ua
Особистий кабінет
Записатися
Повторна вагітність і пологи: особливості. | Блог | Медіацентр
ua
Повторна вагітність і пологи: особливості. | Блог | Медіацентр
Повторна вагітність і пологи: особливості. | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Повторна вагітність і пологи: особливості.

Повторна вагітність і пологи: особливості. | Блог | Медіацентр

Між першими і другими пологами існує величезна різниця. Повторні пологи можуть протікати легше, а можуть стати більш складними і напруженими.

Це можна пояснити багатьма факторами: здоров'я і вік жінки, професійна діяльність, режим харчування.

При першій вагітності жінка, як правило, приділяє багато часу своєму самопочуттю і здоров'ю, а ось при повторній, часто для цього не вистачає часу, адже вже підростає перший малюк.

З іншого боку очевидні позитивні сторони при другій вагітності. Наприклад, у жінки вже багатий материнський досвід, вона розбирається в потребах дитини, підходить з іншого боку до її виховання. Більш усвідомлений підхід до наступних пологів, з більшою теплотою і трепетом ставляться жінки до нового життя. Якщо перші пологи пройшли не зовсім гладко, то є можливість зробити другі пологи легшими, враховуючи попередні помилки.

Коли ускладнення відсутні, другі пологи протікають набагато легше і швидше. Перш за все, це стосується розкриття шийки матки.

Наприклад, якщо в перших пологах шийка матки розкривається 12-18 годин, то при  повторних-  цей процес займає 4-8 годин. М'язи матки і піхви стають більш еластичними, болючість процесу зменшується.

Поява другої дитини простіша і з точки зору психології, адже жінка вже морально підготовлена, боїться цього процесу набагато менше. М'язи розслаблені, тому родовий процес менш важкий. Малюк швидше з'явиться на світ, якщо мама буде спокійно дотримуватися всі вказівки лікаря і правильно дихати. Мами вже знають про особливості перейм, про ритм дихання, про те, як правильно тужитися. Знижується ймовірність отримання розривів, швидше протікає процес вигнання плода.

Якщо жінка вже пройшла через пологи раз, то організм це запам'ятовує назавжди, незалежно від часу, який минув між вагітностями. Вважається, що проміжок 3-5 років - це оптимальний варіант. За цей час відбувається повне відновлення жіночого організму, вона встигає накопичити сили для майбутньої дитини.

З усього вищеописаного випливає висновок, що повторна вагітність повинна протікати легше, ніж перша. Однак чому ж бувають випадки, коли другі пологи протікають складніше? Від яких факторів залежить перебіг родового періоду?

Перш за все, ускладнені пологи можуть бути викликані перенесеними жінкою викиднями або абортами, а також захворюваннями запального характеру. Наступною причиною може стати виснаженість організму після перших пологів.

Треба також враховувати відсутність або наявність розривів, ознайомитися з анамнезом пологів. Якщо під час перших пологів були  розриви шийки матки або нагноєння швів, то могли змінитися родові шляхи, а тканини стати менш еластичними.

Наступним фактором ризику вважається вік матері. Як відомо, найкращим віком для народження вважається 18-30 років, з часом здатність зачати і виносити дитину поступово знижується. Ретельно підходьте до питання власного здоров'я: поліпшене харчування, відмова від шкідливих звичок, активний спосіб життя. Також в зону ризику увійшли і жінки з багатоплодової вагітністю. Частіше відпочивайте, виконуйте вказівки лікаря, відмовтеся від шкідливих звичок, уникайте оточення, де палять або вживають алкоголь.

 

Автори

Шумейко Лілія Іванівна

Лікар акушер-гінеколог
Досвід роботи - 12 років

Дата публікації: 04 березня 2019 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Соціальний проєкт «Під крилом Лелеки»

Повномасштабна зруйнувала життя всіх українців, а багатьох змусила покинути свої оселі. Хтось — виїхав за кордон. Комусь довелося починати нове життя в іншому...

Фіксація ціни на ведення пологів

З 1 липня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на медичні послуги з усіх напрямків. Щоб не хвилюватися про підвищення цін до самих пологів ...

Акція – експертна гастроскопія безкоштовно

Вас турбують скарги на ЖКТ? Вам призначили проведення ендоскопічного обстеження шлунку, стравоходу і ви обираєте, де пройти гастроскопію у Києві?   Лише в...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон