ua
Особистий кабінет
Записатися
Скільки триває вагітність? | Блог | Медіацентр
ua
Скільки триває вагітність? | Блог | Медіацентр
Скільки триває вагітність? | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Скільки триває вагітність у людей?

Було проведено кілька досліджень, скільки тижнів триває вагітність. Результати даних досліджень було опубліковано у журналі Human Reproduction.

Як починає розвиватись вагітність?

Розвиток вагітності у людини починається з моменту запліднення жіночої яйцеклітини чоловічим сперматозоїдом. Запліднення можливе після овуляції – виходу яйцеклітини з яєчника. Зазвичай, овуляція відбувається на 10-16 день менструального циклу (від 1 дня останніх місячних), але може суттєво зміщуватися. Тривалість життя яйцеклітини становить близько доби, а сперматозоїдів 3-5 днів. Після овуляції яйцеклітина потрапляє в маткову трубу, де зустрічається зі сперматозоїдом та відбувається запліднення. Потім, протягом 14 днів запліднена яйцеклітина рухається в матку, щоб імплантуватися (закріпитися) в порожнині матки і продовжити розвиватися.

Як вирахувати передбачувану дату пологів і що впливає на те, скільки тижнів триває вагітність?

Передбачувана дата пологів обчислюється шляхом додавання 280 днів до першого дня останньої менструації. Однак на термін вагітності впливають вік матері, час імплантації ембріона, вага самої матері під час народження. Було встановлено, що з кожним роком свого життя жінка виношує дитину на 1 день довше. І за кожні «зайві» 100 г ваги при своєму народженні, так само додаємо 1 день до тривалості вагітності. Під час дослідження було встановлено, що ембріонам потрібен різний час для імплантації (закріплення в матці). І ті ембріони, яким потрібно більше часу на імплантацію, вимагають і більше часу від імплантації до народження. Точніше дату пологів можна визначити за допомогою ультразвукового дослідження.

Що таке доношена вагітність?

В акушерській практиці доношеною прийнято вважати вагітність тривалістю від 37 до 42 тижнів. До 37 тижнів – це недоношена вагітність, а пологи передчасні, а після 42 тижнів – переношена, а пологи запізнілі.

Чи існують методи точного визначення тривалості вагітності?

Команда дослідників, для більш точного обчислення тривалості вагітності, визначали рівень гормонів у сечі жінок, які планують завагітніти природним шляхом, що дозволило визначити час настання овуляції та імплантації заплідненої яйцеклітини. Отже, вчені встановили, що тривалість вагітності становила трохи більше 268 днів, або 38 тижнів. А сама тривалість вагітності може варіюватися на 37 днів. Також було встановлено, що попередні та наступні вагітності тривали приблизно стільки ж, скільки і вагітність, яку досліджували.

За результатами даного дослідження було з'ясовано, що у світі зараз існує мало механізмів, які дозволяють точно визначити дату пологів і те, скільки триває вагітність. І визначення точної дати пологів не дуже хороша ідея, адже це викликає зайву стривоженість жінки, у разі, якщо пологи не наступають у зазначену дату. Тому, жінкам слід говорити, що ви народите приблизно в такий час.

Як часто жінки народжують у передбачувану дату пологів?

Статистично відомо, що лише 4% жінок народжують у передбачувану дату пологів, а 70% – протягом 10 днів із дня встановленого терміну.

Як визначають передбачувану дату пологів у Пологовому будинку «Лелека»?

У Пологовому будинку «Лелека» для визначення передбачуваної дати пологів лікарі використовують перший день останньої менструації до якої додаємо 280 днів, а також метод ультразвукової діагностики. Найточніший час для визначення терміну вагітності на УЗД – це 11-13 тижнів. Під час ультразвукового дослідження лікар виміряє куприко-тім'яний розмір плода, і за спеціальними таблицями, визначить термін вагітності до днів, і, відповідно, передбачувану дату пологів.

Якщо, різниця між терміном обчисленим від першого дня останніх місячних і за допомогою ультразвуку складе менше 5 днів, то орієнтуємося на дату за останніми місячними, а якщо різниця становить більше 5 днів, то на дату, яка вийшла під час ультразвукового дослідження.

Що ж робити, якщо передбачувана дата пологів настала, а пологи ще ні?

Якщо настала дата пологів, а пологи не наступають, не слід панікувати. Приходьте на консультацію до лікарів пологового будинку «Лелека». Під час цієї консультації лікар проведе ряд досліджень для того, щоб переконатися, що стан плода і вагітної в порядку. І визначить дату індукції пологів, на випадок, якщо пологова діяльність не почнеться самостійно. Та як показує досвід, більшість жінок починають народжувати до настання цієї дати.

Пам'ятайте, що скільки триває вагітність тижнів – це дуже індивідуальна величина і може варіювати у досить великих межах.

Планування вагітності та народження дитини – дуже відповідальні періоди життя. Пологовий будинок «Лелека» надає інформаційну та практичну підтримку. Установа надає професійні акушерсько-гінекологічні та неонатологічні послуги, що відповідають світовим стандартам. У компанії працюють кваліфіковані вузькі фахівці, які підтримають на всіх періодах: від планування вагітності, зачаття та до післяпологової реабілітації.

Автори

Коваленко Микола Миколайович

Лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії
Досвід роботи - 18 років

Дата публікації: 17 лютого 2022 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Соціальний проєкт «Під крилом Лелеки»

Повномасштабна зруйнувала життя всіх українців, а багатьох змусила покинути свої оселі. Хтось — виїхав за кордон. Комусь довелося починати нове життя в іншому...

Фіксація ціни на ведення пологів

З 1 липня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на медичні послуги з усіх напрямків. Щоб не хвилюватися про підвищення цін до самих пологів ...

Акція – експертна гастроскопія безкоштовно

Вас турбують скарги на ЖКТ? Вам призначили проведення ендоскопічного обстеження шлунку, стравоходу і ви обираєте, де пройти гастроскопію у Києві?   Лише в...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон