напруження;
- біль у животі;
- нудота;
- блювота.
Найбільш характерним симптомом є наявність вип’ячування в області верхньої частини по внутрішній поверхні стегна або в паху, яке може зникати, коли людина лежить.
Стегнова грижа виходить із черевної порожнини через стегновий канал і опускається вертикально до стегнового кільця, а вийшовши з нього випинається під шкірою. Через звивистий хід грижа зазвичай невправима і схильна до защемлення.
Діагностика
Пацієнт з підозрою на стегнову грижу повинен обов’язково отримати консультацію лікаря-хірурга через високий ризик серйозних ускладнень.
Лікар оглядає, проводить пальпацію ділянки верхньої частини стегна та паху, а з метою уточнення діагнозу направляє пацієнта на УЗД, КТ або МРТ. Це може допомогти візуалізувати положення внутрішніх тканин і диференціювати стегнову та пахову грижі.
Лікування стегнової грижі
Остаточним лікуванням більшості гриж, незалежно від їх походження або типу, є хірургічне втручання. Лікар-хірург може порекомендувати операцію залежно від розміру грижі, віку пацієнта, загального стану здоров’я та інших факторів.
Лікарі хірурги МЦ «ЛЕЛЕКА» мають великий практичний досвід проведення операцій при всіх видах гриж передньої стінки живота, в тому числі і стегнової, з використанням новітніх хірургічних методик, які успішно себе зарекомендували.
Переваги лікування стегнової грижі в МЦ «Лелека» (Київ):
- Прозора вартість без додаткових платежів.
- Досвідчені лікарі-хірурги, професори з багаторічною практикою.
- Найвищий міжнародний рівень безпеки та надійності лікування – система стандартів з JCI.
- Сучасні хірургічні методики лікування (доступна лапароскопічна операція вентральної грижі).
- Швидка реабілітація та дбайливий супровід лікаря у післяопераційний період
Якщо вас турбують грижі живота, запрошуємо на консультацію до провідних хірургів МЦ «Лелека» за адресами:
- бульвар Лесі Українки 23-Б, м. Київ – МЦ «Лелека» на Печерську
- вулиця Квітки Цісик, 56, м. Київ – МЦ «Лелека» в Оболонському районі.
Запис на прийом до хірурга в Києві за ☎️ +38 044-390-34-44