За результатами дослідження STEPS за 2019 рік щодо поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні – 59,1% українців мали надмірну вагу.
За даними ВООЗ близько 2,8 мільйона чоловік вмирає в результаті зайвої ваги або ожиріння.
Це все відбувається внаслідок того, що надмірна вага тіла призводить до розвитку цілого спектру різних захворювань.
Одним з «лідерів» серед цих захворювань є цукровий діабет 2го типу. Це хронічне захворювання, при якому організм не може ефективно використовувати власний інсулін.
Факторами ризику для виникнення діабету є надмірна вага та низька фізична активність.
В Україні на діабет ІІ типу хворіють близько 1 млн людей.
Ожиріння розвивається внаслідок порушення енергетичного балансу організму, коли людина споживає більше калорій, аніж їх витрачає. Тому, надлишок жиру відкладається в жирових депо.
Нажаль, перша лінія допомоги у лікуванні цукрового діабету 2го типу (такі як, налагодження повноцінного харчування та достатньої фізичної активності, прийом протидіабетичних препаратів) виявляються неефективними в більш ніж 50% випадків.
В свою чергу, баріатрична хірургія є однією з можливих варіантів лікування ожиріння та цукрового діабету (також супутніх захворювань), з найрезультативнішими й довготривалими результатами.
До прикладу, в США на рік проводиться до 300 тисяч баріатричних операцій і коштує від 5000 до 20 000 тис. доларів.
Серед багатьох варіантів баріатричних операцій найбільш частою у всьому світі є рукавна резекція шлунку. Окрім гарної та комфортної втрати ваги, фізіологічності, практичності, співвідношення ефективності-безпечності, близько 80% пацієнтів після рукавної резекції шлунка досягають компенсації цукрового типу (припиняють прийом протидіабетичних препаратів, нормалізується цукор в крові, і як наслідок знижується ризик смерті).