ua
Личный кабинет
Ранній токсикоз у вагітних | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
ua
Ранній токсикоз у вагітних | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві

Ранній токсикоз у вагітних

Ранній токсикоз у вагітних | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві

Про те, що вагітних жінок нудить вранці, чули всі. Нудота, блювота та інші неприємні симптоми - ознаки раннього токсикозу вагітних.

Причини токсикозу у вагітних

Як не дивно, але медицина досі не має єдиної думки щодо причин виникнення токсикозу. Точно відомо, що після виникнення плодового яйця в організмі жінки починає змінюватися гормональний фон, а також змінюється стан нервової системи. Це два взаємопов'язані процеси.

На жаль, нерідко ці зміни позначаються на інших системах організму. В першу чергу страждає травна система, а розлад травлення загрожує негативними наслідками для всього організму. Ранкова нудота, слинотеча, блювота, неприйняття певних продуктів харчування можуть бути настільки сильними, що жінка втрачає вагу, страждає від авітамінозу, погіршення імунітету і просто поганого самопочуття. При середній і сильній стадії токсикозу можуть спостерігатися нерівний ритм серцебиття, перепади артеріального тиску, ацетон у сечі. При сильному токсикозі можливий розлад водно-сольового балансу в організмі і загроза мимовільного переривання вагітності.

Крім того, при токсикозі часто загострюються хронічні захворювання, особливо шлунково-кишкового тракту: виразки, гастрити, дуоденіти. У групі ризику також перебувають жінки, які перенесли запальні захворювання статевих органів і множинні аборти. В цілому від токсикозу вагітних страждає 50-60% жінок, але тільки у 8-10% токсикоз набуває небезпечних форми. При сильному токсикозі нерідко буваэ самовільне переривання вагітності. Однак, якщо цього не відбулося, основні прояви токсикозу зникають приблизно до 11-12 тижня.

Як уникнути токсикозу: рекомендації лікарів

Не існує методу, який на 100% захистив би майбутню матір від токсикозу вагітних. Однак є профілактичні заходи, які допоможуть полегшити стан жінки.

1. Профілактичне лікування. При запланованій вагітності жінці рекомендується пройти курс лікування від наявних у неї хронічних захворювань. Для цього варто пройти всебічне медичне обстеження. Ризик розвитку сильного токсикозу при наявності хронічних проблем шлунково-кишкового тракту істотно вищий.

2. Збалансоване харчування. Уже під час вагітності жінка може уникнути проявів токсикозу за рахунок збалансованої дієти. Продукти харчування повинні бути максимально натуральними, легко засвоюваними. Крім того, варто обмежувати розмір разової порції: краще перейти на дробове харчування і їсти частіше, але меншими порціями.

При токсикозі рекомендується виключити:

  • жирну їжу, особливо торти і тістечка з масляним кремом і жирні м'ясні продукти, такі як шпиг і грудинка;
  • соління і копченості;
  • напівфабрикати - пельмені та вареники промислового виробництва;
  • алкоголь, солодкі газовані напої, фруктові соки промислового виробництва;
  • фрукти і овочі з різким смаком та запахом - полуницю, томати, абрикоси, вишні;
  • кава і чай.

Однак слід пам'ятати, що будь-яка дієта повинна підлаштовуватися під людину, так що ці рекомендації не є обов'язковими.

3. Спокій. Стреси і переживання здатні посилити вплив токсикозу. Під дією гормонів психіка вагітної жінки стає особливо вразливою, і приводом для стресу може стати навіть невелике хвилювання. Тому при токсикозі радять обмежити спілкування з незнайомими людьми, уникати місць скупчення агресивних людей - державних поліклінік, центрів комунальних служб, - і по можливості, піти в декретну відпустку з роботи.

4. Здоровий спосіб життя. Регулярні прогулянки на свіжому повітрі, відмова від штучних стимуляторів - міцних напоїв, шоколаду, популярних телешоу, гучної музики, - підуть на користь матері та дитині і допоможуть знизити прояви токсикозу.

Слід пам'ятати, якщо всі профілактичні заходи прийняті, а стан вагітної жінки не поліпшується, симптоми токсикозу посилюються, необхідно проконсультуватися з лікарем. Тривалий токсикоз створює фон для розвитку небезпечних симптомів, наприклад, пієлонефритів, які загрожують життю дитини і матері.

Як полегшити самопочуття при токсикозі

Ось кілька народних методів, які не суперечать рекомендаціям лікарів, і допомагають деяким жінкам полегшити самопочуття при сильному токсикозі.

Лимонні часточки. При нападах нудоти можна смоктати невелику часточку лимона. Кислий смак провокує слиновиділення, знижує нудоту. Не рекомендується при алергії на цитрусові.

Ароматерапія. Пари ефірних масел розслаблюють, знімають стрес, заспокоюють.

Корисні напої. Корисними при ранньому токсикозі вважаються лужні мінеральні води і трав'яні чаї. Мінеральній воді треба дати постояти відкритоюї, щоб зникла частина газу. Заварювати для чаю варто спеціальні гіпоалергенні збори для вагітних.

Дата публікації: 11 вересня 2019 року
Дата оновлення: 22 квітня 2021 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
На онлайн-зустрічах ми даруємо знижки до 10% на пакети з ведення пологів! знижки
Вернуться к регистрации
Ранній токсикоз у вагітних | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
Благодарим вас за регистрацию на “День открытых дверей”.
Ожидайте ссылку за час до начала мероприятия на Ваш электронный адрес.
на главную

Наші новини

всі новини

Кава під час вагітності – чи можна?

Для жінки ранок без чашечки кави просто не настає. Для когось це гіркуватий еспресо, хтось любить фраппе, капучіно, латте і т. д., варіантів дуже багато. Кава...

Коли потрібно робити тест на вагітність

Вагітність у житті кожної жінки – це значна та, часто, несподівана подія. Але навіть, якщо вагітність настала у вигляді "сюрпризу", обов 'язково...

Другі пологи: як проходять і до чого...

Часто жінки думають, що другі пологи легші за перші, проте це стереотип. Перший досвід допомагає жінці простіше перенести основні етапи вагітності та процес...

  • Ранній токсикоз у вагітних | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
  • Ранній токсикоз у вагітних | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон
Пологовий будинок. Жіноча консультація, Оболонський р-н
м. Київ Оболонський р-н,
вул. Квітки Цісик, 56
Жіноча консультація, Печерський р-н
м. Київ, бульвар Лесі Українки, 23-Б
(2-й поверх)
Жіноча консультація, клініки-партнера "Надія"
м. Київ Солом'янський р-н,
вул. Максима Кривоноса, 19А