ua
Личный кабинет
Друга вагітність: як правильно підготуватися | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
Друга вагітність: як правильно підготуватися | Блог | Медіацентр | Лелека

Друга вагітність: як правильно підготуватися

Друга вагітність: як правильно підготуватися | Блог | Медіацентр | Лелека

Друга вагітність завжди повинна починатися з планування, яке, в свою чергу, залежить від того, коли саме пара планує другу дитину. Існує думка, що якщо перша дитина зараз перебуває на грудному вигодовуванні, то до його закінчення повторно завагітніти неможливо, але це не так. Дійсно, гормони, які у великій кількості виробляє організм матері-годувальниці, знижують шанси завагітніти, але не зводять їх до нуля. Тому, якщо ви не плануєте другу дитину приблизно того ж віку, що і перша, під час статтевого акту варто оберігатися. Ідеальна різниця у віці між дітьми, а також оптимальний період відпочинку для організму між пологами, складає пару-трійку років.

Якщо ви впевнені в тому, що випадкова вагітність не загрожує, можна переходити до планування економічного і соціального. Сюди входить маса моментів: планування бюджету на другу дитину, планування житлоплощі та інших аспектів. Друга дитина впливає на фінансовий добробут, кількість вільного часу, кар'єру і життя батьків в цілому навіть сильніше, ніж перша. Коли всі ці фактори будуть враховані, можна і потрібно задуматися про здоров'я.

З чого почати планування другої вагітності в плані здоров'я

З здачі аналізів. Вагітність і пологи – це завжди дуже серйозне навантаження для організму. І навіть в тому випадку, якщо в перший раз все пройшло без ускладнень і ексцесів, не зайвим буде здати аналізи перед тим, як планувати другу вагітність. Обов'язково слід зробити розгорнутий аналіз крові, загальний аналіз сечі, електрокардіограму, а також отримати консультацію у гінеколога та інших профільних фахівців.

Якщо ж у вас є хронічні проблеми зі здоров'ям, наприклад, з серцем, то перед другою вагітністю вкрай рекомендується його перевірити. В іншому випадку навантаження на організм не пройде даром, а ви будете ризикувати і своїм здоров'ям, і здоров'ям майбутньої дитини.

Як народжувати повторно після кесаревого розтину

Якщо мова йшла про природні пологи, то ще кілька років тому відповідь на це питання було одне – ніяк. Кесарів розтин, яке робилося за застарілою технологією, залишало грубий шрам на матці, що виключає цю можливість. Сучасна медицина дозволяє зробити кесарів так, що шрам на матці залишається зовсім невеликий, і природним способом народити можна.

Звичайно, тут ще варто враховувати, чому саме під час перших пологів було зроблено кесарів розтин. Якщо через вузький таз, то вдруге теж доведеться вдатися до цього методу, а якщо через проблеми, що виникли в ході вагітності, то другі пологи можуть пройти і природним шляхом.

Для того, щоб гінеколог зміг правильно оцінити шанс природних пологів вдруге, йому потрібно знати, як саме було зроблено кесарів розтин, як і чим зашивався рубець, чи були ускладнення, скільки крові було втрачено і як проводилося лікування після.

Друга вагітність після кесаревого розтину: як вести

Зазвичай друга вагітність простіша першої. Як мінімум тому, що жінка вже знає, чого очікувати від організму. Але від непередбачених ситуацій не застрахований ніхто, тому дуже важливо дотримуватися режиму дня, правильно харчуватися, уникати стресів. Крім того, потрібно відстежувати стан рубця на матці.

Повторний кесарів може бути рекомендовано, якщо:

  1. Плід важить більше 4 кг.
  2. Таз занадто вузький або деформований.
  3. Помічено поперечне або тазове передлежання плода.
  4. У матері є хронічні проблеми зі здоров'ям, наприклад, діабет.
  5. Плід не один.
  6. Рубець на матці поперечний або неповноцінний.
  7. Є проблеми із зором у вигляді патології сітківки.

Друге кесарів розтин зовсім не означає, що жінка більше не зможе мати дітей. Якщо все зроблено правильно, з використанням сучасного обладнання і за участю досвідчених фахівців, то є шанс і на третю дитину.

Авторы

Рукомеда Наталія Володимирівна

Завідувач відділення жіночої консультації пологового будинку "Лелека"
Досвід роботи - 21 рік

Дата публікації: 22 листопада 2019 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
Будемо раді знайомству 💚
Вернуться к регистрации
Друга вагітність: як правильно підготуватися | Блог | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід на e-mail та в смс за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Медичний центр для жінок та дітей...

У Львові почав свою роботу Медичний центр для жінок та дітей «Лелека-UP» який об’єднав у собі жіночу консультацію та дитячу поліклініку....

Ведення пологів відновлено

Шановні пацієнти! Працює тимчасове пологове відділення на базі державного пологового будинку №5 у Києві за адресою проспект Валерія Лобановського, 2, у...

Жіноча консультація «Лелека» на Печерську...

Шановні пацієнти, раді повідомити, що 28 березня відновила роботу Жіноча консультація «Лелека» на Печерську.   Попри всі перешкоди на нашому...

  • Друга вагітність: як правильно підготуватися | Блог | Медіацентр | Лелека
  • Друга вагітність: як правильно підготуватися | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон