ua
Особистий кабінет
Передвісники пологів | Блог | Медіацентр
ua
Передвісники пологів | Блог | Медіацентр

Передвісники пологів

Передвісники пологів | Блог | Медіацентр

 Коли наближаються пологи, майбутня мама з нетерпінням чекає перших ознак пологів, щоб вчасно підготуватися до важливої ​​події. Для того, щоб не нервувати даремно, варто познайомитися з так званими провісниками, першими факторами пологів, що наближаються. З їх допомогою майбутня мати може правильно оцінити свій стан і звернутися в клініку в потрібний момент.

Симптоми пологів, що наближаються

Коли передбачувана дата пологів близька, молоді матері з нетерпінням чекають симптомів пологів, що наближаються - вони ж провісники. Щоб розуміти, коли турбуватися рано, а коли вже пора їхати в лікарню, треба знати про таких ознаках.

  1. Опустився живіт. Коли вагітність вступає в останню, передпологову фазу, матка розслабляється в верхній частині, щоб дитина просунувся в бік родових шляхів.
    Часто за рахунок опускання живота жінці стає легше дихати, так як матка менше тисне на легені. Але посилюється тиск на сечовий міхур, тому перед пологами частіше хочеться в туалет. Стримуватися не треба: по-перше, це шкідливо, по-друге, так з організму виводиться зайва рідина і зменшуються набряки. У жінок, які вагітні вперше, живіт опускається приблизно за два тижні до пологів, при повторних пологах цей термін менший, приблизно два-три дні.
    Опускання живота не ознака початку родової діяльності, їхати в пологовий будинок тільки за цією ознакою передчасно.
  2. Тягнуть болі внизу живота або спини. Так починаються перейми. Це необов'язково говорить про початок процесу пологів. Перейми можуть бути і підготовчими, тренувальними. Треба стежити за їх частотою, силою і супутніми ознаками. Детальніше про те, як зрозуміти, що пологи вже почалися, читайте трохи нижче.
  3. Вийшла пробка. Пробкою називають грудку слизу, прозору або кров'янисту, яка закриває вхід в родові шляхи. Зазвичай породілля виявляє його на білизні, так як вихід пробки відбувається безболісно. Це відбувається незадовго до пологів, але сам процес починається трохи пізніше, від пари годин до кількох днів. Мізерні кров'янисті і слизові виділення можуть початися і без відходу пробки, це пов'язано з відшаруванням частини плаценти. Іноді пробка відходить вже на родовому столі. Цей провісник пологів досить важливий, але ключовим не є.
  4. Відійшли води. Вихід навколоплідних вод легко сплутати з мимовільним сечовипусканням - з тією різницею, що жінка не відчуває полегшення. З статевих органів випливає тепла рідина. Обсяг живота може дещо зменшитися. Відхід вод на будь-якому терміні вагітності - сигнал завершення вагітності: без вод плід всередині материнського організму гине протягом декількох діб. Хоча води можуть відійти в повному обсязі, а частково, якщо це сталося - їдьте в лікарню.

Як зрозуміти, що почалися перейми

Перейми - це періодичні м'язові скорочення матки, які виштовхують дитину з організму матері. Породіллі можуть відчувати їх по-різному. Деякі жінки при переймах відчувають біль внизу живота, у інших відчуття виникають в нижній частині хребта. Для когось перейми болючі або ж просто дискомфортні. Проміжок часу між переймами теж може бути різним.

Перші перейми жінка може відчуває задовго до пологів. Це тренувальні перейми, частина підготовки організму до процесу народження дитини. Але якщо регулярні і сильні скорочення починаються задовго до передбачуваної дати пологів, потрібно негайно звернутися до лікаря, і при необхідності лягти в стаціонар, щоб не допустити передчасного переривання вагітності.

Якщо ж передбачувана дата пологів вже близько, пеерйми це ознака початку родової діяльності, особливо в поєднанні з описаними вище симптомами. Спочатку вони, як правило, нечасті, інтервал між переймами досягає 15 хвилин і навіть довше. Потім скорочення частішають. Якщо інтервал між переймами менше трьох хвилин, це говорить про те, що родова діяльність увійшла в активну фазу.

Майбутнім мамам варто пам'ятати, що провісники пологів різні у кожної жінки. Більш того: навіть у однієї жінки різні пологи можуть проходити по-різному. Тому не поспішайте думати, що з вами щось не так, якщо одного з провісників немає. Прислухайтеся до своїх відчуттів і зверніться за допомогою до кваліфікованого фахівця.

Автори

Захурдаєва Лариса Дем’янівна

Завідувач акушерського відділення. Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, к. мед. наук
Досвід роботи - 23 роки

Дата публікації: 17 квітня 2019 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Фіксація ціни на ведення пологів

Укладайте договір на пологи в "Лелеці"   – зафіксуйте ціну зараз і не хвилюйтесь про її підвищення до самих пологів. Укладаючи договір на пологи...

Online-зустріч «Як підготуватися до...

Народження дитини одне з найголовніших рішень в житті майбутніх батьків, тому і підійти до нього необхідно зважено. Ви спитаєте, навіщо необхідна підготовка?...

Фіксуйте ціни

Укладайте договір на пакети з ведення вагітності та пологів у «Лелеці» до 31 травня 2024 року  – зафіксуйте ціну і не турбуйтеся про її...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон