ua
Личный кабинет
Скільки триває вагітність? | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
Скільки триває вагітність? | Блог | Медіацентр | Лелека

Скільки триває вагітність у людей?

Було проведено кілька досліджень, скільки тижнів триває вагітність. Результати даних досліджень було опубліковано у журналі Human Reproduction.

Як починає розвиватись вагітність?

Розвиток вагітності у людини починається з моменту запліднення жіночої яйцеклітини чоловічим сперматозоїдом. Запліднення можливе після овуляції – виходу яйцеклітини з яєчника. Зазвичай, овуляція відбувається на 10-16 день менструального циклу (від 1 дня останніх місячних), але може суттєво зміщуватися. Тривалість життя яйцеклітини становить близько доби, а сперматозоїдів 3-5 днів. Після овуляції яйцеклітина потрапляє в маткову трубу, де зустрічається зі сперматозоїдом та відбувається запліднення. Потім, протягом 14 днів запліднена яйцеклітина рухається в матку, щоб імплантуватися (закріпитися) в порожнині матки і продовжити розвиватися.

Як вирахувати передбачувану дату пологів і що впливає на те, скільки тижнів триває вагітність?

Передбачувана дата пологів обчислюється шляхом додавання 280 днів до першого дня останньої менструації. Однак на термін вагітності впливають вік матері, час імплантації ембріона, вага самої матері під час народження. Було встановлено, що з кожним роком свого життя жінка виношує дитину на 1 день довше. І за кожні «зайві» 100 г ваги при своєму народженні, так само додаємо 1 день до тривалості вагітності. Під час дослідження було встановлено, що ембріонам потрібен різний час для імплантації (закріплення в матці). І ті ембріони, яким потрібно більше часу на імплантацію, вимагають і більше часу від імплантації до народження. Точніше дату пологів можна визначити за допомогою ультразвукового дослідження.

Що таке доношена вагітність?

В акушерській практиці доношеною прийнято вважати вагітність тривалістю від 37 до 42 тижнів. До 37 тижнів – це недоношена вагітність, а пологи передчасні, а після 42 тижнів – переношена, а пологи запізнілі.

Чи існують методи точного визначення тривалості вагітності?

Команда дослідників, для більш точного обчислення тривалості вагітності, визначали рівень гормонів у сечі жінок, які планують завагітніти природним шляхом, що дозволило визначити час настання овуляції та імплантації заплідненої яйцеклітини. Отже, вчені встановили, що тривалість вагітності становила трохи більше 268 днів, або 38 тижнів. А сама тривалість вагітності може варіюватися на 37 днів. Також було встановлено, що попередні та наступні вагітності тривали приблизно стільки ж, скільки і вагітність, яку досліджували.

За результатами даного дослідження було з'ясовано, що у світі зараз існує мало механізмів, які дозволяють точно визначити дату пологів і те, скільки триває вагітність. І визначення точної дати пологів не дуже хороша ідея, адже це викликає зайву стривоженість жінки, у разі, якщо пологи не наступають у зазначену дату. Тому, жінкам слід говорити, що ви народите приблизно в такий час.

Як часто жінки народжують у передбачувану дату пологів?

Статистично відомо, що лише 4% жінок народжують у передбачувану дату пологів, а 70% – протягом 10 днів із дня встановленого терміну.

Як визначають передбачувану дату пологів у Пологовому будинку «Лелека»?

У Пологовому будинку «Лелека» для визначення передбачуваної дати пологів лікарі використовують перший день останньої менструації до якої додаємо 280 днів, а також метод ультразвукової діагностики. Найточніший час для визначення терміну вагітності на УЗД – це 11-13 тижнів. Під час ультразвукового дослідження лікар виміряє куприко-тім'яний розмір плода, і за спеціальними таблицями, визначить термін вагітності до днів, і, відповідно, передбачувану дату пологів.

Якщо, різниця між терміном обчисленим від першого дня останніх місячних і за допомогою ультразвуку складе менше 5 днів, то орієнтуємося на дату за останніми місячними, а якщо різниця становить більше 5 днів, то на дату, яка вийшла під час ультразвукового дослідження.

Що ж робити, якщо передбачувана дата пологів настала, а пологи ще ні?

Якщо настала дата пологів, а пологи не наступають, не слід панікувати. Приходьте на консультацію до лікарів пологового будинку «Лелека». Під час цієї консультації лікар проведе ряд досліджень для того, щоб переконатися, що стан плода і вагітної в порядку. І визначить дату індукції пологів, на випадок, якщо пологова діяльність не почнеться самостійно. Та як показує досвід, більшість жінок починають народжувати до настання цієї дати.

Пам'ятайте, що скільки триває вагітність тижнів – це дуже індивідуальна величина і може варіювати у досить великих межах.

Планування вагітності та народження дитини – дуже відповідальні періоди життя. Пологовий будинок «Лелека» надає інформаційну та практичну підтримку. Установа надає професійні акушерсько-гінекологічні та неонатологічні послуги, що відповідають світовим стандартам. У компанії працюють кваліфіковані вузькі фахівці, які підтримають на всіх періодах: від планування вагітності, зачаття та до післяпологової реабілітації.

Авторы

Коваленко Микола Миколайович

Лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії
Досвід роботи - 16 років

Дата публікації: 17 лютого 2022 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
Будемо раді знайомству 💚
Вернуться к регистрации
Скільки триває вагітність? | Блог | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Медичний центр для жінок та дітей...

У Львові почав свою роботу Медичний центр для жінок та дітей «Лелека-UP» який об’єднав у собі жіночу консультацію та дитячу поліклініку....

Ведення пологів відновлено

Шановні пацієнти! Працює тимчасове пологове відділення на базі державного пологового будинку №5 у Києві за адресою проспект Валерія Лобановського, 2, у...

Жіноча консультація «Лелека» на Печерську...

Шановні пацієнти, раді повідомити, що 28 березня відновила роботу Жіноча консультація «Лелека» на Печерську.   Попри всі перешкоди на нашому...

  • Скільки триває вагітність? | Блог | Медіацентр | Лелека
  • Скільки триває вагітність? | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон