Грудне вигодовування - найкраще, що мама може дати своєму малюку. Завдяки унікальному, збалансованому складу грудного молока, малюк отримує все необхідне для життя, росту та розвитку. Знаючи лише кілька базових правил годування грудьми, ви з легкістю уникнете труднощів.
Успішний старт. Коли і який він?
Забезпечте малюкові часте прикладання до грудей з перших днів його життя. Перш ніж запропонувати груди, зверни увагу на розташування дитини біля грудей. Притисни крихту міцніше до себе «животик до животика». Постарайся не фіксувати голову, а притримуй тільки за потилицю.
Таким чином, у дитини буде можливість широко відкрити ротик, а це дуже важливо для гарного і правильного захоплення грудей. Важливо стежити за асиметрією в захопленні, коли сосок і нижня частина ареоли (темна область навколо соска) поміщається повністю в рот малюка. Підборіддя при цьому щільно притиснуте до ваших грудей. При правильному розташуванні і захопленні, труднощів в диханні носика малюка не буде. З огляду на це, тримати груди, забезпечуючи малюкові свободу дихання немає потреби. Якщо під час смоктання, малюку стане незручно або у нього будуть складнощі з диханням, він тут же відпустить груди.
Грудне вигодовування - це навичка, якій навчаєтесь і ви, і ваш малюк. Щось не вийшло? Не хвилюйтеся! Як і все нове, будь-який навик вимагає часу і терпіння для його закріплення. Продовжуйте навчатися самі і навчати малюка. Вірте в успіх. А якщо є складнощі, не чекайте, а зверніться за допомогою до консультанта по грудному вигодовуванню.
Які ситуації повинні тебе насторожити?
- Біль під час годування, пошкодження / тріщини сосків, складності у формуванні соска;
- Після прикладання сосок скошений (повинен бути рівною напівкруглої форми);
- Ви чуєте сторонні звуки під час годування (в ідеалі ви повинні чути тільки ковтання);
- Малюк постійно відривається від грудей після декількох смоктальних рухів, просто облизує груди або ж мляво смокче;
- На щічках малюка утворюються ямочки під час смоктання;
- Низький набір ваги або в перші дні фізіологічна втрата ваги більше 10%;
- Малюк багато спить і його важко розбудити;
- Вологих підгузників трохи, їх колір насичений і з різким запахом.
Якщо ти помітила хоч один пункт, тоді це привід звернутися за допомогою до консультанта з лактації. Він допоможе розібратися в причині і налагодити годування.
Матеріал підготував консультант по грудному вигодовуванню пологового будинку "Лелека" - Марина Чепурна.