ua
Особистий кабінет
Записатися
Вплив епідуральної аналгезії на результат пологів | Медіацентр
ua
Вплив епідуральної аналгезії на результат пологів | Медіацентр
Вплив епідуральної аналгезії на результат пологів | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Вплив епідуральної аналгезії на результат пологів

Епідуральна аналгезія - ефективний спосіб управління болем під час пологів, і який існує зв'язок між нею в порівнянні з інструментальним родорозрішенням і кесаревим розтином? - розповідає Гріжимальский Євген Вікторович, завідувач відділенням анестезіології та реанімації.

Всім нам добре відомо, що пологи - це фізіологічний процес. У той же час він часто супроводжується значним болем. Біль під час пологів - суб'єктивне відчуття, обумовлене розтягуванням нижнього маткового сегменту, розкриттям шийки матки, тиском плоду на тазове дно і м'язів промежини, розтягуванням вульварного кільця і ​​шкіри промежини.

Епідуральна аналгезія (ЕA) найчастіше використовується для полегшення і зняття болю у роділь. У недавньому огляді Кокранівської бази даних епідуральна анестезія була визнана найбільш ефективним способом управління болем у порівнянні з інгаляційною анестезією, опіодними і неопіоідними анальгетичними засобами системної дії, немедикаментозними засобами [1].

Оскільки сьогодні ЕА стала широко використовуватися в медичній практиці для полегшення болю при пологах, між лікарями час від часу стали виникати суперечки про прямий зв'язок між епідуральною анестезією, інструментальним родорозрішенням і кесаревим розтином.

Нас (колектив пологового будинку «Лелека») так само цікавить дана тема. Тому ми хочемо поділитися з Вами цікавим оригінальним дослідженням литовських колег, яке було проведено в 2015 році і опубліковано в міжнародному науковому медичному журналі MEDICINA «Labor epidural analgesia and the incidence of instrumental assisted delivery» Kęstutis Rimaitis а також, і своїми даними з цього питання.

Результати проведеного дослідження

За результатами проведеного ретроспективного дослідження «випадок-контроль», метою якого було вивчити вплив епідуральної аналгезії на проходження пологів і її зв'язок з наданням інструментальної допомоги під час пологів були зроблені наступні висновки. Досліджувалися пацієнтки, до яких була застосована інструментальна допомога (роділлі, в разі яких використовувалася епідуральна анестезія і інструментальне родорозрішення), а також роділлі, які не мали ЕА але мали інструментальне родорозрішення. Були вивчені демографічні дані, основні характеристики вагітності і пологів, а також короткострокові неонатальні наслідки у новонароджених.

Плюси і мінуси дослідження

Автори даної статті вважають для себе важливим згадати про декілька недоліки і «мінуси» даного дослідження. По-перше, будь-який ретроспективне дослідження неминуче пов'язане зі зміщенням вибору, оскільки жінки, зазнаючи родові болі, і у яких залишається велика ймовірність оперативного втручання під час пологів, частіше за інших просять застосувати для них ЕА. Ця категорія жінок відноситься до великої групи ризику, тому, їм, навпаки, рекомендована ЕА. Крім того, використання окситоцину під час перейм не було документально зафіксовано у жінок, які отримали ЕА. Оскільки окситоцин підсилює скорочувальну активність матки при слабкості родової діяльності, він може також вплинути на загальне проходження пологів. По-друге, більшість з досліджуваних породіль, які отримували ЕА, які раніше не народжували (в 81,8% випадках в порівнянні з 18,2% випадками). Можливо, це вплинуло на загальну тривалість пологів, а також на тривалість окремих родових стадій. Аналіз у підгрупах у первісток в порівнянні з багато народжують, до яких застосовувалася ЕА, показав, що перша стадія пологів була набагато триваліше у жінок, які народжували вперше, тоді як у жінок, для яких пологи проходили вже не в перший раз, тривалість пологів так сильно не збільшувалася, як у первісток.

Висновки за результатами проведеного дослідження

Згідно з даними цього дослідження, застосування епідуральної аналгезії не має впливу на ймовірність інструментальної допомоги при пологах роділлі і на ризик негативних неонатальних результатів. У той же час ЕА безпосередньо пов'язана з тривалістю першої і другої родової стадії.

 

Матеріал був підготовлений на основі цих та інших джерел:

https://anest.vn.ua/file/EDA_standard_project.pdf

http://www.aagu.com.ua/downloads/zbirnyk_01-02.03.2018.pdf

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25975875

Автори

Гріжимальський Євген Вікторович

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Лікар анестезіолог, к.м.н.
Досвід роботи - 20 років

Дата публікації: 02 лютого 2021 року
Поділитися:

Наші новини

всі новини

Мега знижки від «Лелеки»❤️

Протягом місяця Медичний центр «Лелека» дарує багато знижок на різні медичні послуги, а саме: ✅ ВАГІТНІСТЬ ( будь-який пакет з ведення вагітності у...

Знижки місяця від Центру сучасної хірургії...

В липні 2024 року «Лелека» оголошує знижки на консультації лікарів та хірургічне лікування у Центрі сучасної хірургії : ✳️ - 30% знижки на...

Акція – експертна гастроскопія безкоштовно

Вас турбують скарги на ЖКТ? Вам призначили проведення ендоскопічного обстеження шлунку, стравоходу і ви обираєте, де пройти гастроскопію у Києві?   Лише в...

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон