ua
Особистий кабінет
Записатися
Грижа білої лінії живота: лікування в Києві | МЦ Лелека
ua
Грижа білої лінії живота: лікування в Києві | МЦ Лелека
Грижа білої лінії живота: лікування в Києві | МЦ Лелека
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Грижа білої лінії живота: лікування в Києві | МЦ Лелека

Грижа білої лінії живота: лікування в МЦ «Лелека», Київ

 

Лікування грижі білої лінії живота, як і гриж живота іншої локалізації, можливе лише хірургічним методом. Лікарі хірурги Центру сучасної хірургії «Лелека» в своїй практиці використовують різні сучасні методики хірургічного лікування білої грижі. Вибір методики оперативного втручання хірург обирає разом з пацієнтом, виходячи з індивідуальних показань пацієнта для забезпечення ефективного результату та відновлення якості життя в найкоротші терміни.

Всі методики хірургічного лікування грижі живота направлені на усунення випинання та защемлення, якщо таке є, відновлення цілісності, усунення натягу та укріплення тканин черевної стінки.


Чому хірургічна операція при грижі білої лінії живота є єдиним ефективним методом лікування патології?

Щоб відповісти на це питання потрібно зануритися в анатомію.

Що таке грижа білої лінії живота?

Грижа білої лінії живота (вона ж передочеревинна ліпома) – це випинання внутрішніх органів крізь щілинні отвори в апоневрозах м'язів у серединній лінії живота.

Біла лінія – це смуга, шириною 10-25 мм, яка проходить від грудинного мечоподібного відростка до лонного зчленування. Сформована лінія з колагенових та еластичних волокон, що сполучає комплекс правих та лівих м'язів, які обмежують черевну порожнину.

Під грижею білої лінії живота мається на увазі випинання грижового мішка в серединному черевному сегменті, яке здатне досягати 12 см. При цьому власне грижові ворота дуже вузькі і рідко перевищують 6 см, а тому ризик защемлення грижі збільшується.

Розрізняють наступні види гриж білої лінії живота:

  • параумбілікальна (навколопупкова) – грижове утворення з'являється поблизу пупкової западини;
  • епігастральна (надпупкова) – грижове утворення формується трохи вище пупка;
  • гіпогастральна (підпупкова) – випинання проявляється нижче пупкової лінії.

Коли у людини сформувалася грижа, почалося випинання внутрішніх органів через щілинні отвори в апоневрозах м'язів, усунути цей дефект може лише хірург. Бандажі, креми, мазі та інші методи, які ви можете знайти на просторах Інтернету, безсилі.


За характером протікання грижі діляться на два типи:

Незащемлені грижі – захворювання на ранній стадії, що протікає майже безболісно. Дискомфорт та болі виникають лише при зміні положення, кашлі, чханні або під час вживання їжі.

Защемлені грижі – це ускладнені грижі у вигляді здавлювання вмісту грижового мішка. При защемленні грижі білої лінії живота, показана термінова госпіталізація та хірургічне втручання. Самолікування та бездіяльність пацієнта може призвести до летального результату.


Які клінічні прояви грижі?

Основний симптом, що у вас грижа білої лінії живота – випинання серединної лінії, що стає більш вираженим у вертикальному положенні. Грижа може супроводжуватися дискомфортом та больовими відчуттями області випинання, які посилюються під час важких фізичних навантажень, зміни положення або напруги м'язів черевної стінки.


Коли необхідно терміново звернутись до хірурга?

  • грижа збільшилась та затверділа, не вправляється в черевну порожнину;
  • почервоніння шкіри в області грижі;
  • гострі болі в області грижі, що наростають, їх неможливо зняти анальгетиками;
  • м'язи черевного преса сильно напружені або затверділи;
  • порушення стільця: тривалі та часті запори, поява крові в калових масах.


Діагностика грижі живота включає:

  • огляд лікарем хірургом з проведенням пальпації;
  • ультразвукове дослідження для визначення вмісту грижі;
  • при необхідності лікар хірург може рекомендувати пройти комп’ютерну томографію органів черевної порожнини для більш детального вивчення.

Хірургічна операція при грижі білої лінії живота є єдиним ефективним методом усунення даної патології.

У медичному центрі «Лелека» герніопластику виконують найкращі хірурги Києва, які використовують новітні методики, розроблені відповідно до європейських стандартів і ґрунтуються на доказовій медицині. Операції проводяться з використанням малоінвазивних технологій, що забезпечує мінімальну травматичність і зменшення болю після операції. Період відновлення для наших пацієнтів пройде легко і без рецидивів.

Лікування в «Лелеці» – це поєднання ефективності, безпеки та комфорту. Вам не потрібно стояти в чергах, і вас завжди супроводжуватиме ввічливий та доброзичливий персонал. Ми пропагуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта та гарантуємо його безпеку. З нами ви забудете про свою проблему раз і назавжди!

Ллікування грижі вимагає професійного підходу. Запізнене втручання може призвести до серйозних ускладнень, навіть загрозливих для життя. Лапароскопічна герніопластика є найбільш ефективним методом усунення грижі. Ця процедура відрізняється мінімальною травматичністю, високою безпекою та низьким ризиком ускладнень. Звертайтеся до клініки «Лелека» для проведення герніопластики, де інноваційне обладнання та висококваліфіковані хірурги гарантують повне позбавлення від проблеми.

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Оперативні втручання при грижі білої лінії живота які проводяться в МЦ «Лелека»

Лапароскопічна герніопластика при грижі білої лінії живота

Лапароскопічна герніопластика передбачає видалення грижового мішка та закриття воріт через точкові проколи в очеревині з допомогою лапароскопічного обладнання. Це сучасна малотравматична методика, яка має наступні переваги перед іншими методиками:

  • мінімальна травматизація тканин;
  • мінімальний больовий синдром в післяопераційному періоді;
  • швидке відновлення пацієнта після операції;
  • гарний косметичний результат – без шрамів та рубців. Операція проводиться через 3 невеликі розрізи, які після загоєння майже непомітні.

При необхідності встановлюється сітчастий алотрансплантант (сітка).

Лапароскопічна операція проводиться під загальним наркозом, триває близько години.

Госпіталізація після лапароскопічної триває 1 добу, тобто на наступний день після операції пацієнт може відправлятися додому.

За рахунок малої травматизації тканин під час оперативного втручання, процес загоєння проходить досить швидко, що значно пришвидшує повний термін реабілітації, яка може становити до 10 днів, після чого пацієнт може повертатися до активного життя.

Лікарі хірурги МЦ «Лелека» в більшості випадків рекомендують саме лапароскопічну герніопластику

Ненатяжна (відкрита) герніопластика

Ненатяжна (відкрита) герніопластика – це сучасна методика оперативного лікування абдомінальної грижі, суть якої у тому, що для закриття дефекту апоневрозу використовується синтетичний сітчастий протез з полімерних матеріалів. Сучасні алотрансплантанти накладаються для того, щоб перекрити грижові ворота і таким чином зміцнити та стабілізувати м’язи та фасції черевної стінки, зменшити натяг та пошкодження тканин.

Відкрита герніопластика, на відміну від лапароскопічної, проводиться через відкритий доступ, тобто робиться через розріз черевної стінки над грижовим дефектом, тому є більш травматичною. Таку операцію проводять при великих розмірах утворення, коли потрібний більш вільний доступ до грижі та грижових воріт.

Операція проводиться під загальною анестезією.

Госпіталізація в середньому триває 3 дні.

Реабілітаційний період довший, пацієнт повернутися до активного життя може через 20-30 днів.

Натяжна (відкрита) герніопластика

Натяжна (відкрита) герніопластика передбачає ушивання грижі власними тканинами пацієнта без встановлення сітки. Видалення грижі натяжним відкритим способом відбувається через розріз черевної стінки. Натяжна герніопластика використовується при неускладнених грижах малого розміру і для цього м’язи черевної стінки повинні бути міцними і еластичними.

Недоліком методу є ризик рецидиву при поєднанні таких факторів, як сильний натяг рубця і слабкість прилеглих сполучних тканин.

Операція проводиться під загальною анестезією.

Госпіталізація в середньому триває 3 дні.

Реабілітаційний період довший, пацієнт повернутися до активного життя може через 20-30 днів.

 

Якщо вас турбує грижа білої лінії живота, або чинить для вас значний естетичний дефект, можете звернутися за професійною допомогою в хірургічне відділення БМЦ «Лелека».

Досвідчені спеціалісти центру хірургії «Лелека» володіють найефективнішими методами діагностики та лікування хірургічних патологій.

Якщо ви маєте будь-які скарги, не зволікайте – запишіться на консультацію до лікаря-хірурга щоб вчасно встановити діагноз та швидко вилікувати захворювання.

Лікарі відділення

Грижа білої лінії живота: лікування в Києві | МЦ Лелека
Професор, доктор медичних наук. Хірург вищої категорії. Детальніше
Грижа білої лінії живота: лікування в Києві | МЦ Лелека
Завідувач хірургічного відділення. Лікар хірург вищої категорії Детальніше
Грижа білої лінії живота: лікування в Києві | МЦ Лелека
Лікар хірург вищої категорії Детальніше

Найчастіші питання про лікування білої лінії живота в МЦ «Лелека»

Де в Києві зробити герніопластику при грижі білої лінії живота?

У медичному центрі «Лелека» герніопластику виконують найкращі хірурги Києва, які використовують новітні методики, розроблені відповідно до європейських стандартів і ґрунтуються на доказовій медицині. В «Лелеці» ви отримаєте якісну медичну допомогу за міжнародними стандартами в комфортних умовах сучасного центру хірургії в наймальовничішому районі Києва.

Якщо ви маєте будь-які скарги, не зволікайте – запишіться на консультацію до лікаря-хірурга щоб вчасно встановити діагноз та швидко вилікувати захворювання.

Консультаційний прийом та діагностику лікарі хірурги проводять в МЦ «Лелека» в Києві за адресами:

  • Вулиця Квітки Цісик, 56, м. Київ – «Лелека» в Оболонському районі;
  • Бульвар Лесі Українки, 23-Б, 2 поверх, м. Київ – «Лелека» на Печерську.

Хірургічне видалення грижі білої лінії живота проводиться в умовах сучасного Центру хірургії «Лелека» за адресою вулиця Квітки Цісик, 56 в м. Києві.

Після проведення герніопластики в Клініці «Лелека», пацієнт переводиться в індивідуальну палату, де відбувається весь період післяопераційного відновлення. За його станом стежить 24/7 висококваліфікований персонал центру. Комфортабельні палати обладнані всім необхідним для комфортного перебування пацієнта і більше схожі на номери в готелі, ніж на палату в лікарні.

Для харчування пацієнтів складається індивідуальне меню, всі страви приготовані у власному ресторані «Лелека».

Центр хірургії розташований в мальовничому районі Києва, має власну територію, парковку.

Якщо вас турбує грижа білої лінії живота, або чинить для вас значний естетичний дефект, можете звернутися за професійною допомогою в хірургічне відділення БМЦ «Лелека».

Досвідчені спеціалісти центру хірургії «Лелека» володіють найефективнішими методами діагностики та лікування хірургічних патологій.

Якщо ви маєте будь-які скарги, не зволікайте – запишіться на консультацію до лікаря-хірурга щоб вчасно встановити діагноз та швидко вилікувати захворювання.

Які причини виникнення грижі білої лінії живота?

  • Генетично обумовлена слабкість зв'язково-м'язового апарату
  • вагітність або після важких пологів
  • порушення стільця, часті запори, здуття живота
  • надмірні фізичні навантаження
  • надлишкова вага
  • вроджені аномалії
  • тривалий надривний кашель
  • травми живота та інші фактори

Чим небезпечна грижа живота

Ускладнення цього стану можуть бути непередбачуваними та вимагати негайного втручання хірургів. Серед таких небезпечних ускладнень можна виокремити некроз та перитоніт, які загрожують відмиранням тканин внутрішніх органів.

Серед усіх можливих ускладнень, защемлення грижі вважається найпоширенішим і найнебезпечнішим. Його характеризує те, що грижовий вміст виходить назовні через м'язову щілину, застрягає та не може бути вправлений. Це часто трапляється при раптовому та різкому підвищенні тиску в черевній порожнині. При защемленні м'язи черевної порожнини стискають вміст грижі, порушуючи при цьому живлення тканин, які опинилися за її межами. Це призводить до некротизації цих частин і запалення в черевній порожнині.

Симптоми обмеження досить яскраві та очевидні. Таким чином, якщо ви коли-небудь стикалися з грижею, яка час від часу завдавала вам турбот та неспокою, а тепер раптово ви помітили наступні зміни:

  • різко збільшилися болі в області випинання.
  • випинання перестало вправлятися в порожнину черева.

Тут не варто експериментувати на собі та втрачати час. Замість того, щоб займатися самолікуванням та відкладати візит до лікаря, негайно зверніться за допомогою до фахівців! Ці симптоми свідчать про утиск грижі, що потребує термінового хірургічного втручання.

 

Інші ускладнення, до яких можуть призводити грижі живота:

  • моральний дискомфорт через непривабливе випинання під шкірою;
  • тривожні розлади;
  • обмеження працездатності, оскільки не можна займатися фізичною працею;
  • проблеми із травленням;
  • запалення вмісту та утворення спайок у черевній порожнині;
  • відкладення сторонніх тіл усередині мішка (жовчне каміння, гельмінти).

 

Звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря хірурга для лікування гриж живота – це наймудріша рішення, яке рекомендують фахівці.

Фотогалерея
Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон